şükela:  tümü | bugün
 • kız arkadaş burada normal arkadaş da olabilir, sevgili de.

  burada "amele" kelimesini bu eylemde bulunanları aşağılamak için kullansam da amelelere karşı herhangi bir art niyetim yok, namusuyla parasını kazanan insanlar sonuçta.

  neyse, mesele şu: modern toplumda kadınların birey olması namus meselesi haline gelmiş durumda ve haliyle iş güç sahibi bir kadının hesabını öderken çok dikkatli olmalısınız ve hesabı ödeyecekseniz bunu kesinlikle ve kesinlikle muhattabınız kadın diye yapmamalısınız.

  okul okumuş, işinde ve gücünde bir kadın ile yemek yediyseniz özel bir sebep olmadığı sürece(sizin davetiniz, sözünüz veya düzenli olarak görüşenler arasında sırayla hesap ödeme gibi bir şey) hesabı bölüşün. aksi halde kadının gözünde değeriniz 0 olacaktır. ara sıra jest yapmanızda da bir sakınca yok ama dikkatli olun, kızın aklına "bu amele beni ne sandı" düşüncesini getirmeyin.

  tabi bu modern toplumda yaşayan modern kadınlar ile ilişki içinde olanlar için geçerli, döşü gıllı kirli sakallı müteahhit erkeğin etrafta gezdirdiği sarışın bomba formatındaki ilişkilerde değil. orada hesap ödenecek.

  kısacası, yemeğin hesabını yanınızdaki kişinin cinsiyeti sebebiyle ödemek amele gibi ödemektir. amele olmayın.
 • kız arkadaşın hesabını iş adamı gibi nasıl öderiz onu da anlatabilirlerse aydınlanırız. dediğim cümle.
 • amelelerin her hesabı ödediğini gösteren önerme.

  amele mi alsam yahu... seda sayan ablamız da dediydi öyle bişeyler... yakın zamanda... bu ameleler zengin oluyolarsa demek??
 • bu arada ben henüz benden hesap ödememi bekleyen bir kadınla hiç birlikte olmadım. hesabı ben öderim, taksiyi kız öder, biraları ben alırım çerezleri kız alır, hoteli ben öderim uçak biletlerini kız alır.

  şu hesap ödeten kızları nerede buluyorsunuz yahu? hangi çağda yaşıyoruz, ev hanımları ile mi birlikte oluyorsunuz yoksa?

  öğrencilerde durum zaten baba parası yemek olduğundan, onları saymıyorum bile.
 • çok ilginç bir başlık. param olduğumda genelde ben ödemeyi isterim. olmadığı zaman da açık açık param yok yemekler senden olsun da derim. sanırım biraz özgüven problemi olan insanlar var aramızda. ayrıca iki kişi dışarı çıktığımda kız arkadaşım olmasa da öderim büyük ihtimalle. çünkü takıldığım yerler inanılmaz pahalı değil. ortalama 100 tl'ye hesabı halletmiş olurum. yani aileden öyle gördük. sanırım size göre amele bir ailem var.