şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hemen akabinde kiz ile evlenilir. kizin ailesi madara olur, yillarca kusluk cikar. evlilik cok mutlu olur ama kizin babasi kizi silmi$tir. anne ile kiz gizli gizli goru$urler. film gibi'ye gidilir, el opulur bari$ilir, torun torba ile kucakla$ilir.
 • kiz kacirma el kitabi:
  * 3 ki$ilik bir ekip idealdir.
  * kiz per$embe ak$ami (mubarek ak$am) kacirilmalidir.
  * 2 dogan slx kiz kacirma icin ideal araclardir. lakin kontagi kapatmayiniz.
  * araba ehil bir sofor tarafindan kullanilmalidir.
  * kapi calinmaz, mente$elerden indirilmek sureti ile kirilir.
  * haneye penetre edilir, kiz sag elinden tutulur.
  * makina pederin kafasina dayanir.
  * kiz arabanin arka koltuguna oturtulur.
  * iki ku$ serisi araba farkli yonlere dogru kacar. ($a$irtmaca)
 • günümüz de hala ve hala devam etmekte olan eylemlerden biridir. damat adayı bakar ki aile kızı vermeye yana$mıyor. tek çareyi kızla konu$up onu kaçırmakta bulur. aileler izin vermediği halde kaçılır, evlenilir, gerdeğe girilir. ve hiç bir şey olmamı$ gibi ailelere el öpmeye gidilir.

  bu tip kız kaçırma olaylarında en etkili rolü kız (yani gelin adayı) oynamaktadır. eğer kızın aile bağları kuvvetli değilse zaten kaçmaya meyillidir. ama tam tersi aile bağları kuvvetli biri ise, ne olursa olsun ebeveynlerinin sözünden çıkmaz ve siz dumur bir vaziyette orta da kala kalırsınız.
 • çerkeslerde sıklıkla görülen durum.erkeklerin şanındandır.hatta dedem annanemi,babası verdiği halde kaçırmış bir çerkes insandır.
 • bizim sevgili kuzenin iki hafta evvel gerçekleştirerek aşiretler arası namlulu düello turnuvasına geri sayım başlattığı eyleme verilen isim olsa gerek. binbir diplomatik manevra ve hatırlı ihtiyarların devreye girmesiyle kızıl şerbetin akması kılı kılına önlenebilmiştir. kuzende akıl kırıntısı halen görünmemekte olup nikah geçen çarşamba, kız tarafından hiç kimsenin katılımıyla kıyılıp mutlu sona ulaşılmıştır. ipne kuzen bi ara elbirliğiyle dövülecektir.
 • çocukluğunda mahallede arkadaşlarıyla oyunlar oynayan ortalama bir türk gencinin yaşamış olması gereken zevklerden biridir. önce bakkaldan kızkaçıran satın alınır, sonra büyükçe bir tümseğin ya da kaldırımın kenarındaki taşların üzerine itina ile yerleştirilir ve fitil ateşlenir. sonraki tiz ses hala kulaklarımdadır, ortalığa yayılan barut kokusu ise çoğu kişiye elbette çocukluğunu hatırlatır... kızlar kaçar mı bilinmez ama "kız kaçırmak" en büyük çocukluk eğlencelerinden biridir işte.
 • halen geri görüslü ailelerin varlığından ve kendilerince uyguladıkları sıkıyönetimden dolayı maalesef mecbur kalınabilen eylem.halbuki sevinmeleri lazım en basta,kızları için herşeyi yapmaya hazırolan biri var diye.ayrıca insanların sevgisine ve aşklarına onlar karar veremezler,onların tercihlerine göre böyle birşey yapılamaz...
 • saraydan icra edilirse operaya dönüşebilen faaliyet.
 • (bkz: kızkaçıran)