şükela:  tümü | bugün
  • change.org ta yeni başlamış, imzaladığım, desteklediğim kampanya

edit: özellikle kadınların bile kendi aralarındaki sohbetlerinde "evde kalmak, vermek..." vb ifadeler kullandıkları de böyle bir ülkede, kampanyayı bir erkeğin başlatmış olması takdire şayandır. alkışlar.
  • imzaladığım ve desteklediğim kampanyadır!

kadın olmanın ötesinde; insan mal değildir, alınıp satılamaz, birilerinin tekelindeymiş gibi istenip verilemez! kimse, babası tarafından evlenmek istediği kişiye "verilen" kadının; babasına, sevdiği insana ve buna çanak tutan herkese saygı ve sevgi duymasını beklemesin, bu düpedüz ticarettir! başlık parası, süt parası, isteme, kurdele takma, gerdek gecesi vs, bunların hepsi insanlığın çarmıha gerilmesi demektir!

gelenektir diyenlere de ağız dolusu küfürler ediyorum, belirtmesem olmaz! başlık parası nasıl mide bulandırıcı ise, isteme olayı da bir o kadar mide bulandırıcıdır! böyle gelenekler yerin dibine batsın!
  • neden böyle cinsiyetçi yorumlar yapıyorsunuz bu konuda anlamıyorum, kız isteyince sanki kıza sorulmadan mı isteniyor sanıyorsunuz anlamıyorum ki, zaten sormadan verenler de sizin başlattığınız imza kampanyasına bakmaz istediğine verir...

sonuç olarak bizim örf ve adetlerimizdendir hemen şuraya şu butonu koyup gidiyorum

(bkz: derdini sikeyim butonu)
  • unutulmaya yüz tutmuş bazı geleneklerimiz acilen unutulmalı.