• ikisinden de yeterince sayıda gördüğüm için kendimce genelleme yapabilirim. her ikisinde de 3 oda olduğunu ve 3 kişi kaldıklarını varsayalım;

kızların temizlik ve düzen konusunda daha tembel olduklarını çok net bir şekilde söyleyebilirim. erkekler temizlik ve bulaşık konusunu sıraya koyup, buna da titizlikle riayet ediyorlar. yahut en kötü ihtimalde batakta kaybeden yapıyor, ama yapıyor yani. kızlarda iş kitlemek için oyun oynamak zaten yok, sıraya uymak da çok nadir.

bir de kızlar daha narin. birinden biri aşık olsa veya ayrılsa, kendini haftalarca işlerden muaf tuttuğu oluyor. erkeklerde pek böyle bir durum yok. hatta kız ayarlamış erkek, evde de daha bir canlı oluyor. ayrılık halinde de toparlanma süreci hızlı.

hele 3 kızdan 1'i titiz, diğerleri daha gevşekse sorun çıkması kaçınılmaz. erkekler arasında bu tarz sorun daha minimumda.

bir de masrafları bölüşme konusu yine erkekler arasında daha kesin çizgilerde. kızlarda üstüne yatma durumunu daha çok gözlemledim.

erkek evlerinde koku tabii ki tüm artı yanları anında sıfırlayabiliyor. o konuya hiç girmeyelim :)
  • kız öğrenci evinde herkes herkesle küstür, her odada dedikodu yapılır, birbirlerinin ağzından burnundan getirirler; kızlara has işkenceler dahi uygulanır. huzur muzur hak getire.

erkek öğrenci evi tek odadır, herkes orda yaşar; orda yenir, orda uyunur, maç orda izlenir... istediğinde söver gömer, istediğinde herkes için gider yemek yapıp bulaşık yıkar. yuvarlanıp giderler.
  • kız öğrenci evinde yaşayanlar erkek öğrenci evinde yaşayanlara ziyarete gider. o koku o dağınıklık bile hoş gelir çünkü hormonlar tepededir.
  • ikisi de dağınık ve pistir.
    ancak kız öğrenci evi
    pis de olsa hafif parfüm kokar,
    erkek öğrenci evi ayak kokar.
    kız öğrenci evinde dağınıklık, giysi,
    aynalar, fırçalar, ojelerden
    ayakkabı ve makyaj malzemesinden
    mütevellittir.
    erkek öğrenci evinde kitap, masa
    üstünde bulaşıklar ve yiyecekler,
    çarşaf, battanite, havlu karışıklığı
    vardır.
    erkek öğrenci evi karanlık, sıkıcı
    fakirlik kokar;
    kız öğrenci evi revü yıldızlarının kulisi gibidir.
    kız öğrenci evi tuhaf , ilgi çekicidir.
    kızlar evi 20 dakkada mis gibi yapabilir,
    erkekler 24 saatte yapamaz.
    kız öğrenci evinde yerdeki kırmızı leke oje,
    erkelerinkinde ketçaptır.
  • “hanımefendilik arayan kız öğrenci evine gitsin, burada s.kiş var s.kiş”

imza: erkek öğrenci evi
  • çoğunlukla aynı leşlikte olur.
  • erkek ögrenci evinin her kosulda kazanacagi versus.

internette hep daginik, dag gibi bulasik olan erkek ögrenci evleri dolasir. erkekler kizlar gibi sinsi olmadigindan o daginikligi bile eglence haline getirmek icin paylasirlar bunu. siz hic kiz ogrenci evinin fotografina denk geldiniz mi internette? ben denk gelmedim, ancak bircok kez bu evlerde tüm eksi erkekleri gibi pek tabii bulundum. *

kendi ogrenci evimden ornek verecek olursam dünyanin en temiz, en sessiz ogrenci eviydi. haftalik temizler, gunluk bulasiklari yikardik. en bastan konusmus ve riayet etmistik. tabii ki ara sira sikintilar oluyordu ama hijyenik pedleri ortalikta gezen kiz evleri gibi asla olmadik.

ayrica kiz evlerindeki dedikodulari dinlemek ayri bas agrisi. ulan kizlarin hepsi mi birbirinin kuyusunu kaziyor, birbirinin kiyafetlerini ve makyak malzemelerini izinsiz aliyor, birbirilerin sevgilisine göz koyuyor anlamadim gitti.
  • biz eve yakmak için okulda kesilen çam ağacını getirmiştik. tam da o aralar bizi şikayet etmişler evleri çok pis diye. ev sahibi eve bir geldi salonda çam ağacı her yere balı damlamis. halilara basarken galoş giyiyorduk. ayakkabı kirlenmesin diye. tabi ki bu bir erkek öğrenci evi.
  • 3 erkek olarak yaşadığımız yerdir. tüm eşyalarımız tam takırdır ve bırakın her gün yemek yapmayı, yemeğin arkasına çayın, kekin ve çerezin eksik olmadığı bir öğrenci evidir. öğrenci evi diyince akla gelen ilk yemek olan makarnanın ayda 3-4 defa yapıldığını düşünün. o da vize ve final haftasında. temizlik konusu ise bir aile evinde göremeyeceğiniz hijyene rastlayabilirsiniz. kısacası karakter meselesidir azizim. bazı prensipleriniz yerinde olduğu zaman bir erkek öğrenci evi, en kral bir kız öğrenci evinden 40 gömlek üstün gelebilir.
  • bunun kızı erkeği yok aga. insan gibi insan olmalı insan. (ne cümle kurdum be). aile terbiyesi, insana saygısı, nankörlüğü, sorumluluğu kısacası karakterler belirliyor evi ve paylaşılan hayatı.
hesabın var mı? giriş yap