şükela:  tümü | bugün
  • yillarca turlu nedenlerle babama kizdim,uzuldum,gucendim,kustum..fakat icten ice herzaman hayran oldum saygi duydum.zaman ilerleyip ben buyudukce babami daha cok sevdim,daha cok anladim...sonra babam cocuk oldu ben yetiskin oldum.keske zaman en tatli yerinde kalsa hep ,keske dunya dondukce anne babamiz basimizda olsa! keske hic yaslanmasalar hep saglikli olsalar hep yanimizda olsalar!babamin dedigi gibi"hayatta verdigim tum mucadeler cok bosmus, zaman cok hizli akmis,degmezmiz" ....
  • hiç unutmam bir gün, ben küçükken bir türbeye gitmiştik. insanlar dua ediyorlar, geziyorlar falan biz de bahçede oturuyoruz babamla. biz niye buraya geldik baba, kimin mezarı bu falan diye sordum. babam da işte, türbelerde ünlü, ermiş efendime söyleyeyim hayatı iyilikle geçmiş, allahın sevdiği günahsız kişilerin yattığını falan söylemişti. o gün kendimden çok emin şekilde, babamın da türbede yatmayı hak ettiğini söylemiştim. sen de yatarsın o zaman değil mi baba?

babam dünyanın en süper, on numara beş yıldız insanıydı, o yatmayacak idiyse kim yatacaktı o türbede?
  • genel olarak aşık olunası bir kahramandır. bazıları içinse hayali ve gerçek olarak iki farklı versiyonu olduğundan değişiklik göstermektedir babanın anlamı. gerçeğinin anlamı, dünyaya gelmesine sebep olarak ve çocukluğunu mahvetmesi sebebiyle bırak aynı gökyüzünü, aynı cennetin bile paylaşılmak istenmeyecek yaratıkken, hayal olanının anlamı, böyle kağıt helvayla anlatılacak bir histir. hayalin varlığı gerçeğine duyulan nefreti azaltır. ancak hayalin gerçeğe yansıtılmaya çalışılması sonucunda duyulan hayal kırıklığı nefret seviyesini her seferinde yukarılara çeker.
  • bir kiz icin baba nedir biliyo musun? asktir.. kahramanliktir.. olumsuzluktur.. kostugunda, kactiginda, korktugunda, agladiginda, yalnizliginda elini tutan, omzunu gosteren tek erkektir bu dunyada. ne es, ne abi ne erkek kardes..hicbiri bir babanin yerini tutamaz kiz evlat icin. her zaman babasi ne yaparsa yapsin, o kiz ona tapar. asktir diyorum ya iste. asik oldugun insanin hic bi kotu yonunu gormezsin, kiyamaz her firsatta affedersin. her yaptigi hatayi gormezden gelir, sirt ceviremezsin. babaya da oyledir iste. kiyamazsin, gozler kapanir dis dunyaya. sana yalan da soylese, dovse de sovse de her seyini yutarsin. babamdir dersin. basina tac edersin. yureginin tam ortasina koyarsin. o sana en ufak zarar verse seni onun kadar koruyup kollayabilecek tek erkege kosarsin. kimdir mesela. esindir. sevgilindir. kimdir bu erkek. caninin kalbinin bir diger yarisidir mesela. ondan da postayi yersin. kalirsin ortada dimdizlak. o zaman gerisin geri babana kalirsin. seni aglatan o babanin sana yaptiklari icin aglayarak yine o babana gitsen bilirsin ki sana olumune kucak acabilecek tek erkektir o cunku. bu nedenle babadan baska diyar olmaz. babamdan baska erkek tanimam bu dunyada ben. sana deliler gibi asik olsam da , bana naparsa yapsin malesef bi "babam" kadar asla ama asla olamayacaksin.
  • evleneceğim adamı -eğer bir gün evlenirsem- seçmeme varlığıyla yardımcı olacak adam.

yanlış anlamayın, ona benzeyen değil aksine ona benzemeyen birini seveceğim ben. çünkü o bana, bir eşin bir babanın nasıl olmaması gerektiğini çok net gösterdi.

ona benzemeyen, onun tam zıttı bi adam bulursam, evlenirim. yoksa, ı-ıh.

teşekkürler baba! sayende, nasıl bir adamla evlenmemem gerektiğini çok iyi biliyorum, sen olmasan bilemezdim.
  • kızların ilk aşkı işte, daha ötesi var mı? kocamız dahil hiçbir erkeği onun kadar sevemeyiz. hiç kimseye onun gibi güvenemeyiz.
  • 7 yaşındaki bir kızın babası olarak merak ettiğim.

peki bu anlam kızın hangi dönemi için geçerli 3 yaş, 5? ne bileyim 14-17 arıza dönemleri? 27 hassas geçiş dönemi? yaş otuzbeş dante gibi ortasındayız ömrün dönemi?

bilemiyorum altan?

not: öyle ya da böyle bana dair sevdiği, sevmediği hususlar olacak bunun aksi mümkün değil. bir arkadaşımın "nasıl davranmalıyım?" soruma verdiği cevap gibi "ne yaparsan yap, yanlış olacak"
  • ergenlik hatta ergenlik yıllarından önceye de denk gelebilir, şaşırmayın sakın...
    içimde inanılmaz bir kız babası olma dürtüsü ile yaşıyorum...
    onun büyüyüşünü görmek, kötülüklerden ve kötülerden koruyup kollamak,
    ayaklarına ilk ayakkabılarına alacağım günü, saçını iki yandan bağlayacağım,
    yanaklarını mıncıracağım günü bekliyorum... bok mu var bilmiyorum ama eğer bir gün sahip olursam bana kendi ağzıyla anlatsın istiyorum... neymiş bu baba-kız mevzusu... ben anlatamıyorum şu an çünkü...

tek bir şey geliyor aklıma, erkeklerin bazılarının içinde yatan aşırı derecede birinin kahramanı olma dürtüsü...
    öyleyse üzülürüm, bu benim bencilliğim olur çünkü... umarım farklı bir şeydir ve dediğim gibi sen anlatırsın bir gün...

sarılırsın filan belki bir de bana...
    ama ağlarsam içeride ağlarım...
    kahramanlar ağlamaz...
  • 2,5 yasinda bir kizin babasi olarak yasadigim, hissettigim.

sabah kalkiyor, ilk kelimesi babaaaa.
    aksam yatmaya gidiyor, baba elimi tut.

asik mi degil mi bilemem ama muthis bir duygu oldugu kesin.
  • herkesin "ilk aşkım" diyerek edebiyat parçalayamayacağı zat-ı muhterem.

zira herkes dünyaya o kadar şanslı gelmiyordur, eminim.

bazen evde gölgesi yeter hedesi hödösüne bir ufaktan katılacak gibi oluyorum, sonra bi gülme geliyor işte.

en temizi fiziksel olarak açıklamasını yapmak herhalde.

kendisinin sperm yoluyla varlığınızın temellerini attığı, kendisinden "olma" olduğunuz kişi.

sonra bazen arkanızdan "şimdiki aklım olsa, bu kadar para yiyeceğinizi bilsem, hayatta çocuk yapmazdım" diyen adam da olabilir. öyle durumlarda derhal kendisine 5 dolar koklatınız, geçiyor.