şükela:  tümü | bugün
 • formatı bok ettiğimi biliyorum ama dayanamadım, siz de mazur görün.

  gelen ramazan kutlama ve helalleşmenin sünnet olmasıyla alakalı mesajlara istinaden konuyu araştırmak için helalleşme hususunu araştırırken bir arkadaşım ekolünden yazılmış şu mesajı ve daha korkunç olanı altındaki fetvayı gördüm.

  ne diyeceğimi bilemiyorum artık gerçekten...
  ben de bu fetva için hakkımı asla helâl etmiyorum kendisine.

  insan o yavrunun kendi yavrusu olduğunu düşünürken bile çıldırıyor yahu bu ne demek?

  tevbeni et geç, allah'a kalmış filan de kapat konuyu illa ite cevap vericeksen.
  o kıyasladığın konu nedir lağım ağızlı ya.
  iğrenç, keşke okumasaydım.

  edit: fetvayı değiştirmişler. :)
  kızını okutan babanın gavatlığı kısmı silinmiş. ifadeler düzenlenmiş. üstüne kendimize göre yorumlamanın çok tehlikeli olacağı yazılmış sjdjdhd şaka mısınız ya? kim kendine göre yorumluyor acaba?
  başlığın bir anlamı kalmadı keşke ss alsaydım.
  ama allah unutmaz, devam.

  edit2: olm ekşici mi bu adam bakın şu an farkettim. benim paylaştığım link başkaydı.
  aynı soruyla fakat düzeltilmiş cevapla yeniden yayınlayıp benim linkim de her nasılsa o 2. fetvanın linki ile değişmiş. birinde başlıkta tövbesi yazarken yeni açılan fetvada aynen burdaki başlık atılmış falan filan.
  hayırdır ya siz?:)

  edit3: eski fetva tamamen silindi artık ulaşılmıyor. ve ben entrymi editledikçe fetva sitesinde anında bunun düzenleniyor olması?bilemiyorum altan.

  allah var, gam yok.

  keşke igde patlatıp büyütseydim olayı ama hata bende.
  gençler eski fetvanın ss sini alan yok mu ya?
 • olaya duygusal yaklaşan birinin açtiğı başlıktır. tevbeyi kabul edip etmemek allah'ın kararıdır.
 • hicbir suc allah'in rahmetinin onune gecmezmis, o kul yaslari akitinca rahmet yagarmis, anasini siktiklerim boyle boyle cesaret bulup, oldururum, taciz, tecavuz ederim, calarim sonra da bi aglarim, tertemiz olurum diye dusunuyolar iste. nerde bu siktimin dininin adaleti, nerede hukugu, hakki.

  soz konusu olan kiz cocugu anasini avradigini siktimin nurettini kiz cocugu. boyle cevaplar vererek beyni sikinde olgunlasan orospu cocuklarina cesaret verdiginin farkinda degil misin? hukugun oldugu ulkede bunu derse gotunu keserler de iste guguk bizimkisi, gerci saglam hukuk sisteminin ulkede yerlesmesi icin islam gibi cag disi, harfine kelimesine kadar yalan bir dinin olmamasi gerekir.
 • bir işe yaramaz. işin içine kul hakkı giriyor bir kere. o kız hakkını helal etmedikçe allah da affetmez, cayır cayır yanacaksın.

  ilk entry'de linki verilen fetva(!) tecavüzcü aklama psikolojisiyle yazılmış sanırım ki bu kısım atlanmış.
 • çok tehlikeli bir cümlenin atlandığını düşündüğüm grotesk ve yürek yakan vahim ötesi olay.

  "peki, kendi doğurduğu kızını ihmal edip, diploma veya başka bir nedenle salarak imanını kaybetmesine neden olan ve o kızı ebediyen cehennemde yanacak duruma getiren baba, daha hafif bir suç mu işlemiştir acaba?"

  kendisini yaratıcının kuralları adına yargıç, juri ve cellat ilan eden bu kafa yapısı, karanlığın aydınlığı boğmasını sağlayan en önemli katalizördür der ve giderim.

  esenlikle kalın !
 • eğlenceli konu asıl eğlenceli olan ise islamiyetin suça karşı getirdiği hoşgörü.

  eğer müslümansanız her ne suç işlerseniz işleyin, kundaktaki bebeklere tecavüz edip öldürseniz de, çoçuklara en ağır işkenceleri zevk için yapıp onları sakat bırakıp tüm yaşamlarını yok etseniz de,
  binklerce insanın ölümüne seep olsanız da, insanın aklına hayaline gelmeyecek kötülükleri yapsanız da eğer müslümansanız eninde sonunda cennete gideceksiniz.

  bir müslüman ne olursa olsun ne yaparsa yapsın eğer müslüman ise sonunda cennete gidecek. cehennem sadeceara durak.

  ateist olarak bizim ne yaptığımızın önemi yok insanlığı kurtarabilir, herkese iyi davranıp yardımıcı olabiliriz, toplumu büyük felaketlerden kurtarsak bütün hasatlıklara care bile bulsak, tüm dünyayı iyilik ve refah dolu bir yer haline de getirsek biz müslümanların inancına göre cehenneme gideceğiz. (tabi sadece ateistler değil, bunları yapan müslüman olmayan tüm insanlar cehenmem gidecek, islamiyet o konuda çok eşitlikçi, hristiyanı, yahudisi, budist ateisti ne yaparlarsa yapsınlar sadece cehenneme gidecekler)

  biraz düşünemesem müslüman olacağım da, işte düşünebiliyorum ne yazık ki.
 • şişmanı yemek yer fast food suçlu, adam uyuşturucu kumar her pislik içinde arkadaşları ailesi devlet hiç kimseye söyleyemez ise kader suçlu.
  burada da utanmasalar kızı suçlayacaklar ailesini zaten suçlamışlar.
  bir de ben fetva vereyim tövbe etmek güzelde o kadar pişmansan cezanı çek, kızın maddi manevi giderini karşıla, af dile belki allahı bilmem ama toplum affedebilir.
 • e çüş ama dedirten bir açıklama içerir: kızını okutan babayı, tecavüzcü, sübyancı pezevenkle aynı kategoriye koydular ya, daha ne diyeyim? "peki, kendi doğurduğu kızını ihmal edip, diploma veya başka bir nedenle salarak imanını kaybetmesine neden olan ve o kızı ebediyen cehennemde yanacak duruma getiren baba, daha hafif bir suç mu işlemiştir acaba?"
 • kabul olup olmayacağını allah bilir. insanların içinden geçenleri allah bilir din simsarları değil.
  edit: ya ben kul hakkı yiyorum ahlaksızlıklar yapıyorum diyenler muminun 103e baksın.