şükela:  tümü | bugün
 • sevilen kızın yaptıklarıdır. iyi bir insandır özünde. sevgilinin aileyle tanıştırılması, annenin kapalı olduğunu görme, akabinde siyasi söylemler ve kötü, kırıcı lakaplar ile anneyle ağız dalaşına girme daha sonra sevgilinin evi terketmesi. kapıda benden böyle bir ailenin beklenmediğini, sadece iki kişinin değil ailelerinde evlendiğini dile getirerek ilişkinin noktalanması. işin garibi sevgilinin agnostik olması gibi garip bir durum söz konusu.

  mağdur edebiyatı değilde olay, toplumun bu kadar bölünmesini hiç parlak bulmuyorum sözlük. belki de bundan daha önce bahsetmeliydim ama bilemiyor tabi insan ne de olsa sevgili ile yaşantıdan, siyasi görüşe kadar aynısınız. her fırsatta sen benim erkek/kadın versiyonumsun yaa bu kadar uyumlu, bana benzeyen birisiyle tanışmıyorum diyorduk sık sık birbirimize.
 • üzücü olsa da iki taraf için ailelere bağlılık sözkonusu ise yani ailenin kararlarına önem veriliyorsa en baştan yapılmasının doğru olduğu durumdur.

  gerçekten de öyledir, evlenince sadece o kişiler değil iki tarafın da sülalesi evlenir ve evlilikte huzur kaçırıcı diyaloglar oluşmaya başlar. aşıkken gözgözü görmez ama evlenip cicim ayları geçince gerçekler de ufak ufak ortaya çıkmaya başlar. evlilik bir uyum işi, ha zıt karakterler de çok güzel evlilikler yaparlar ama işte burada yukarıda bahsettiğim ailenin önceliklerde nereye koyulduğudur.

  aile vardır, çocuklarının kiminle hayatını kuracağına asla karışmaz, gölge gibidir. aile vardır kızın/oğlun evinden çıkmaz ve her şeye dâhil olmak ister. mırç mırç ilişkilerin yaşandığı ailelerde birbirinden hazzetmeyen tarafların birbirine laf sokmaması, saygı sevgi içinde işi götürmesi imkansız.

  en fazla söylenmez, biriktirilir ve patlar.
 • kızın en doğrusunu yapmış olma durumudur.

  erkek için de doğru bir durumdur.

  bu durum, ileride evlendikten sonra sorun çıkacağına, yol yakınken daha az zararla atlatılmasına vesile olur.
 • insan anne babasını seçemez ama karısının ailesini seçebilir bak kadir topbaşa damadı için istanbul belediyesini bıraktı.
 • ıçinde saygısızlık, terbiyesizlik barındıran durumdur. siyasî görüşün nedeniyle eş adayın konumundaki birinin ailesiyle tartışmazsın. ılerde kendi ailen gibi algılayacağın bir aileye karşı daha tolerans sahibi olunmaliydi. eş adayi olarak hayat ortağı olunacak kişi, herzaman yanında olacak/olacağın ve seni ailenle birlikte sevgi saygı çerçevesinde konumlandirmalidir.
 • en sevdiğim ayrılık tipi, çoluk çocuk oluncaki versiyonunu sevmiyorum.
 • "armut dibine düşer" deyimini duymuş aklı başında bir kızımızdır.
  nasibini elma ağacında bulur o.
 • ileride cadaloz kaynananın sürekli fitne fesat sokup oğlanın kafasını bulandırarak evliliğin içine sıçma ihtimalini görerek ilişkiyi en başında noktalamaktır. en güzelidir. sonra her şey yılan hikayesine dönüyor. ne gerek var?
  kız kabullense aile kolay kolay kabullenmez zaten standartlarına uygun olmayan bir gelini.