şükela:  tümü | bugün soru sor
  • su an sahip oldugum varliktir. ne kizginlikmis yahu, bitmedi bir turlu!
    yikiyor evi zilli, hayir anlamadigim o ses o minnacik hayvanin neresinden cikiyor? bir sure "hah sakinlesti" diyorsun sonra bir yeri kesiliyormus gibi cigliklar atiyor. uyku falan hak getire.

burdan kendisine sesleniyorum: kucuksun sen daha, yok koca moca sana!
  • bir arkadaşımın kulak temizleme pamuğu ile çare bulduğu dert. :)
  • tehdit notları almama neden olan hayvanların en çığırtkanı, en yellozu. evden çıkmama rekoru denerken kapı çaldı. baktım kitap siparişim gelmiş. neyse imzalar atıldı kapıyı kapatacağım bir baktım not yapıştırılmış. aha bir de kız yazısı. egom tavan diyorum kendi kendime lan evden çıkmasan bile kızlar not filan yazıp peşini bırakmıyor. halbuki tavan yapacak durum da yok. en son altı ay önce kızlarla haşır neşir olunmuş ondan da nur topu gibi bir boynuzla dönülmüş. neyse sonunda okudum notu. "son zamanlarda çoğu zaman da geceleri kedi! sesi geliyor! buna bir çare bul artık! uyuyamıyoruz!!!111!!" lan şoku atlattım bari gülücüğe odaklanayım diyorum not ünlemden geçilmiyor. kim la bu şimdi sabah sabah diye merak da ediyorum ama isim de yok. altım, üstüm, sağım, solum daire dolu. şimdi ortada gizem de var ben bu oyunu bozarım diye düşündüm komşuları hangileri kız diye. üstümde hanzolar var olamaz. alt kat zaten kış diye şehri terk etmiş. sağ-sol kaldı geriye ama onları da eleyemiyorum. iki tarafta da çıtı pıtı kızlar var. neyse buradan lafım o notu yazanlara. eğer sağ tarafımdaki daire bu tehdit sana aitse sana kombom hazır. sen sevgilinle tuvalet fantezisi yaparken gıkım çıktı mı lan? evler göt kadar o sesler en çok bana geliyor haberin ola. tehdite tehdit. eğer sol tarafimdaki daire bu yazı sana aitse özür dilerim bebeğim. ilk işim eve damat kedi getirmek.
  • tek kelimeyle uzak durun.
    tırmaladı mı eşşek tepmiş gibi olursunuz, ben oldum!
  • erkek kediler gibi koku bırakmasa da kıyafetlerinize, evin gizli saklı köşelerine çiş yapabilir. geceleri inim inim inler domalık bir pozisyonda. tam normale döndü derken eve erkek gelmesiyle yeniden domalır etrafınızda dönüp durur inleyerek. bu durumu sonlandırmak için arkadaşlarınızın kulak çubuğuyla kediyi tatmin etme önerilerine kulak asmayın. gidin veterinerinizden doğum kontrol hapı alın. bellirli bir süre onu verin çiftleştiremiyorsanız.
  • hiçbir şeyin işe yaramadığı, ilaçla birkaç saat de olsa sakinleştirebileceğiniz dert. veterinerin tavsiyesiyle kısırlaştırma öncesi (bkz: progestan) verdik biraz yatışması için. çok ufak dozda tabii. ha yine götü havada gezdi mi gezdi ama biraz daha sakinleşti evladım.
  • hiç çekilmez. sal sokağa çiftleşsin gelsin onun yavrularıyla uğraş daha kolaydır.
  • akşamları, geceleri zehreder. öyle bir ses çıkartır ki 2 kat aşağıdan duyulması mümkündür. uyuyamazsınız, kalkar biraz ilgilenir sonra geri yatarsınız ama en fazla yarım saat... yeniden o bebek ağlaması ile kamyon geri vites sesi arası inlemeyi duyarsınız! günler böyle geçer. göt havalarda, sürekli yere yatmalar, taklalar, garip garip hareketler... 2 gün de sürebilir, 10 gün de, nasip işi. sinirler altüst, uyku düzeni darmadağın...
  • benimki enteresandır ama makul bir süre bağırıp çağırdıktan sonra susuyor geceleri neyse ki. yalnız zavallı kızım yerlerde sürünüyor, her tarafa sürtünüyor, poposu sürekli havada ve kuyruğu yanda dolaşıyor. üzülüyorum o haline ama çiftleştirip yavrularına anneanne olacak kadar değil.

not: kısırlaşacak tabii ama ufak henüz 1 yaşını doldurmasını bekliyorum.