şükela:  tümü | bugün
 • erkekler arasinda nice kavga ve bozu$maya konu olan, her icki sohbetinde acaip derin bir muhabbet muamelesi goren konu, sorun.
  genel olarak bir erkegin, sevdigi kiz ile bir sorunu olmasini veya sevdigi kizin onu reddetmesini tanimlar. bu konu acilinca akan sular durur. herkes ciddiye alir, oyle makara yapilmaz. herkes ciddi olur, adam teselli edilir, cesaret verilir, "-siktir et abi..." falan denilir.
 • fiks turk erkegi perspektifine gore (bkz: ah $u biz karabiyikli turkler) dunyadaki her turlu aksiyonun temel kaynagi. ay'a gonderilen apollo 11den, 2. dunya sava$ina; roma'nin yikilmasindan, benim mikro'dan be$inci kez cakmama kadar her $eyin altindaki gizli gercek
 • örnektir çoğaltılamaz;

  egoyu durdurabilmek, "hacı yavaş! nalıncı keseri misin mübarek! biraz başkaları öne çıksın" demek her babayiğidin harcı değildir.aşağılardan, memelerin altından, akciyerin solundan "herkes bana hayran olsun, beni konuşsun, nickimin altında binlerce entry olsun, birisinin sevgilisinin birasını döküp üzerine sözlükte fantazi yapıyım, anket doldurayım 'helal lan ne iyi yaptın' desinler, karmam 1500 olsun, istatistiklerde başa oynayayım, yüzlerce hayranım olsun, popüler olayım, arkamdan donlarını fırlatsınlar...lö lö lö" şeklinde sesler gelir. bu sesler şiddetini arttırdığında, bencil, egoist sıfatları ile damgalanırız. oysa sizce de çok doğal değil midir bünyenin kendine torpil geçmesi, lop etli kısmı kendine ayırması.

  narsist derler bazen, "ulan bizim bakkal hayri varya narsistmiş mona goyyim...seviciymiş...kendi kendiniymiş...vay puşt vay" derler. ukala olur derler.

  fazla açılartaktan rotamızı kaybetmeden şuraya bağlayabiliriz; "hep bu egonun suçu". biz kimiz ki kardeşim, egonun önüne çıkıcaz da "bilader, bi daha seni buralarda görmiyim...bu mahalleden geçme" diyebilecek. yok efendim neden "(ara: eksi sevgili)" deyince yüzlerce başlık çıkıyomuş da, yok efendim burası ağlama duvarı olmuş da...e olur tabi...kusulması gereken toksit madde bu kız meseleleri...ya gelicen arkadaşın kafasını s.kicen ya da kızı kaçırıcan...bu... (bkz: abazan insanlar ve sevgilileri /#3151159)

  manitanın iyisi memişten, kalçadan, muameleden belli olurmuş. hayat arkadaşının iyisi ise anneye benzemesinden. kıza yanlışlıkla "anne" diye sesleniyosanız, hiç şüphe etmeden basabilirsiniz nikahı.

  yanlışlıkla "anne" diye seslenilen bi kız ile oldukça düzeyli bir ilişkiniz olsun. ama kusmadığın bir mide ağrısı olarak da "eski sevgili" mağdurusunuz, o eksi kaşarı da unutamıyorsunuz. nesini unutamıyorsunuz, "manita" gibi kötü bir sıfatı hakeden nitelikleri unutamıyorsunuz; size vermesini, ilgi göstermesini, teninin kokusunu, çok iyi sevişmesini...vs. ayrılmış olmanıza rağmen hala size hayranlık duymasını ve de özellikle sizin için "onu unutamadım, hala çok seviyom" diye ağlamasını istersiniz. içinizde ona karşı herhangi bir saygı emaresi yok iken, onun sizin arkanızdan koşmasını, sizin için hala yanıp tutuşmasını istersiniz.

  bu ve bunun gibi sebeblerden dolayı onunla karşılaşmak, konuşmak, dikkatini çekmek, kendinizi ona hatırlatmak, yarasını deşmek gibi sadist isteklerle dolarsınız. onunla iletişim kurmak için can atarsınız. ama gelipte biri size "eski sevgili" dese; "kim? ha...o muuuuu" der hatırlamıyormuş gibi davranızsınız.

  ama diğer yandan da bu istedikleriniz kısmen gerçekleşip, onunla yolda, bi yerde karşılaşınca, hani onu "şimdi açıklayamayacağım bir sebeblerden ötürü" terketmiştiniz ya, işte o götü kalkık, ukala halinizi hatırlar, iletişim kurmaz, kuramazsınız. pek tabi bu oldukça sadist bir ruh halidir. kızların gösteripte vermemesi gibi bişidir.

  e o zaman insan ne bok yemeğe ilgi duyar eski sevgiliye, ne bok yemeğe iki cümlesinden birinin öznesi eski sevgilidir. sanki o kızcağızı/oğlancağızı kendi s.ttiretmemiş gibi. ya da şu an yüzüne bakmaya doyamayacağınız, üzerine titrediğiniz bir sevgiliniz yokmuş gibi. neden hala eski defterler karıştırılır, yepyeni, tertemiz, cillop gibi 120 yaprak cizgisiz harita method dururken...

  işte hep ego! başta da dediğimiz gibi hep o şerrefsizin suçu!

  - ayşe seviyo mu
  - seviyo
  - iyi o kenarda dursun...ya arzu?
  - o da seviyo gibi
  - hemen onu da kaldıralım...başka var mı...başka beni seven var mı...herkes sevsin, herkes hasta olsun bana...saçımı süper şekil yaptım bugün gören yok mu, süper olmuş deyin, çok yakışıklısın deyin, kız olsam verirdim deyin, babam izin verse verirdim deyin...

  gelde şimdi karı-kız muhabbeti yapma...olacak iş mi?
 • dünyadaki nice toplumları etkilemiş, hala etkilemekte olan hadisedir.
  bir kitle yıkım aracıdır kız meseleleri.
 • jedi'lar ile sith lordları arasındaki husumetin sebebi.
 • en son ülkücü - pkk sempatizanı kapışmasında da fitili ateşleyen unsur olmuş.
  aha da link.

  http://www.hurriyet.com.tr/…10.asp?gid=229&sz=42721

  bir de bonus.

  (bkz: seni o faşiste yar etmem)

  not: faşist diyenin fotoğrafını görmelisin ama. tam sevgi pıtırcığı.

  o da burda

  http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/…11233&p=17&rid=2

  2. not: elinde tesbih olan. büyük bir tesbih.
 • (bkz: ince isler)
 • kızların tam bi mesele olduğu doğrudur fakat kızları mesele yapmak ne derece doğrudur tartışılır. kız meselesi denilen olayın erkeklere işkence, kızlara eğlence olsun diye yaratıldığı su götürmez bi gerçektir, sevgili erkekler lütfen oyuna gelmeyelim... erkekler kız meselesi yapacağına bırakın da kızlar erkek meselesi yapsın, niye hep biz?