şükela:  tümü | bugün soru sor
  • konyada gerçekleşmiş olaydır.

hanım kızımızı kahveye tuz katmak kesmiyor, yağ, bal, yumurta, reçel, peynir ne varsa koyuyor. içmemekte direnen damata adet gereği zorla bu karışım içiriliyor. gece ağrılarla hastaneye kaldırılıyor ve gıda zehirlenmesinden hayatını kaybediyor.

nası bi ruh hastasısın lan herife bunu içiriyorsun? tatava yapmayıp iki kaşık tuz atıp geçseydin mutlu bir yuvan olacaktı belki de amına koyayım.

(bkz: sinirimden gülüyorum)

edit: bu güzel entryi bize kazandıran arkadaş duruma en doğru açıklamayı getirmiş. gece gece, çevremde de yaşanan saçma olaylardan ötürü gayet inanıp sinirlenmiştim de. iki eşini öldürüp "kader ile, kendini öldürmüş bulundum, ehe xd" diyen adamın üstüne bir de bu gelince düşünmedim hiç tabi.

bu birleşimin gıda zehirlenmesi yapmayacağını söylemiş bir çok kişi. haklı olabilirler tabi onlar da.

neyse efendim özetle haber feykmiş. açıklayanlara ve haber veren ben ettim sen de et'e binbir teşekkürler.
  • kahveye kattıklarının tam listesi (peynir,reçel,domates,tuz,yağ ,şeker,yumurtanın sarısı ve bal) akla şöyle bir damat getirmiştir. *
    enteresan olay. allah rahmet eylesin.
  • "nasıl bir fincandan vermişler kahveyi" diye düşündüren mevzu.
  • linkteki haberi okumaya çalışırken gözlerim kanadı, o ne biçim türkçe ya, düzgün bir tane cümle yok!işte göz kanatan o link!
  • bu evlense ne olur bunun çocuğu olsa bu onu da öldürür. bundaki beyni martıya tak o bile ölür. şimdi koğuş arkadaşları düşünsün. umarım çayı bu kadına demletmek gibi bir hataya düşmezler.
  • dayanıklılık testi gibi cinayet(!).

peynir, reçel, domates, tuz, yağ , şeker, yumurtanın sarısı ve bal karışımını içene normalde başka şeyler olur ama bu adam ölmüş.
  • söz konusu haberin inandırıcılığını azaltan unsurların başında, müstakbel gelinin adının kısaltmasının "hg" olması geliyor. bildiğin cıva.

(bkz: cıva zehirlenmesi)

olay gerçekse, toprağı bol olsun garibanın.

düzeltme: "civa" --> "cıva", acele yazalım derken...
  • eğer gerçekse ki bence değil ucuz kurtulmuş adamdır. o geri zekalı karıyla evlendiğini düşünsene bir de şu adamcağızın. yaşayan ölü olurdu lan herif!
  • konya'da vuku bulduğu rivayet edilen hadise. *

haber pek güvenilir bir kaynaktan olmasa da, ibret alınması gereken bir durum. hanım kızımız kahvenin içine tuz konulması adetini biraz abartıp peynir,reçel,domates,tuz,yağ ,şeker,yumurtanın sarısı ve bal koyarak damadı muradına eremeden gıda zehirlenmesinden resmen telef etmiş. eğer olmadıysa da olabilecek bir hadisedir.

edit: haberin linki bir gidip bir geliyor. gelmiş halini ekte sizlere sunuyorum... *