şükela:  tümü | bugün
 • kesinlikle yapilmamasi gereken. bir arkadasim erkek arkadasinin arabasi icin kredi cekti, 3 ay sonra ayrildilar. kadin 2 yildir arabanin borcunu ödüyor. adam arabayla ve yeni sevgilisiyle instagramda fotograf paylasiyor. adamin ailesi borcu kabul etmiyor, 'cekmeseydin krediyi. ' diyorlar.
  'bu parayi geri almasam da olur.' denilen limitin uzerinde borc vermeyi uygun gormuyorum.
  edit: ihtiyac kredisi cekildigi icin arabaya el konulamiyor.
 • duygusallık olmadan kızı kendine bağlamanın yoludur.
 • kızlar, 25-30 yaşına gelmiş bir erkek, eğer ki ana-babasından, dostlarından arkadaşlarından borç bulamayacak konumda ise sağlam ayakkabı değildir. bunu anlamak çok mu zor?
  ya vaktiyle, o kişilerden borç alıp vermedi ya da borç verilmeye layık biri bile değil. anlayın artık.
  hele ki kredi çekmek! yahu kocan için dahi kredi çekerken iki kere düşün, erkek arkadaş nedir ya!?
 • nişanlısını bu şekilde dolandırıp, nişanlısının ve tüm ailesinin yıllarca borç içinde yaşamasına sebep olan ve sırra kadem basan erkek duydum.

  allah kimsenin gözünü böylesine kör etmesin.
 • kısaca söylemek gerekirse kıza kitler
 • bolca bulunurlar ve tüm zamanlarda tüm yerlerde mevcuttur. üstelik bunu bir seferlik bir gerek mecburiyet anlamında değil gayet geçim sağlama bir meslek olarak icra edeni de çoktur.

  şövalye ruhlu erkek pek fazla değildir; gerçekler acıdır ve acıtır.
 • başlık yine hortladı.

  cektirten değil çektiren olacak.

  sen kredi çekersin.

  birisine kendin için kredi çektirirsin.

  sen kendin için, başka birine, daha başka birine kredi çektirtirsin.

  mesela yavşak bir insansın. kıza kredi çektirmek istedin ama kızın kredi notu yetersiz. kız gidip anne babasına kredi çektirdi, o parayı sana verdi. sen ne yapmış oldun? kıza kredi çektirtmiş.
 • sakın yapmayın kızlar, sizden para isteyen adam asalaktır, azıcık onurlu adam birikiminize çökmez, kadından para almaz; böyle bir tip görürseniz basın tekmeyi gitsin, hiç iki etmeyin. bu konuda 2.elden yaşanmış deneyimlerim var ondan uyarıyorum.
 • bir dönem birlikte çalıştığımız abla dediğim insan bu yüzden intihar etti. nişanlanacağız nasılsa diyerek kıza bankadan 50 bin tl kredi çektirip ödemiyor eleman. kız bunalıma girip elemanın iş yerinde kendisini tüfekle vurmuştu. var böyle erkek modelleri. yapmayın kızlar

  edit: imla
  kaynak soran arkadaşlar olmuş.. buyrun

  ilave: şimdi aklıma geldi de.. bir dönem en yakın arkadaşımın ablası da biyoloji öğretmeni. bursa'dan biriyle çıkıyor, o da ona 40 bin tl kaptırıyor.. çektiği kredileri ödeyemeyince haciz vs. ile boğuşuyor hala. aynı dönemde arkadaşım olan kardeşine de güvenip 30 bin tl de ona kredi çekip veriyor. güncel borcu da 90 bin tl'den fazla. aldığı maaş öğretmen maaşı. gece gündüz çalışıyor ama.. neyse

  ilave 2: 2 sene önceydi sanırım. özel bir firmada güvenlik görevlisi olan genç maaşını alamıyor 3-4 ay. evlenmek istediği kızdan kredi kartını ödünç alıyor. kızın kredi kartından harcıyor. neyse aralarında sorun çıkıyor kız elemandan ayrılıyor. yanlış bilmiyorsam başkasıyla çıkmaya başlıyor. eleman bu duruma dayanamıyor ve kendisini evindeki kalorifer borusuna asarak canını kıyıyor. bu olay ulusalda malesef haber olmadı.
 • dolandırıcılığı, süslü cümleler ve romantizm ile gizleyebilen şerefsiz erkektir.

  çevremde de fazlası ile olmuştur.