• bunu yapan erkek hakikaten dünyanın en mutlu erkeği hissediyordur kendini. aşıktır, sevildiğini düşünüyordur, siktir etmiştir hayatın geri kalanını yanında o kadın olduktan sonra önüne de alır arkasında da bırakır herşeyi diye düşünüyordur. salmıştır yani hesap kitap yoktur kafasında, kahvaltı hazırlarsam şu olur, kebap yaparsam bu, suşi yaparsam o demiyordur. seviyorum ulan diyordur, yaptıklarının tek nedeni vardır sevgi.

bir sabah, küçüklüğünden beri annesinin en güzel kahvaltılar için yaptığı adını bilmediği fırında pişen o peynirli şeyden yapar, sevdiği kadın için en sevdiği kahvaltıyı hazırlar. belki bir saat uğraşır bir kahvaltı için mutluluk paketine bir fiyonk daha atmaktır tek gayesi... o günün gecesinde de aynı yatakta yatarken, o taptığı kadın ona sarılarak kendisini terk ettiğini fısıldar.
    geçen yıla rağmen adam hiçbir şeyi unutamaz da o annesinin sihrini katmaya çalıştığı kahvaltıyı hiç unutamaz. o günden beri annesinin sihirli kahvaltılığını yemez.

lan kafam da güzel de demek istediğim şu erkek olun kadın olun fark etmez, çok inanmayın, kapılmayın, azıcık hesap kitap yapın. sonra toparlayamıyorsunuz olmuyor hayatınızı siktiğiniz yetmiyormuş gibi başka insanlara da zarar veriyorsunuz annenizin sihrine bile küsüyorsunuz lan.
  • geçmişte bizzat yaptığım eylemdir.

şöyle ki:

sahanda yumurtadan surat yaptım, (yumurta sarısı göz, zeytin burun, maydonoz saç)
    sucukları kalp şeklinde kestim, (itiraf edeyim bazıları göte benzedi)
    pastırmadan gül yaptım, (domatesin kabuğundan mı yapsaydım.)
    muratbey burgu peynirle isminin baş harfini yazdım.
    portakal sıktım, renk olsun diye içine nar sıktım.

sonuç: evlendik :)

artık yarım ekmeğin arasına beyaz peynir ve domates koyuyoruz
  • fazla abartılan erkek.

lan alt tarafı 2 peynir çıkarıp yanına çay demleyip yumurta kırıyon aq ya. vay efendim buna değer miymiş de, aldatıp gidecekmiş de. yok vay efendim kaçırmayın evleninmiş de.

nabıyonuz siz aq çocukları ? kahvaltı lan ?
  • yapmayı özlediğim eylemdir. keşke yine gelse de yanıma birlikte uyansak erkenden. sonra uykulu uykulu sarılsam sana sımsıkı.

kahvaltılar hazırlasam, sıcak sıcak çaylar doldursam ve senin sevdiğin şekilde yumurta yapsam sana; az biraz karabiberli.

çok özledim.
  • aynı zamanda ütü yapmasını da bilen erkektir. burdan çok iyi ütü yapan ve kahvaltı hazırlayan bir erkek olarak sözlük kızlarına selam çakar; o güzel ve ısırılası çenelerinden öperim.
  • burada önemli olan kahvaltının içeriğidir. önce bi koşu bakkala gidip taze sıcacık ekmek, portakal suyu filan alan, sonra eve dönüp hayvani bir sucuklu yumurta hazırlayıp envai çeşit börek, jambon, krem peynirlerle ortamı donatan erkek; aslında o kahvaltıyı kendisi için hazırlamış bir oburdur. kız arkadaşı uyuduğu ve karnı feci şekilde acıktığı için boş zamanı değerlendirmiştir. ayrım iyi yapılmalıdır.
  • kız arkadaş filan ne onu bilmem de benim sevgilimdir bu.minik tombul sosislerin üstüne çizik atıp şekil yapar, kilomdan şikayet etmemi umursamaz fırından simit alır, seviyorum diye üşenmez biber bile kızartır, çay sevmiyorum diye sütü,buzlu çayı hazır etmiştir zaten ben gelmeden.ben mutluluktan uçarak kahvaltımı ederken pek az yer, yumurta nasıl olmuş lezzetli olsun diye tereyağı ile yaptım der,beğendim mi diye gözlerimin içine bakar.şekerim düşmesin diye yağlı,ballı ekmek ya da tahin pekmez sürülmüş ufak lokmalar hazırlayıp tatlı tatlı ikram eder,ben bu adama hasta olmayayım da ne yapayım a dostlar *

birazdan yola çıkacağım aramıza yine yüzlerce kilometre girecek ben lanet maillerimi cevaplarken o vaktim kalmadı diye toplantı için kıyafetlerimi ütülüyor.benim mahcup olmamdan zerre gocunmadan, erkeklik rollerini zerre umursamadan.yolda yerim diye akşam pişirdiği havuçlu cevizli tarçınlı kekten de koymuş bir kaç dilim,biraz da meyve. sevdiceğim işte.

ayrıca (bkz: yengeç burcu erkeği)
  • kız arkadaşın o gece sende kaldıysa olması gerekendir.. kalk kız iki yumurta kır mı diyecen.. dolaptan iki peynir, biraz zeytin domates çıkarmak, bir omlet yapmak hem de sevdiğin insana.. nedir ki yani.. iyi arkadaş kötü sevgili olarak söylüyorum.. bunlar işin süsü.. kolay kısmı..
  • (bkz: sevgili not found) :(
hesabın var mı? giriş yap