şükela:  tümü | bugün
165 entry daha
  • benim bu. toplum tarafından yargılanmayı çok mu önemsiyorum bilmiyorum, karşı cins arkamdan ne düşünür diye mi yapıyorum bilmiyorum ama birinin benim yediğim yemeğin yada aldığım hizmeti ödemesinden rahatsızlık duyuyorum. bunun ataerkil bok olmamla alakası yok, gerek garsonun "ennee ezüğe bak kız arkadaşına ödetiyor" bakışından mı rahatsızlık duyuyorum yoksa "pinti lan bu zerzavat" diye düşünebilecek olan karşı cinsin düşüncesinden mi rahatsızlık duyuyorum bilmiyorum. (-bu konuda ne kadar çok bilmediğim varmış-) ancak sevgili karşı cinslere mütevazi tavsiyem ise şu; en azından teklif edin böylece "keriz gibi hisseden ataerkil bok" durumuna da düşmeyelim, biz yine öderiz hesabı sıkıntı yok..
  • aferin böyle adamlara. kim çıkarıyo bu eşitlik zırvalarını hiç anlamıyorum, eşit falan değiliz biz, ödeyin tabi lan, erkeksiniz siz, çalışın, güçlü olun, kazanın, bakın bize, yazık bize.
  • benim sevgilimdir bu kişi.
    hesap ödemeye kalktığımda kaşlarını çatarak bakar, koy cüzdanını yerine der. aslında ufaktan insanın hoşuna da gider bu durum.sonuçta belki de toplumsal bir bilinçaltı olduğundan erkeğin daha güçlü olması, öyle olduğunu hissettirmesi insanı etkiler.sonuç olarak bu erkeğin düşünceli erkek olduğunu gösteren bir durumdur.
  • literatürde hesabın yüzde kaçının bahşiş bırakılacağını çok iyi bildiğinden verilecek bahşişi direk kafadan hesaplayabilir. az mı oldu çok mu bıraktı filan demez. rahattır.
  • babam, eniştem, dayım, amcam filan gibi 50-70 arasında bir yerlerde doğup, halen hayatta olan, kızlarına bir takım zibidilerin yeri gelince hesap ödetmesini aklı havsalası almayan 70'lerin romantik havasını solumuş güruha dahil olan erkektir.
  • çok kız arkadaşı olur mu olmaz mı bilmem ama çok sevişemiyor olduğu kesindir.

bokunu püsürünü ödetebiliyorken hatun niye seks yapıp bu işleyen sistemi bozma riskine girsin ki? ben kız olsam ben de yatmazdım. hesap lütfen!

edit: önemli bir noktayı atlamışım; "kıza hesap ödetmeyen erkek" ile "kıza asla hesap ödetmeyen erkek" birbirinden çok farklı. bir tanesinde kızın her şeyini çekmeyi kendine prensip edinmiş erkekten bahsediyoruz. ona göre.
  • takıntı ya da çevredekilerin ne düşündüğü ilgili değildir bu durum. eğer bir kadını bir şeyler yemek ya da içmek için davet ediyorsam hesaba mı bakacağım? veririm parayı gider. zaten bir kadınla yiyip içip eğlenmek için dışarı çıkılıyorsa ufak şeylerin hesabını mı yapılır.

peşin edit: moralim bozuk canım sıkkın akşam çıkalım mı diyen bir arkadaşım olması durumunda da hesabı ödetmem. ne bileyim ödetmem işte.
  • biz bunu "centilmenlik" diye bilirdik günümüzde ise "ataerkil bok" olmak demekmiş ilginç...

(bkz: hesap ödetmeyen kız tripleri)
  • belki hesbı hep kendi öderken cinsiyetçilikten falan yapmıyor olabilir belki de gayet iyi niyetli ve böyle bir prensip geliştirmiş olabilir ama karşısındakini asalak gibi hissettirebileceğini düşünemiyor kesin.benim yanımda devamli hesabı kendisi ödeyen biri olsa kendimi çok değerli falan değil acaip mahçup hissederim bunun doğal sonucu olarak ta hesapların ödeneceği buluşmalar giderek azalır ve biter
    bunun ben erkeğim hesap ödetmemeliyimle alakası yok,sıraya da konulmaz elbette en doğal olanı denk geldiği şekilde olmasıdır.hayat müşterektir.kadın hesap ödemek istiyorsa ödemelidir,kendini bakıma muhtaç gibi hissetmesin öyle değil mi?
486 entry daha