şükela:  tümü | bugün
  • un roro nun merkez ofisi de bu konaklardan biridir.
  • manzarası bir ömre bedel, bir arkadaşımın taşınacağı yeni evi. ev demeye dilim varmıyor sarayı. çok çok çok muhteşem. son aldığım bilgilere göre 5 katlı bir konakmış ve içinde asansörü varmış. çocuklar küçük olduğu için taşınmaya tereddüt ediyorum bir müddet boş dursun bakalım dedi. allahım duy sesimi demekten başka çaremiz kalmıyor. güle güle otursunlar.
  • şu an en öndeki 3 adet konaktan 1 tanesi satılık, aynı zamanda kiralık.

satılık 5.5 milyon amerikan doları
    kiralık 6 bin amerikan doları isteniyor.

iş bankasından 120 yıllık konut kredisi ile aylık 290 bin lira ödeme çıkıyor. bu parayı türkiyenin yüzde 95i ömrü hayatında bir arada görmedi, göremeyecek de. 290 bin lira aylık. bu evin bir yıllık kredi ödemesini bütün hayatı boyunca kazanamayacak insanlar var.

konum mükemmel evet. manzara harika. prestij, evet. gösteriş, ihtişam evet. şahsen insana kendini hükümdarmış gibi hissettirebilir. ama değer mi amk. benim 20milyonum olsa ben bu evi almam. biliyorum ki o eve sahip olanların da sadece 20 milyonu yok. kaç paranız var da aldınız lan o konutları bi söyleyin, çok merak ediyorum.

merak ettiğim bir diğer konu ise orayı hangi müteahit yaptı. yüzde kaçla aldı? kendisinin orada bir konutta oturacak parası var mıydı? oranın müteahhitini bilen varsa bana söylesin ben adamın yanına gidip soracam, valla bak. abi dicem süreci bi bana anlat. nasıl denk geldi orası? yahu şu anki piyasaya bakarak şunu söyliyim eğer ev 5.5 milyon usd ediyorsa, 8 tane olsa sitede. biri bana kalsa kar ediyorum :d tanesinin maliyeti 1 milyon olur yaklaşık, peyzaja da 1 milyon harcarsın orda. istinat duvarları vs var çünkü. 10 milyona mal ederim o siteyi. tanesi 22 milyon ediyo amk.

vay anasını ya, vay anasını ya.