şükela:  tümü | bugün
  • olaya duygusal yaklaşan birinin açtiğı başlıktır. tevbeyi kabul edip etmemek allah'ın kararıdır.
  • hicbir suc allah'in rahmetinin onune gecmezmis, o kul yaslari akitinca rahmet yagarmis, anasini siktiklerim boyle boyle cesaret bulup, oldururum, taciz, tecavuz ederim, calarim sonra da bi aglarim, tertemiz olurum diye dusunuyolar iste. nerde bu siktimin dininin adaleti, nerede hukugu, hakki.

soz konusu olan kiz cocugu anasini avradigini siktimin nurettini kiz cocugu. boyle cevaplar vererek beyni sikinde olgunlasan orospu cocuklarina cesaret verdiginin farkinda degil misin? hukugun oldugu ulkede bunu derse gotunu keserler de iste guguk bizimkisi, gerci saglam hukuk sisteminin ulkede yerlesmesi icin islam gibi cag disi, harfine kelimesine kadar yalan bir dinin olmamasi gerekir.
  • bir işe yaramaz. işin içine kul hakkı giriyor bir kere. o kız hakkını helal etmedikçe allah da affetmez, cayır cayır yanacaksın.

ilk entry'de linki verilen fetva(!) tecavüzcü aklama psikolojisiyle yazılmış sanırım ki bu kısım atlanmış.
  • çok tehlikeli bir cümlenin atlandığını düşündüğüm grotesk ve yürek yakan vahim ötesi olay.

"peki, kendi doğurduğu kızını ihmal edip, diploma veya başka bir nedenle salarak imanını kaybetmesine neden olan ve o kızı ebediyen cehennemde yanacak duruma getiren baba, daha hafif bir suç mu işlemiştir acaba?"

kendisini yaratıcının kuralları adına yargıç, juri ve cellat ilan eden bu kafa yapısı, karanlığın aydınlığı boğmasını sağlayan en önemli katalizördür der ve giderim.

esenlikle kalın !
  • eğlenceli konu asıl eğlenceli olan ise islamiyetin suça karşı getirdiği hoşgörü.

eğer müslümansanız her ne suç işlerseniz işleyin, kundaktaki bebeklere tecavüz edip öldürseniz de, çoçuklara en ağır işkenceleri zevk için yapıp onları sakat bırakıp tüm yaşamlarını yok etseniz de,
    binklerce insanın ölümüne seep olsanız da, insanın aklına hayaline gelmeyecek kötülükleri yapsanız da eğer müslümansanız eninde sonunda cennete gideceksiniz.

bir müslüman ne olursa olsun ne yaparsa yapsın eğer müslüman ise sonunda cennete gidecek. cehennem sadeceara durak.

ateist olarak bizim ne yaptığımızın önemi yok insanlığı kurtarabilir, herkese iyi davranıp yardımıcı olabiliriz, toplumu büyük felaketlerden kurtarsak bütün hasatlıklara care bile bulsak, tüm dünyayı iyilik ve refah dolu bir yer haline de getirsek biz müslümanların inancına göre cehenneme gideceğiz. (tabi sadece ateistler değil, bunları yapan müslüman olmayan tüm insanlar cehenmem gidecek, islamiyet o konuda çok eşitlikçi, hristiyanı, yahudisi, budist ateisti ne yaparlarsa yapsınlar sadece cehenneme gidecekler)

biraz düşünemesem müslüman olacağım da, işte düşünebiliyorum ne yazık ki.
  • şişmanı yemek yer fast food suçlu, adam uyuşturucu kumar her pislik içinde arkadaşları ailesi devlet hiç kimseye söyleyemez ise kader suçlu.
    burada da utanmasalar kızı suçlayacaklar ailesini zaten suçlamışlar.
    bir de ben fetva vereyim tövbe etmek güzelde o kadar pişmansan cezanı çek, kızın maddi manevi giderini karşıla, af dile belki allahı bilmem ama toplum affedebilir.
  • e çüş ama dedirten bir açıklama içerir: kızını okutan babayı, tecavüzcü, sübyancı pezevenkle aynı kategoriye koydular ya, daha ne diyeyim? "peki, kendi doğurduğu kızını ihmal edip, diploma veya başka bir nedenle salarak imanını kaybetmesine neden olan ve o kızı ebediyen cehennemde yanacak duruma getiren baba, daha hafif bir suç mu işlemiştir acaba?"
  • kabul olup olmayacağını allah bilir. insanların içinden geçenleri allah bilir din simsarları değil.
    edit: ya ben kul hakkı yiyorum ahlaksızlıklar yapıyorum diyenler muminun 103e baksın.
  • "islam hoşgörü dinidir, suçu da hoş görür" denmiş yazı.

anlayamadığım "bir çocuğa tecavüz etmiş kişi ağır bir suç işlemiştir ama öldürmekten ağır değildir" denmiş. bunun yargısını kim yaptı şimdi?