şükela:  tümü | bugün
 • kizi eger kiz lisesinde okuyorsa, evi arayan ve ben okuldan arkadasiyim diyen erkeklerin katili olabilme potansiyeli tasiyan kisidir.
  not:arayan bu erkekler de ya salaktir ya da kizla yani tanistigi icin okulu bilmezler,benim basima gelmisti.
 • sahip olduğu çocuklarından biri kız olan babaya verilen isim. insanların gerçekte baba olduklarını anlayabilmek için bir kız babası olmaları gerektiği söylenir. zormuş kız babası olmak. babalık denen hadisenin tüm detaylarıyla öğrenilmesi ve doğrulukla uygulanması gerektiğini dikte eder. kız babalarıyla genellikle "erkek adamın erkek damadı olur" söylemiyle dalga geçilir. belki de geçilmez.
 • ilerde dizini dövmemek için kızını dövmesi gerektiğini düşünen babalardan olmasını istemediğimiz baba.
 • başlık parasının kalkması gerektiğini belirten maninin, kız anası ile birlikte muhatabı olan kişi.

  (bkz: kız anası kız babası kalksın başlık parası)
  (bkz: kibar feyzo)
  (bkz: ekk)
 • dert babasi olarak da bilinen baba.*
 • kızı 50 yaşına gelse bile onun hala küçük kızı olduğunu düşünen baba tipidir.
  kızı 30 yaşına gelse de yemeğini yedin mi, ne kadar yedin, tartıldın mı diye soran baba tipidir.
  deli gibi kar yağdığında kızı eve nasıl dönecek diye düşünen yine aynı baba tipidir.
 • son gunlerdeki bazı sohbetlerde, birkac kız babasını gozlemleme olanagım oldu. ve hayretler icerisinde farkettimkiii kız cocukları ozellikle capkınlık konularında babalarına vicdan azabı cektirip onları yola getirecek guce sahipler.dısarıdayken etraftan duyulan yaran diyalogların biri bu sonuca varmama yardımcı olmustur.
  capkın erkek: ooo hocam super kızlar varmış dagda onlara da kaymıssınızdır siz (eller ovusturulup, salyalar akıyor bu esnada)
  kız babası 1: yok ooolum benim onların yasında kızım var bakmadım bile *
  kız babası 2: benim kızım beş yaşında, birazcık baktım ben, ayıp olum bizim kızımız da buyuyecek.*
  cocugu olmayan capkın : ooollum benim kızım falan yok ben direk kaydım, iyiki yapmamısım cocuk falan.
  goruldugu, duyuldugu uzere kız babaları kendi yaptıklarının baskası tarafından kızlarına da yapılabilecegi korkusuyla inanılmaz bir sekilde uslanmakta, ellerini eteklerini capkınlık mevzularından cekebilmektedirler, eslerin yapamadıklarını kızları basarmıstır.*
 • zamanında* 2 tane kızı olan bir başka babaya:

  -mehmet abi benim senin gibi 2 kızım olacak, işi gücü bırakır, evde kızların başında dururum.

  diyen, ama aradan geçen 20 küsur yıl içinde aslında buna gerek olmadığını farketmiş, aynı anda hem oğlan hem de kız babası olmayı başarabilen homo sapiens türünün erkek olan cinsi. dönem dönem oğluna "erkek adam doğuştan bikbik" derken yakalanır, eski maço günlerini yad eder. ne olursa olsun kızları tarafından herkesten çok sevilir.
 • 20 küsür yasina gelmis kizinin niye hala cenesinin altina sigip da uyuyamadigina kafa yorabilir. "benim kizim öyle seyler yapmaz asla, ölürüm ben kahrimdan sonra" diyerek kizinin olasi hatalar yapmasini önleyebilir.gerceklerle yüzlesmesi (!), kizini dizlerine oturtup,gözler bugulanarak "sen okuma,ne gerek var oralara gitmene, hem calisma da ben sana bakarim; zaten asla evlenme! cok istersen gider ister, alir getiririz zibidiyi de bu eve" seklinde olabilir. kizi, kendinden cok uzakta yalniz basina bir hayat sürse dahi -ki o kadar da güvenmektedir ona aslinda- evde oldugu süre zarfinda, kizinin eve gec geldigi her saniyeyi kendinde cehenneme ceviren, ancak cok fazla bir sey diyemediginden tepkisini susarak (küserek) dile getirebilen babadir.

  kiz babasi olmak, bir erkegin hemcinslerinden nefret etmesi icin en iyi sebeptir.