• 22 mayıs 2020'de sağlıkla doğan kızım melis bahar'ın sayesinde daha tazecik deneyimlediğim durumdur. (bkz: çok şükür)

dünyaya hayırlı bir insan olarak yetişmesini umduğum kızdır. büyüyünce iyi bir ekşici olması dileğiyle. *

not: ayrıca, tevafuk mu tesadüf mü bilemiyorum, yazdığım bininci entry kızıma denk geldi.

edit: tüm güzel dilekleriniz için çok çok teşekkür ediyorum dostlar, inşallah hepsi gerçekleşir. aktif olarak kullandığım ekşi'de paylaşmayı uygun gördüm. başlığı eleştirenlerin de haklılık payı vardır muhakkak. hepiniz iyi ki varsınız.

2. edit: sözlük tarafından başka bir başlıktan bu başlığa uygun görülüp taşınmıştır.
  • kızınızın olması neden ekşi sözlük gündemi olsun anlamıyorum, her saat bir çok insan doğum yapıyor, birileri ölüyor ve doğuyor... cidden başlık açmaya gerek var mıydı? her ekşi sözlük yazarı açsın o zaman kızım oldu, oğlum oldu, yengem öldü diye ... ortalık instagram feed'ine dönsün..
    (bkz: kız babası olmak)
    (bkz: baba olmak)

zt: kızı olan bir adet ekşi sözlük yazarının başlığı
  • allah analı babalı büyütsün inşallah
  • sağlıkla büyüsün bahtı açık olsun.
  • rahatsız oluyorum ve bu başlıktan gitmek istemiyorum kardeşim. madem bu kadar mutlu oldu bu kadar çok önemsiyordu bunu şu başlığa ayırdığı 5 dakikayı bile kızına ayırsaydı.

tanım: ilerde baba sevgisinden mahrum kalacak kızdır.
  • allah analı babalı büyütsün, hayırlı evlat olsun... ilk evlat muhtemelen, heyecan büyük, o yüzden başlık açılmıştır diye düşünüyorum :))
  • sağlıklı olsun. güzel de bir günde gelmiş. 22.
  • subjektif basliklar yasaklanmali. senin icin ozel olan baskasi icin siradan.
  • bu tip başlık açanları metroda, uçakta veya diğer toplum içi alanlarda çocuğunun bağırıp, çağırmasına ve diğer rahatsız edici hareketleri yaparken umurunda olmadan kendi işine bakan anne babalardan biri olacağını düşünüyorum. tarih koyup sanki büyük bir olaycasına sanki bi' kendi çocuğu oluyormuşçasına göze koya koya başlık açmak bu seviyede bir görgüsüzlük ve bencillik olduğunu düşünüyorum.

allah analı babalı büyütsün ama bize ne.
hesabın var mı? giriş yap