• daha geçen gün arkadaşıma anlatıyordum bunları. yeni türediler, rollerini şaşırmışlar dedim. çeşit çeşit modelleri var bunların. bahtsızlığım yüzünden, bir kaç çeşidiyle muhatap olmak zorunda kaldım.

ilk model, genel yapı olarak nazlıdır. yani sana bana özel naz yapmaz. öyle bir mıymıy dolanır ortada. sanki her an bir şey onu kıracakmış gibi. bir yere gidecekken illa ısrarla çağırmanı bekler. karnı aç mı diye de defalarca sormanı ister. kendisini asla ve asla espri malzemesi yapamazsın, küser. ciddiyim küsüyor bu tipler çocuk gibi. konuşmaya korkarsın yani, ağlamaya falan başlar diye. bunlar baya sakat modeller ama özünde iyi insanlar olabilirler. idare edebilen ya da etmek isteyen arkadaş da olsun, sevgili de olsun. benim şahsi fikrim koşarak kaçmak gerektiğidir. rahat rahat konuşamadığım adamın yanında ne işim var?

bir diğeri ise daha sinsi bir model. garezi kişiye özeldir. sen hariç diğer tüm sosyal çevresiyle normal bir iletişim içindeyken, tüm eziyeti sanadır. başkası dese gülüp geçeceği cümleyi, sırf sen dedin diye evirir çevirir alınacak bir nokta bulur ve naz yapmaya başlar. yok yanlış anladın demeye kalkışırsan daha da nazlanır. espri olduğu açık olan durumlarda bile yaparlar bunu, insanı canından bezdirirler. bunlar işte sonradan türeyen mutant tür oluyorlar. bu arkadaşların daha da kötü bir özellikleri var bu arada belirtmeden geçemeyeceğim. kendilerine gösterilmesini istedikleri ilginin, özenli kelime seçiminin dörtte birini kendileri uygulamazlar. ilk anlattıklarım en azından bunu yaparlar. mutantlar ise, kafa göz yardıkları durumda bile, ne var ya şakaydı uzatma, diyebilme yüzsüzlüğüne de sahiptirler. artı, ilk bakışta normal erkeklerden ayırt edilemedikleri için çok daha tehlikelidirler. öyle koşarak da kaçamazsın.

o sebeple, normal seviyede naz yapan insanlardan bu iki model kolayca ayırt edilir. bu normaliteyi tutturabilen erkek ise iyidir, hatta tercih edilesidir. insan değer verdiği, ilgi görmek istediği insana naz yapar sonuçta. gidip başka kızlara ya da annesine mi ay çok hastayım bir çorba olsa ne güzel olurdu diyerek naz yapsın adam? sevdiceğine diyecek tabii.

unutulmaması gereken nokta şudur ki, bu bahsettiğim modellerin hatun versiyonlarının da mevcut olduğu, ve aynı yöntemleri uyguladıklarıdır. haksızlık da yapmayalım şimdi.
  • pes oynayan, kokoreç yiyen, küfür eden kızla sevgili yapacaksın bunu.
  • kendi evinden başka yerde tuvalete giremeyen erkeklerdir.
  • farkedildikleri anda yanlarindan kosarak uzaklasilmasi gereken erkek tipi, bi eve bi nazli yeter deyiminin ortaya ciktigi durum
  • genelde bu nazları kendilerine aşık ettikten sonra ortaya çıkan erkeklerdir. artık kovalama modundan çıktıktan sonra, durduk yerde küsme, aradığında açmama, ağzından cımbızla laf alınan moduna geçmeleri suretiyle insanı hayattan bezdirirler. ama çaresi yoktur bu aşamada. ya onları sürekli kovalama modunda bırakacaksın ya da bu naz makamından hemen sonra eyvallah diyerek uzaklaşacaksın.
  • çaktırmasalar da çok sayıda erkek, bir yere çarpıp kırk saat bak hala acıyo, çok fena ısırdın ya bak ne biçim oldu gördün mü, of fena kanıyo acaba bişiy olur mu ot bok gibi laflar sarfederler.
  • tahammülü zorlayan erkek çeşididir. bunlardan ilkokulda başka bir okuldan sınıfımıza transfer olan biri yanıma oturtulmuştu. parlak önlük giyer, tepesi siyah adel kalemlerini kalem kutusundan çıkarır, düzenle dizer ve kokulu silgi kullanırdı. mütemadiyen küser, darılır, bir köşede zırlardı. toplu ve al yanaklı bir çocuktu. e ben de armut toplamazdım tabii, paltoluk tarafında kendisi ile oturmakta idim. ne vakit ağlasa paltoluğa yaslar biraz da ben döverdim. tabii bir kızdan dayak yemiş olmanın verdiği acı ile de daha da bir böğürürdü. onunla da yetinmez o jilet gibi kalemlerini ortadan ikiye böler eve gönderirdim. en nihayetinde bu durum fazla uzun sürmedi tabii, annem ve annesi okula çağırıldı ben uyarı aldım o da başka bir okula alındı. hasan'ın kadınlara bakış açısını değiştirip hayatında iz bıraktığımdan şüphem yok. ama sende rahat duraydın be hasan..
  • bu erkekler, tüm hareketleri, düşünceleri kadınlardan farklı olursa "anca" erkek olduğu zırvasına kapılmamış; sırf bu düşüncenin sebep olduğu çaba içinde haybeye hem kendini hem çevresini yormamış insanlar da olabilir. çünkü biraz önyargılarını bırakıp kendilerine baksalar, pek çok ilişkinin içinde bırakın nazlanmayı, alenen kapris yapanın, abuk sabuk meseleler yüzünden hırçınlaşanın kendileri olabildiğini (her zaman olmasa da bazen, muhtemelen yarı yarıya) erkekler de takdir edecek, ve kadın ve erkek arasında pek de ahım şahım bir fark olmadığını kendileri de göreceklerdir.

ha, tabii bu sözüm tam tersi yönde, yani kadınla erkeğin külliyen farklı olduğunu düşünen, iddia eden kadınlar için de geçerlidir.
  • genelde ana kuzusu olan erkeklerdir. kızlara yazık valla bu tiplerle ne diye evlenirler anlamam.. sevişmek için kırk saat nazalanan bir herif çekilir mi yahu.
hesabın var mı? giriş yap