• tanım: kısmet olursa ileride olmayı hayal ettiğim erkek.

tabii ki en önemlisi; sağlıklı olsun da varsın erkek olsun diyelim.*
  • yunan adalarında tatil yaparken 2 yaşındaki kızına çiçek verip yanağından öptü diye aynı yaşlardaki çocuğa trip atıp ailesini sapık gibi çocuk yetiştirmekle suçlamak. hatta daha ileriye gidip "dedeleri neydi ki torunları ne olsun?" diye atarlanıp milliyetçiliğin dibine vurmaktır.
  • entry girmediğime şaşırdığım başlık. 40 yaşındayım, 40,5 belki 41 :d
    her ne ise. iki tane var bunlardan bende. biri 4,5 biri is 1,5 yaşında.
    öyle tatlılar ki. büyüğüyle aramız aşırı iyiyken doğdu küçüğü. ben bunu kesin sevemem diyordum şimdi büyüğünden tatlı geliyor. uyanık olduğumuz saatlerin nerdeyse yarısı sevgi yumağı şeklinde geçiyor. aşırı mutluyum cadılarımla. tanrı herkese verir inşallah.
  • hayalini kuruyorum kız babası olabilmemin. önce evlenmek lazım tabii. daha sonra sağlıkla kucağıma alabilmek. onu koklayamadan kaybetmek istemem. zaten tüm zamanımı verip ilgilenirdim onunla, izlerdim büyüyüşünü . nefesim yettiğince destek olurdum. yeşil gözlü kızım babanın desteğini hiç eksik hissetmeyeceksin.
  • çok özledim çok, üçbuçuk yaşında, aşk evliliğinin meyvesi, herkesin yavrusu gibi benimki de çok tatlı, çok güzel. bu ara annesi ile yaşadığımız problemlerden dolayı 15 gündür göremiyorum, nasıl özledim kuzumu, bakışını, öptürmek istemeyip üzüldüğümü görüp onun öpmesini, sen ne saçmalıyosun baba deyişini, daha iki yaşındaykenki hatırılarımızı anlatıp, hatırlamıyor musun baba deyişini, burnumu ısırmasını, çenesini ısırmamı istemesini, korktuğundaki sarılmasını, çok özledim çok.

kimse umarım istemediği sürece çocuğundan ayrı kalmaz, canım kızım.
  • anlatılmaz, yaşanması gereken bisey sanırım darısı başımıza :d
  • bir bakışı eritir minik kuzunun. iş çıkışı ev yolunda kızıma kavuşma duygusu kaplar içimi. sabahları ilk beni uyandırır küçük elf perim. babaaa sözcüğünün en güzel alarmım olacağını tahmin edemezdim. elfler gibi sağlıklı güzel uzun ömrün olsun akıllı kızım. yelpazeyi genişletecek olursak tüm çocukları da anne babalarına bağışlasın diye bir dua da bırakalım bu entriye.
  • tarifi imkansız bir durum. baba olmak başlı başına mucize. bir de kız babası olmak, sizin seçilmiş kişi olduğunuza bir işaret olabilir. bir yazar şöyle demişti, şimdiye kadar yaşadığınız tüm sevgi, aşk kavramlarını unutun. gerçek aşkın ne olduğunu o yavruyu kucağınıza aldığınızda tadacaksınız.

gerçekten de öyle be sözlük. aşk, sevgi neymiş kızımı kucağıma alınca anlıyorum. işten gelipte kapıda kucağıma atlayıp babaaa diye bağırması benim tüm yorgunluğumu alıyor. daha 1,5 yaşında. parka gidelim mi diyorum gidip çekmecesinden kıyafetlerini getirip önüme atıyor. oturuyor yere.

şu an tek düşüncem ona iyi bir gelecek sunmak. onu iyi şartlarda yetiştirmek. büyütmek. kimseye muhtaç olmamasını sağlayacak eğitim almasını sağlamak. özgür olmasını sağlamak. tek gayem bu. düşünüyorum, kızım olmadan evvel hangi amaçla yaşıyordum ki. bilmiyorum. şimdi bir amacım var. ertesi güne başlama motivasyonum var. iyi ki kızım var be sözlük. iyi ki.
  • 22 mayıs 2020'de sağlıkla doğan kızım melis bahar'ın sayesinde daha tazecik deneyimlediğim durumdur. (bkz: çok şükür)

dünyaya hayırlı bir insan olarak yetişmesini umduğum kızdır. büyüyünce iyi bir ekşici olması dileğiyle. *

not: ayrıca, tevafuk mu tesadüf mü bilemiyorum, yazdığım bininci entry kızıma denk geldi.

edit: tüm güzel dilekleriniz için çok çok teşekkür ediyorum dostlar, inşallah hepsi gerçekleşir. aktif olarak kullandığım ekşi'de paylaşmayı uygun gördüm. başlığı eleştirenlerin de haklılık payı vardır muhakkak. hepiniz iyi ki varsınız.

2. edit: sözlük tarafından başka bir başlıktan bu başlığa uygun görülüp taşınmıştır.
  • kızınızın olması neden ekşi sözlük gündemi olsun anlamıyorum, her saat bir çok insan doğum yapıyor, birileri ölüyor ve doğuyor... cidden başlık açmaya gerek var mıydı? her ekşi sözlük yazarı açsın o zaman kızım oldu, oğlum oldu, yengem öldü diye ... ortalık instagram feed'ine dönsün..
    (bkz: kız babası olmak)
    (bkz: baba olmak)

zt: kızı olan bir adet ekşi sözlük yazarının başlığı
hesabın var mı? giriş yap