şükela:  tümü | bugün
 • zorunlu üst edit : sanırım başlık sahibi yazar arkadaş, daha önce yazdığı sapkın entryleri silmek amacıyla hesabını askıya almış. başlık başa kalmış.

  (bkz: sen sevme)

  ilave: sürüyle istismar vakası gündemdeyken kız çocuğu sevemiyor olmayı dert etmek komik. adam kız çocuğunu sevme dedim diye bana ve aileme küfür ediyor. tekrarlıyorum dümbük. sen sevme.

  ilave 2: ebeveynlere sesleniyorum. doğmuş ve doğmamış kızıma, anama, avradıma küfürler ediliyor özel mesaj aracılığıyla. savımda ne kadar haklı olduğumu tekrar anlamış bulunuyorum. istediğini elde edemeyince söven, ırzımıza geçmekten bahseden insanlarla dolu toplum. maalesef ekşi sözlükte de bu durum böyleymiş.

  bu giride sen sevme şeklindeki üslubumun kabaca olduğunu düşünüyordum kendimi ifade ederken. ilk ilavemde açıkladığım, ima ettiğim şey herkesin bir yerde aklına yatıyor olmalıydı. ancak üslubum az bileymiş. bunlar sevme diyince kuduruyorlar. lafım ebeveynlere. sen sen ol, sevdirme.

  vallahi son ilave : başlangıçta yazara mesaj gönderdim. benim itirazım kız evlatlarını sevmenin vurgulanmasının masum gözükmediğiydi. yazar arkadaşın girilerini şöyle bir inceleyince kadınlarla kafayı bozmuş, seks objesi olarak gören potansiyel sorunlu bir tip olduğuna kanaat getirdim. kadınları obje olarak gördüğünü düşünüyorum ve beti arttırıyorum. (bkz: sen sevme ulan ayı)
 • edit: kimse yabancıların çocuklarını sevmedi/sevemedi diye zarar görmez. size hiçbir şey olmaz. ama yabancıların sevmesine alışan, aman canım nolacak sevsin amca, dede vs denilen çocuklar suistimale daha açık hale gelir. çocuk kendisine sokulan yaklaşan insanın niyetini anlayamaz, bilemez. siz yabancı çocukları severek ona iyilik yapmıyorsunuz. belki farkında bile olmadan kötülük yapıyorsunuz. o yüzden yabancıların çocuklarını sevmeyin. sevmeyin diyorsak dövün,. sövün hor görün ezin de demiyoruz. kötülük de yapmayın iyilik de. ailesi görür onun ihtiyaçlarını.

  sevmeyin elalemin çocuğunu. sevmek zorunda mısınız? çok istiyorsanız sevmeyi, çocuk yapın.

  yok öyle uzaktan agucuk bugucuk, bokuyla püsürüyle uğraşmadan.

  edit. hala daha sevme hakkı olduğunu savunanlar var. yok lan işte hakkın makkın. ben nerden bileceğim senin niyetini? yada elini sikine taşşağına sürüp sürmediğini, götünü silip elin yıkayıp yıkamadığını?

  daha 3 gün önce vardı twitter'da. tonton(!) bir amcanın asansörde sıkıştırdığı kız çocuğuna gösterdiği sevginin(!) videosu. çocuk nasıl ayırt etsin senin amacını. sevmeyin yabancıların çocuklarını da çocuklar bunun yanlış olduğunu bilip sakınsınlar, normalleştirmesinler.

  normal ebeveynler gösterir çocuklarına ihtiyacı olan sevgiyi. yabancıların sevgisine ihtiyacı yok çocukların.
 • kiz ya da erkek fark etmiyo ki ben cocuk sevmeyen birisiyim

  bazen kanim kayniyo etrafimda gorursem lan sunu bi kucakliyayim yanagini bi koklayip opeyim diyorum ama saclarini bile oksayamiyorum

  benim icin baskalari baskalari icin ise ben potansiyel sapik olmus durumdayiz :(
 • şimdi bu başlığı açan arkadaş kötü bir şey mi yazmış ki altına son sovmo tarzı yorumlar yapılıyor?
  gayet doğru ve üzücü bir tespitte bulunmuş.
  ben doğduğumda ve beş yaşına kadar şimdiki gibi çirkin değilmişim mesela. sokakta görenler öpmeden yanağımı mıncıklamadan bırakmazmış. tamam anne çocuğunun öpülmesini istemeyebilir hastalık, mikrop bulaşır korkusuyla çünkü insanlar artık daha bilinçli ama başlıkta anlatılmak istenen konu o değil zaten. konu çocuğun anne babası için herkesin potansiyel sapık, katil olarak görülür olması.

  edit: saçma sapan mesajlar geliyor. çirkin bir kadın olduğumu düşünüp yürüyenler bile oldu *
  ben yazdıklarımla kimseyi suçlamadım. her ebeveyn kendi çocuğuyla ilgili istediği şekilde davranmaya özgürdür. zaten içinde bulunduğumuz durum insanları paranoyak olmaya itiyor. yazdıklarımdan pedofiliyi özendirdiğim anlamı çıkaranlara tekrar okumalarını tavsiye ederim.
 • sevmeyin de zaten, sapıklık kısmına hiç girmeden elinizin ağzınızın mikrobunu uzak tutun yavrularımızdan. hele hele tanımadığınız yolda gördüğünüz birinin çocuğuna el uzatmayın sakın.
  bir kez yolda 80 yaşlarında bir dede kızımı sevmek istedi kızım korkudan çığlık attı ben de delirdim allahtan dokunmadı hiç.
  çocuk sevmek isteyen gitsin çocuk yapsın ya da yeğenlerini falan sevsin.
 • çok doğru
 • kız ya da erkek çocuk, bu durumun hiçbir farkı olmadığını düşünüyorum. eğitimci olarak canımı sıkan bir diğer nokta ise, önceden öğretmen öğrencinin omzuna dokunduğunda ya da saçını okşadığında, bu hem çocuk hem öğretmen için etkili iletişimin bir parçasıydı. şimdi herhangi bir yanlış anlaşılmaya neden olmamak için sadece uzaktan gülümseyebiliyoruz, çocuklar sarılmak istediğinde dahi tedirgin oluyoruz...
 • haklı bir serzeniş.

  "sevme başkasının çocuğunu" şeklinde tepki gösteren beyinsiz dallamalara da kafam girsin.
 • doğrusu budur.
  nasıl hiç tanımadığın bir yetişkine gidip sarılamıyorsan, bir çocuğa da sarılma hakkın yoktur.
  hiçbir zaman tanımadığı çocuklarla laubali olan tiplerden hoşlanmadım. bunlara karşı daima tetikte durmanızı tavsiye ederim.

  edit: hiçbir normal erkek akrabası olmayan bir kız çocuğuna ilgi göstermez. algılamaz bile.
  güzelmiş de, yanağını sıkıyormuş da
  geçin bunları. gizli pedofil bunlar.
 • çocuk/bebek birinci dereceden yakın olmayanlar tarafından dokunulmaz. eğer birinci derece yakını da olsanız öyle mıcıklamak gibi şeyler zaten uygun değildir. onun bir kimliği var ve büyüdüğünde bir cinsel kimliği de olacak. çocuk tatlı bir oyuncak değildir. bir yetişkine nasıl istediğiniz gibi dokunamıyorsanız çocuğa/bebeğe de dokunmamalısınız. neden olduğunu merak edenler pedagoji okusun.
249 entry daha