• bir baba için bulunmaz nimet olup, her gün iş çıkışında eve uçarak gitmek demektir.
  • 13 yaşında 28 kişinin tecavüzüne uğrayan ve tecavüzcülerinin "çocuğun istismarın farkında olması" nedeniyle 6 ay gibi komik cezalara çarptırıldığı ile ilgili haberleri okudukça sorguladığım isteğim.
  • biraz zor bir iş sanki. sen yirmibeş- otuz yıl gözün gibi bak, sonra elemanın teki alsın götürsün kızı. oğlun olunca da böyle biraz ama farklı ya.
  • sahip olmak için sipariş alan olsa vereceğim dedirten durum.
  • en büyük zevkim, en büyük korkum. ölürüm onun için.
  • altı ay önce dahil olduğum durum. yazılanları okuyunca içim ürperiyorsa da birazdan işten çıkıp eve gittiğimde bana yapacağı agucuklara bile ölebilirim. erkek çocuk sahibi değilim, onun da keyfi ayrıdır eminim ki ama annemin, anneannemin, dedemin ve çevremdeki birçok kişinin değimiyle '' kız çocuğu farklı ama yaa ''. kızımın farkını gösterecek kadar yaşayabilirim umarım.
  • çocuk deyince aklıma düşen ilk şey (benden bir tane daha düşünüyorum nasıl bir megolamanlıksa)
  • bu olayın incelenmesi gerek bir alt başlığı bana kalırsa büyük şehirlerde kız çocuk sahibi olmak ya da özellikle istanbul'da kız çocuk sahibi olmaktır.

aynı alt başlıklar kız kardeşler içinde çoğalabilir pek tabii.

istanbul'da bir kız kardeşe sahip olma durumu ya da kız çocuk sahibi olma durumu kesinlikle bir erkek çocuğa sahip olma durumundan daha zordur.

zira bir ağabey ya da baba iç güdüsü ile etraftan gelecek olan kötülüklere karşı her daim kardeşi/kızı korumak ister insan.

fakat bu işin en sinir bozucu yanlarından biri kardeşi/kızı koruma niyetini tam olarak anlatamama durumu.

neresinden tutarsanız tutun, nasıl anlatırsanız anlatın ya anlatan kişinin anlatım konusunda bir eksikliği ya da karşı tarafın mevzuyu anlama konusunda bir sıkıntısı oluyor.

bununla ilgili bir bilim dalı falan oluşturulmalı bence, ona benzer bişey ya da.

zor zanaat zira.
hesabın var mı? giriş yap