• kucuklugumden beri isterdim, cinsiyeti ogrenecegimiz ultrasondan bir onceki gece artik dayanamadim, 'eheh saglikli olsun tabi ki' demekten etrafa o kadar yorulmustum ki, oturdum hungur hungur agladim ya kizim olmazsa diye, oyle delice istiyordum.

(plot twist yok)

ultrasonda soylediklerinde buyuk harflerle 'oh be!!!' diye sevinmistim, oyle ki erkek arkadasim gulse de bunailma bile girmisti azicik.

aylar gecti, cok guzel bir sey be. hicbir zaman tek cocuktan fazla istemedim, ama sanirim kizim olmasaydi dusunurdum be.

kizim diyebilmek dunyanin en guzel seyi, kendimi gorebildigim tek versiyondu kiz annesi olmak.
  • iki kiz annesiyim. biri 8, biri 5 yasinda. kucuk olan asiri suslu, karantinada bile her sabah uyaninca ayna karsisinda sacini tarar, en süslü elbisesini giyer. tum gun evdeyiz, esofmanla gez dedigimde ayiplar beni. evde oyle gezilir mi, der.

buyuk kizim da şıklığa çok duskundur. moda konusunda inanilmaz yeteneklidir. cok alakasiz diye dusundugum parcalari son derece basarili bicimde birbirine uyduruyor. oyuncak bebeklerine kiyafet tasarlar filan.

kiz anasiysaniz şıklık, moda, süs, saç tasarimi, makyaj, parfum, cilt bakimi ( evet kremlere bayiliyorlar. simdilik sadece el kremi suruyorlar) gibi konular evin icinde surekli gundemde oluyor.

bence kiz annesi olmak muthis bir sey. suslu puslu yaninda salinan iki minnosla yasamak cok keyifli.

sinir bozucu yanlari da var tabi. cantalarima ortak oluyorlar daha simdiden. benim kullandiktan sonra kilifiyla sakladigim, ozenle korudugum, eşşek yukuyle para odedigim caaaanım cantalarimi evcilik oynarken oyunda kullaniyorlar. simdilik ayaklari kucuk oldugu icin kullanamasalar da ileride ayakkabilarima da ortak olacaklarindan eminim. bu is kiyafetlere de varacak mi acaba diye dusunmeden edemiyorum.
  • konuşmaya başladığından beri kendime arkadaş doğurmuşum dedirten durum. hemen büyüse de birer türk kahvesi yapıp balkonda içsek.
  • kız babası olmak başlığındaki yoğunluktan kız babası olmanın baya mühim bir şey olduğunu görebilirsiniz. her nedense ama kız annesi olmanın bir esprisi yok gibi. oğlan annesi olmak ise geleneksel toplumlarda önem kazanmakta. modern dünyada onun da pek bir esprisi yok. modern dünyada artık geleneksel erkek evlat değerlidir görüşü itibar kaybettiğinden mütevellit, kız evlatlara aşırı bir değer atfetme de söz konusu. eskiden paşam da paşamlar vardı, şimdi prensesimiz.

ama işin garip tarafı işte kız evlat değer kazanmışken kız annesi olmanın pek popüler olmaması. kız babası deyince ise akan sular duruyor. ilginç baya.
  • çok tatlı minik 5 yaşında yeğenim var,zaman zaman aramızda geçen diyaloglar
    ece:teyzeee ben evin 3.kızıyım
    ben:ama ben evin 3.kızıyım sen 4.oluyorsun
    ece:hayır sen 4.sün
    ben:tamam sen 1.sin ben 4.kızım
    ece:babam da evin 1.erkeği
    ben:eee deden 1.erkeği ececim
    ece:tamam senin dediğin olsun bana süt dilimi alsana

ece:bana ne aldın bugün poşetinde neler var?senin gibi yıldızlı çoraplarım var benim
    ben:seninkiler çok güzel benimkilerden
    ece:sen de havalısın ama

ece:teyzeeee bizim anasınıfın mezuniyetinde biz sen yoktun senin makyajlarını kullandık annemle,senin banyondan aldık evimize gitmemiştik
    ben:ama onlar sana uygun değiller ki sen zaten çok güzelsin cildin saçların pırıl pırıl
    ece:sen de çok güzelsin ama sürüyorsun
    ben:kem küm :)

ben:ececim senin saçlarını yapalım tokalarla,dışarı çıkacağız hep beraber
    ece:kolyeler bileklikler küpe de takalım mı?
    ben:takalım tabiki…(ona kolyeler bileklikler getiririm kendisinin olan)
    ece:ben bunlardan değil seninki gibi altın bileklik kolye takmak istiyorum
    ben:ama sana büyük gelir bilekliğine ve boynuna
    ece gider annesinin inci kolyesini takar takıştırır ojelerini sürmüş renk renk her bir parmağına ve gelir der ki “ben de havalıyım bakkkk”:)))eline altın mikrofonunu alıp şarkı söyleyip dans etmeye başlar

ece:teyzeeee biraz bassana (araçta:)
    ben:hız limitlerine göre gideceğiz:)
    ece:müzik de açsana camları da aç şarkı söyleyelim
    ben:ne açalım
    ece:inkilizceeeee :)

kız annesi olup bıcır bıcır süslü ama bir o kadar da akıllı sağlıklı evladımın olmasını çok isterim..onla tatlış rekabetler,beraberce büyüyüp içimdeki çocuk ruhu onun tatlışlığı ile birleştirip zaman zaman babasına karşı koalisyon kurup şartlara ve durumlara göre ilerlemek:)
    3 kız çocuğu babamın lafı:3 kızımı da 1 erkeğe değişmem!kız çocuğunuz varsa cennet gibi evdesiniz demektir,kız annesi olmak da ayrı bir güzellik ayrı bir eda. amin:)
  • lütfen olayım, mümkünse 3-4 tane. büyüsünler boyumu geçsinler, aralarında kaybolayım.
  • çok isteğim eylem, umarım kız annesi olurum sözlük..
  • sözlükte kız babası olmak başlığı var, erkek annesi olmak başlığı da var. kız annesi olmak, erkek babası olmak başlıkları yok.
  • iki kızım ile kuyumcuya gittim, kirk yılın bası (gerçek anlamda) kendime takı yaptıracaktım. kızlar daha benim olmadan takıları paylaştılar. demem o ki a dostlar, kız evlat doğurmak demek kendine rakip, ortak filan doğurmak anlamına geliyor sanırım.
  • evlenene kadar babasına hayran, evlendikten sonra annesine hayran bir evlat sahibi olmaktır.

biri 8 yaşında biri henüz dünyaya gelmemiş iki kızım var. çok değişik hisler bunlar. minik eller, minik ayaklar ve lastikle tutturulmuş 3 tel saç. hayali bile harika.
hesabın var mı? giriş yap