• tıpkı bir insan kaynakları müdürü gibi, iş arayan adama en son çalıştığı firmayı soran baba. pek bir modern.
  • (bkz: peki neden ayrıldınız) sorusunu da devamına eklerse hakkını vermiş olur.
  • - en son kiminle çıktınız peki?
    - semra ile efendim, okulda tanışmıştık.
    - ezgi ile çıkmadınız mı?
    - hayır efendim.
    - açıkcası ben en az bir ay ezgi tecrübesi olmayan insana kız verme taraftarı değilim.
    - aslında tam çıkmak üzereydik, araya askerlik girdi malumunuz...
    - peki beş sene sonra kendini nerede görüyorsun delikanlı?
    - sizlerle birlikte yazlıkta okey masasının başında görüyorum efendim, hatta siz okeye dönüyorsunuz.
    - güzeeel, hanım benim kanım kaynadı bu çocuğa.
  • "neden bizim kizi sectiniz" diye devam eder.

damat olarak kabul ederse, "esitlik ilkemiz geregi ilk girenlerle ayni haklara sahip olacaksiniz, ilerleyen zamanlarda daha yukarilarda sansinizi denemeye izin verecegiz" der.

kabul etmezse, "malesef sizin icin su anki bireysel veya grup calismalarimizda uygun bir pozisyon bulamadik, ama takipte kalin farkli pozisyonlar icin tekrar basvurulari acacagiz" der.
  • "ilişkide sizi vazgeçilmez kılan özellikleriniz nedir sizce?" sorusu da takip edebilir.
  • önündeki kağıtta "peki önceki ilişkilerinizden anlatabileceğiniz bir başarı hikayeniz var mı?" sorusu da bulunan baba.
  • -en son kiminle çıktınız?
    -bizim korhan'la eve çıktık
    -onu demiyorum evladım, ilişki anlamında
    -haa, damla'yla yemeğe çıktık, sonra kahve içmek için eve geldik, korhan'ı evden siktir ettim damla'yla sabaha kadar mokoko
    -?!?!?
    -verin kızı da çıkalım artık şu evden
    -hanım bana bi'şey oluyo, kalbim sıkışıyo hanım, dil altımı getir hanım
    -en son cenazeyle çıkacaz galiba baba, sen de bi konuya giremedin ya
    -...
  • referanslarınız kuvvetli değilse karşısına çıkmamanız gereken kişi.
  • baba değil ilkokul piçidir. çıkmak ne yahu? "ooo anlayalım" da der bu.
hesabın var mı? giriş yap