şükela:  tümü | bugün
  • ulan belki bu aşı olmasa kızamık virüsü yok olup gidecek. ama kızamık aşısı yüzünden kızamık virüsü sürekli laboratuvarlarda saklanıyor ve asla yok olmuyor. sonra da diyorlar ki aşı olmayanlar yüzünden benim çocuğum hasta oldu. ulan gerizekalı sen zaten çocuğuna kızamık virüsü enjekte etmedin mi. şimdi lütfen biraz cool, biraz sakin ol lütfen.
  • şu aşı karşıtı başlıkları görünce deli oluyorum. bilimsel olarak etkinliği kanıtlanmış aşıları çocuklarına yaptırmamak için takla atanları cezalandırmak gerekir. bu çocuk istismarıdır. 3 tarafı denizlerle çevrili ülkede fosfor ulaşacak beyin bulamıyor.
  • işin aslını hiç bilmeyen kişiler gelip de böyle yanıltıcı başlıklar açıp anne babalara hatalı bilgi verip (olası bir salgın için %1lik daha aşısız çocuk grubu yetiyor) (bkz: toplum bağışıklığı) bir salgın gibi sağlık sorununun oluşmasına yol açar, sonra da doktora gelirken her şeyi google’layıp kendini profesör zanneder. (bkz: bilemiyorum altan)
    tanım: hiçbir bilimsel doğruluğu olmayan tamamen “belkiler” üstüne yapılmış bir kurgu olan durumdur.