şükela:  tümü | bugün
 • bireyin kendinden küçük dişi kardeşe sahibi olma durumu..
 • bir erkek kardese oranla daha fazla sorumluluk ister.ama bir kizkardes daha vefalidir daha sevimlidir ve sanki biraz daha fazla ozlenir.
 • kardeş sahibi olmak cinsiyet farkı olmaksınız çok güzel bir duygudur. üç aşağı beş yukarı aynı kaderi farklı açılardan paylaşmayı sağlar.
 • sahip oldugun herseye * * * * birinin ortak cikmasini kabullenmektir
 • (based on a true story)

  insana* annelik/teyzelik/ablalik duygularini ayni anda ya$atabilen bir duygudur..

  kiz kardese kar$i gizli bir annelik duygusu beslenir, cunku evdeki hiyerar$ik duzende ona kar$i sorumlu olan ikinci di$i, abladir.

  kiz kardese sahip olmak insana teyze olmakimsi bir duygu da ya$atabilir; cunku, ufakliga anneden ziyade, onu $imartan, yapmamasi gereken $eyleri yaptiginda caktirmadan destekleyen, butun yaramazliklarini gozardi eden bir aile ferdi olarak yakla$ilinir, ki bunun halihazirda bulunani genellikle teyze olarak onceden adlandirilmi$tir.

  kiz kardese sahip olmak insana zaten sadece doganin getirdigi ablalik sifatini vermekle kalmaz, ki$iye yeni bir hayat sunar. kiz kardes sizin ya$adiklarinizin aynisini ailesel bazda ya$ayabilecek yegane yolda$tir; bu yuzden, ayni $eylere uzulup, ayni $eylere ayni anda sevinebileceginiz sayili insanlardan en onemlisidir.

  kiz kardes (ve/veya erkek kardes), ailenin tek cocuguna verilebilecek en guzel, en $irin oduldur..
 • bambaşka bir olaydır. suçlar, sırlar ve kıyafetler dahil herşey paylaşılır. bazen kızkardeş abla gibi davranır, sinir olursunuz. ama yine de güzeldir. kızkardeşi olan kızlar ömür boyu sürecek en iyi arkadaşlarını bulmuş olurlar. başka türlü tarif edilemez.
 • aradaki yaş farkı fazla olduğunda uzunca bir süre işkence gibi gelen durum * özellikle çenesini tutamayan bir kızkardeş ablası/ablalarının kabusudur, ispiyoncudur. ancak zaman geçtikçe ve kardeş büyüdükçe işler daha iyi hale gelir, öyle ki küçük çenebazın da artık sırları, kaçamakları vardır ve onları sizle paylaştıkça sizinkileri de saklamayı öğrenir. yeri gelir akıl bile verir, ebeveynlerinizin yanında sizi idare eder vs. siz ne olduğunu anlamadan büyür, olgunlaşır şaşırtıcı bir hızla, bu durum hoşunuza gitse de ararsınız o minik yaramaz halini, keşke tekrar küçük olsa dersiniz, uyandığında minik kollarını boynunuza sarıp kucağınızda otursun diye.