şükela:  tümü | bugün soru sor
 • oldukça üzücüdür. bir şeyler yapılması gerekir elbet; ama bu sınır nedir? kız kardeşi gaza getirip evliliğin apar topar bitmesine neden olmak? enişteyle konuşmak? karışmamak ve üzülmesini seyretmek? (bu arada kardeşimin aile bireylerinin bazılarının büyük itirazlarına rağmen evlendiğini de ilave
  edeyim.)
  edit: kardeşim şiddet görmüyor, yani tahminim bu. sakin yani beyler.
 • siddet varsa eger, sokakta herkesin ortasinda o eniste denen adami tekme tokat dovmeyi gerektirir. hatta cop bidonlariyla tahta sopalarla. sonra da bi iki arkadasa bunu alin hastaneye goturun diyebilirsiniz. sonny reyis bize oyle ogretti. siddet yoksa kesik at kafasi yollanabilir enisteye. biz boyle gorduk babamizdan.
 • sahsim adina sonuna kadar isin icine karisacagim olaylar silsilesinin baslangicidir. kiz kardes bir yana dünya bir yana. kan alirlar kamil kan
 • buna esip gürleyenler kendi ilişkilerinde adam olmayı denesinler. hiçbir şekilde de müdahale edemez öyle bir hakkı yok. oldu o zaman herkes bir yakınını ilişkisine dahil etsin mantığa bak.
 • öğrenenin cinsiyeti de kadınsa ve sorun eniştenin kendisini öpmesinden kaynaklanıyosa, vicdani olarak rahatsız olmayı gerektiren durum.
 • tam tersine müdahale ederek babayı aldığım olay.

  yengem abimden şiddet gördüğünü söyleyip yardım istedi. abimle konuştum, annem babamla şiddetin nelere sebep olacağı konusunda açık oturumlar düzenledik falan. baktık anlamıyor ailecek gelinden yana olup, abime tavır koyduk. ertesi gün yok amk olayın akşamı facebook duvarında şunu paylaştı gelin hanım.

  kocacığımla kahve keyfi..erkek dediğin gerektiğinde ........ neyse devamına gerek yok anlamışsınızdır. aman diyim yenge ayağı, göt ayağı..

  ed: ulan kadından bahsederken deprem oldu amk.. ölürsem falan, gelinini şikayet eden görümcenin acı sonu şeklinde gazetelere düşerim
 • ulan akşama kadar şiddet karşıtı her türlü yazıyı yazan ekşicilere bak hele! enişteyi kore diktatörü gibi köpeklere yediren mi ararsın, uçak savarla infaz eden mi, götüne odun sokan mı! la oğlum az durun, siz az çok okumuş etmiş adamlarsınız. tamam, ablanın, kız kardeşin şiddet görmesi kötü, zor bir durum ama hukuk var, yasa var, diplomasi var. şiddet en son çözüm. o zaman enişteden ne farkınız kalacak! şu başlıktan bile toplumsal psikolojimizin sağlıklı olmadığı anlaşılıyor! eh, hukuka, polise, savcıya karşı güvenimiz de kalmadığı için durum bu hale geliyor. yine akp'nin bok yemesi.
 • hemen boşanması tavsiye olunur. uzun bir dava sürecine katlanması gerektiği söylenmeli, boşanma süreci boyunca maddi ve manevi destek verilmeli. boşanma davası açmadan önce kocasi denen şahsın mal kaçırmasını önlemek için bütün mal varlığının tesbiti yapılmalı. banka hesaplarının numaralarını bir yere kaydedip evdeki ziynet eşyalarını da aldıktan sonra, boşanma davası haber vermeden açılmalı akabinde mal varlığına ihtiyati tedbir konulmalı, ardından bir tazminat davası da açılması ihmal edilmemeli.
 • müdahil olmayı ve kardeşin sahipsiz olmadığını göstermeyi gerektirir.tabii artık döver misiniz nabarsınız bunun yöntemi size kalmış.