şükela:  tümü | bugün
  • kadınlarımız buna nasıl tepki göstermiyor anlamıyorum hala. bu kadar da olmaz kız arkadaş nedir ya hu!

buradan tüm kadın dayanışma örgütlerine sesleniyorum;

kadınların cinsel obje, meta falan bunlar olmamalısı gerekli çünkü.

pomçikkelettamla başlattığımız bi kampanya. kız arkadaş ne ya.
  • hanım arkadaş diyerek orta yol bulunabilir.

hanım arkadaşım. kulağa da tatlış geldi.
  • bu kadın/kız, bayan/kadın meselesini bir ideal çerçevesinde değil de toplumsal gerçeklik noktasında değerlendirmek gerekiyor. aksi durumda, fazlaca idealist şeyler beklemiş oluyoruz veya oluyor bazı çevreler. bu konu sadece türk toplumunda değil avrupa toplumlarında da tartışılıyor hala. örneğin geçen senelerde hükümet matmazel denilmesini ayrımcı bularak resmen kaldırdı artık 18 yaşından küçüklere de madam deniliyor, denilmese bile denmek zorunda. ama bekarsanız eğer emin olun hâlâ tüm kurumlardan matmazel bilmem ne diye mektup geliyor.

demem o ki; konuyu sosyolojik açıdan ele alarak toplum geleneklerine ve birey davranışlarına bakmak gerek. bu öyle akşamdan sabaha değişebilecek bir konu değil ne yazık ki.
  • istediğiniz kadar sayfalarca tez yazın, benzetmelerle açıklamaya çalışın, zorlamadır.
  • kendisine kadın değil kız denilmesini isteyen, kadın denilmesinden rahatsız olan arkadaşlarım var. illa kadın diyeceksin diyenide gördüm. kısaca kendisine kız denilmesini isteyene kız, kadın denilmesini isteyene kadın, bayan denilmesini isteyene bayan diyeceğim.
  • manita diye bir guzellik varken gereksiz bir debelenme.
  • (bkz: dişi arkadaş)
    bayan, kadın, hanım, kız derken delirdim bunu kullanıyorum. tamamen bilimsel.