şükela:  tümü | bugün
  • kahramanmaraş'ta bir kadın, eski erkek arkadaşının iş yerine giderek, adamın yüzüne kezzap atıyor.
    haber

eline kezzabı alan gidip birinin yüzüne atıyor. bu nasıl vicdansızlık? artık benim aklım almıyor böyle bir eziyeti.
  • (bkz: feministlerin uğramadığı başlıklar)

bu kimisi lezbiyen olan, kimisi erkeklere düşman ve nefret eden, kimisi de allah’tan orospuluğuna özgür kadın kılıfı arayan, kendilerine "feminist" lakabı takmış kıllı gudubet kadınlar nerede? bu başlığa neden uğramıyorlar?

kadın beyanı esastır ilkesine göre; şimdi kadın çıkıp da "beni taciz etmeye kalktı ben de kendimi korudum" derse ne olacak?

ben size söyleyeyim ne olacak; "serbest kalacak"

adalet bu işte! bir kadın, sadece bir cümle ile, suçluysa bile kendini aklayabiliyor!

böyle bir şey olursa, bakalım o zaman da yaygara koparacak mısınız... haksızlığın karşısında adalet mi arıyorsunuz yoksa cinsiyet ayrımı gözetip nalıncı küreğini kendinize mi yontuyorsunuz göreceğiz...

edit - hemen damlamış alt kata bir kıllı gudubet. “feminist değilim” demeye getiriyor, yutmadık... olayı şiddetle kınaması ve lanetlemesi gerekirken, çeşitli lafebelikleriyle kadın cinayetleriyle orantı yapılmasını istemiş.

burada bir adamın hayatı kararmış, küçükhanım istatistik istiyor...

anlayamamış ki, kadın yada erkek cinayeti diye bir şey yoktur. cinayet cinayettir. hepsi nefretle kınanmalıdır.

bu ikiyüzlülüktür.

suratına tükürmeye tenezzül etmem ama her türlü hayvana da gerektiğinde cevap verme hakkını kendimde saklı tutarım.

suçsuz bir kadın öldüğünde doğal tepkinizi, bir kadın erkeği öldürdüğünde ortaya koyamadığınız için ikiyüzlüsünüz. siz "feminist" ayağında geçinen tipler hem çirkin, hem pasaklı, hem de kompleks kumkumasısınız. sizdeki erkek düşmanlığını tarif edecek nefreti tanımlayacak sözcük yok. utanmazlık kumaşından kendinize içlik dikmişsiniz...

edit2 - beni öfke kontrolü ile suçlayacağına, sen önce kadın beyanı esastır ilkesininin aslında ne tür bir adaletsizlik olduğundan bahset. ama yoo! neden elde ettiğiniz ayrıcalıkları geri vermek isteyesiniz ki? neden şimdi durup dururken bundan bahsedesin?

hala ne eşitliğinden falan bahsedip duruyorsunuz mesela? siz zaten bir kaç adam boyu öne geçtiniz ki...

ulan ben bu entryi döşemeseydim, hanginiz de gelip yazacaktı acaba?

elinizi vicdanınıza koyup da bir dürüst olmayı falan deneyin ya!
  • insanlar birbirinden nasıl bu kadar nefret edebiliyor
    birine bunu yapabilecek kadar..
  • feministlerin görmezden geleceği olay.
  • olabilecek tüm kekoluklari basitlikleri bizim insanımız yapıyor.
  • bir insanın hayatı karardı şu an.nasıl bu noktaya gelinir aklım almıyor.hukuki karşılığı nedir bilmiyorum ama bu caninin uzun süre içerde yatması gerekiyor.

bir de bu tür başlıklarda kadın erkek fark etmeksizin muhakkak birileri gelip nefret kusuyor ve oldukça destek görüyor.yahu olayın kendisine odaklanmak bu kadar mı zor ? bu işi yapanın nefret seviyesinin bir iki tık altındasınız haberiniz yok.
  • bu başlığın görmezden gelineceği çok bariz.
    yine de farkındalık yaratmak için uplayalım, şiddetin kadını erkeği olmaz.

edit : başlık görmezden gelinmemiş ama kadın erkek kavgasına dönmüş, teşekkürler ekşi sözlük.
  • feministlerin uğramadığı başlıklar diyenler basit bir matematik ile oranlayabilir mi acaba? mesela erkek şiddeti yüzünden ölen kadınlar ile kadın şiddetinden ölen erkekleri bu ülkede oranlayabilir mi? bir görelim farkı.

sonra üşenmesin çocuklara tecavüz eden, şiddet uygulayan ve öldürenlerin yüzde kaçı erkek bana bir söyleyebilir misiniz?

yetmedi dur erkeklere şiddet gösterenlerin yüzde kaçı erkek mesela son 1 yılda bir istatistik çıkarabilir misiniz? ben spoiler vereyim oranlar %50-51 gibi bir oran bile çıkmayacak.

feminazi deseydiniz belki cevap bile vermezdim. ama her kadın şiddetin ortaya çıkıyorsunuz ve fav kasmak ayağına aynı sözleri yazıp duruyorsunuz.

kusura bakmayın kadınlar başlıkta değil, muhtemelen bir yerde ensar vakfında tecavüze uğrayan çocuklardan konuşuyordur. ben kadınlar hiç şiddet uygulamıyor, melektir demiyorum. ve şiddete uğrayan kadınlar için de tüm erkekleri suçlamıyorum. sadece kadın öldürüldüğünde tepki gösterdiğimizde "erkeklere de şiddet var. komunist misin feminist mi?" tarzında kadının ölümünü normalleştirmeye çalışan cahil cühelayı suçluyorum.

şu tarz başlıklarda kadınlara laf sokmak ve konuşmayanlara laf sokmak yerine olaya odaklansanız belki kezzap atılan adam için adalet aramak konusunda hem fikir oluruz ve tepki gösteririz.

ama muhtemelen yüzüne kezzap atılan adam umurunuzda bile değil. sözlükte duyar kasmaya çalışırken içten içe "holey be erkeklere de şiddet gösterilen bir olay daha yakaladık" diye sevinç içinde gibi tarzınız var.

hayatınız show olmuş.

ben buradayım ve mağdurun yanındayım. şiddet uygulayan kadına da lanet gitsin.en ağır cezayı alsın diyorum.
    ama siz görmek istediğinizi görüyorsanız demek sayın ortadoğulular.

şuraya bak 8 giride 4ü buna dair. gariban orada acı çekerken adamı sallayan yok neredeyse. dertleri başka. tekrar ediyorum hayatınız show olmuş.

edit

hemen hakarete sarılmış gördüğünüz üzere. hakaret bile etmeyeceğim çünkü bu tipler insan da öldürür. can güvenliğim de yok. o yüzden keşanlı ali'ye bağlayamam. tanımadığı insana hakaret eden bir insandan her şey beklenir.

allah annesine, kız kardeşine sabır versin.
    sevgili olacak da görsün yani öfke problemini.
    bu tiplerle takılıp sonra niye şiddete uğradım diye ağlamasın. sonra üzülen yine biz oluyoruz.

edit 2
    güzel kardeşim tribünlere oynamayı bırak! komik duruma düşme. aldıkça favı geliyorsun gaza. bu kadar mı ilgisiz bıraktılar seni?

bir de bilip bilmeden insanlar hakkında atıp tutma. ben gayet kadın şiddetini de eleştirmiş ve adalet sistemini giydirmiş bir insanım. 1000 giriden bulmak zor ve sıkıcı anlıyorum. ama bu başkası hakkında atıp tutmaya hak vermiyor. ahanda girilerim orada, yeni edit de yok onlarda. ama görseniz de görmezden geleceğiniz kesin.

tipik aktrol gazeteci taktiği işte. çamur at izi kalsın.

ve son bir not: feminist değilmiş gibi görünmeye çalışıyor demişsin. ben feminizmi kötü bir şey olduğunu düşünmüyorum. sadece ben gerçek aktivistler kadar aktif değilim. vikipediden bakmaya üşenip hakaret algılayan bir birey ile bunu tartışmak da zaten utanç verici.

ama sizi de anlıyorum feminist, hümanist, entel gibi kelimelerin hakaret olduğu cahil ortadoğulu coğrafyasında farklı bir yaklaşım bekleyemezdim zaten.
    ayrıca lezbiyen diye ayrı parantez açmanız zaten olayın trajikomikliğini ve olaydan ne kadar uzak olduğunu ortaya koyuyor. kızmadım bile. güldüm dikkat edersen
    eğitilemez biriyle tartışmak, laf anlatmaya çalışmak da benim ayıbım olsun o zaman.

benden nokta!
  • olm bu millet kezzabı falan nasıl bu kadar kolay buluyor lan bakkalda mı satılıyor bu meret

gelen mesajlar üzerine edit : evet satılıyormuş .
245 entry daha