şükela:  tümü | bugün soru sor
 • uzucu bir durumdur. lakin nedense? "kardesim, birader" filan yazip mesaj attigim suserler hep bayan cikiyor, sonra toparliyorum artik.
 • içinde bulunduğum durumdur. mevzu bahis nickim taa 5-6 sene önce lise zamanlarında kız arkadaşımın açmış olduğu hesaptı. tabii o zamanlar yazar olmak zor, kaldı ki öyle yok kız nicki yok erkek nicki falan önemsemiyoruz, beraber kullanıyorduk. sonra lise bitti, biz ayrıldık falan derken sadece ben yazmaya başladım. ama öyle saçma sapan mesajlar geliyor ki anlam veremiyordum ilk başta. mesela;

  - (bkz: #123456) bende öyle düşünüyorm :)
  - ne güzel bi nickiniz var :)
  - (bkz: #123456) :) (evet bazen sadece gülücük atan mallar oluyor.)
  - elmalı turta yapıp göndersene bana (:

  kimseye de "ulan bu beni kesin kız sanmıştır" diye düşündüğümde kesinlikle olmuyor, bana göre kız-erkekten ziyade buradaki herkes öncelikle "yazar" sıfatında (ki öylede olmalı). o yüzden eğer birazcık mantık çerçevesine sığan bir msj ise cevap veriyorum.
  neyse cevap atıyorum, mantıklı 3-5 mesajdan sonra artık muhabbet bitiyor, son mesajım "peki, iyi geceler." oluyor. artık muhabbet bitmiş ama eleman pes etmiyor.
  - yaş kaç abla? (işte bunlara gülüyorum asjdhlkajsfş)
  - hangi şehir? (hani şehri denk getirtelimde gerisi önemli değil mentalitesi)

  mesela yalnızlıkla ilgili bi entry giriyorum 2 dkka sonra gelen msj
  - sende yalnızsın anlaşılan. facebook adresim şu "fb.com/123456" ekle, azaltalım yalnızlığımızı (oha)

  ya da bir şarkı başlığını görüyorum gecenin bi yarısı, eleman da yeni keşfetmiş olacak ki "öyle güzel şarkı böyle güzel şarkı" diye entry giriyor, ben de akustik versiyonunu atıyorum, dinle bak bunu da seveceksin diye. "peki sonraya saklicam teşekkür ederim" diyor, "ben de teşekkür ederim, iyi geceler" diyorum. şimdi normalde konuşmanın burada bitmesi lazım ama biter mi? -hayır. 2 dkka sonra gelen msj:
  - nick'iniz de pek bi tatlıymış :d canım çilekli pasta çekti elma şekeri nick'inizi okuyunca.

  şimdi kadın yazarlar ne demek istediğimi daha iyi anlayacaktır. gerçekten de böyle saçma sapan msjlar atarak kız düşürebileceğini sanan, hayatında klavyede konuşmak dışında bir kızla oturup adam akıllı muhabbet edememiş sayısız salağın barındığı bir platform ekşisözlük. tabii ki hepsi böyle değil çok eğlenceli, kültürlü, msjlaşmaktan zevk aldığım insanlar da var. ama büyük bir kısmı ilk bahsettiğim nitelikteki insanlar. neyse ki allahtan uzun zaman önce "mal listesi" denen bir oluşum keşfettim ki sağolsun, çok güzel çalışıyor..
 • niyetinize bağlı olarak önem arzeden olay. kadın ya da erkek olması sizin için önemliyse, mesaj atmadan önce bir kaç entrysini okuyup, fikir sahibi olabilirsiniz.
 • birine "kız diye" mesaj atılması kadar kötü olmayan durum.
 • yeni neslin aceleci tavrından ve hiç bu yazar neciymiş, ne yazmış diye bakmamasından kaynaklanan durumdur.

  lan bi bak, bi bak ne yazmışım. entrylerimi bi dolaş. beşiktaşla, beşiktaşlı futbolcularla falan ilgili bir sürü entrym var, hiç mi görmüyorsun. buradan kız düşürebileceğine falan inanıyorsun anladık da; bari biraz emek harca.

  ben üzerimde atlet pijamayla elma yiyip buna cevap yazarken; garibim kim bilir neler hayal ediyordu. ama sağol sayende iyi güldüm kardeş.

  kabul ediyorum bende de saflık var, hangi erkek başka bir erkeğe her cümlenin sonuna bol parantezli gülücük `:)))` koyup atar? şüphelendim ama konduramadım. ben hala neşeli bir kardeşimiz herhalde deyip cevap yazdım.

  yalnız o değil de en fazla 10-15 dk içinde cevap yazan çocuktan, 2 gündür* ses çıkmıyor. başına bi şey gelmiş olmasın :((((( *
 • birkaç kez başıma gelen durum. ama neyseki yurdum erkeği baştan durumu anlamanıza sebep olacak şekilde yazıyor da anlıyorsunuz. ilk atılan mesajda hemen yavşanmaya başlanır mı?
 • (bkz: kanzuk)*