şükela:  tümü | bugün
  • sürekli miyavlayan, durmadan yalanan ve eve başa çıkılamayacak bir koku bırakan hayvan müsveddesi. evde bir erkek kediniz daha varsa üzerine çıkar, dişi kediniz varsa günde 5 posta gider, okşamadığınız her dakika bağırır, hayatı zindan eder. en doğru çözüm kısırlaştırmak ancak 1 yaşından küçükse vay halinize (vay halime). kısırlaştırma operasyonları dişi kedilerde 6. aydan itibaren başlarken, erkekte geleceğe dönük idrar problemleri oluşması sakıncası yüzünden 1 yaşında başlar.

tanrı tüm erkek kedi sahiplerinin yardımcısı olsun.
  • gece boyu araliksiz miyavlayan yaratik. butun gun fosur fosur uyur ki gece miyavlayacak enerjiyi toplasin. kendinizi sokaga atma, sokakta falan yatma istegi dogurur.
  • benim ki geçiyor battaniyenin üstüne. ver küsküyü. sabaha kadar. bi yandan da ısırıyor kaçmasın diye. te allam ya..
  • dişi kedi daha iyi çünkü hiç öyle kudurmaları falan yok....kedim dişi(bkz: dişi kedi)
  • (bkz: işemeli sıçmalı ayin)

asabi, mutsuz olmalarının yanı sıra etraftaki bıraktıkları pis kokuyu, yıkayıp silen sahiplerine pis pis sırıttıkları dönem.

şu an kızgınlığa giren kedim, beslediğim diğer kedilerimden bambaşka alametler gösteriyor. ortaya iz bırakırlardı dişi kedi gelip bunları bulsun diye. ama bu idrar püskürtme denen şeyi yapıyor sanırsınız ki tavşan. ya o kadar çişe gönlüm razı olsa gider etrafta şirin şirin zıplayan tavşan beslerdim.

tamam bunu da geçtim yatağına 10 dk içinde iki kez kaka yapmak nedir:s 48 saattir uyanık bir şekilde annemle etraf silip, süpürüp, yıkıyoruz sürekli. veteriner arkadaşım aradım kapıyı açıp, sokağa bırakmak istiyorum diye zırladım telefonda. o da istediği bu zaten seni sinirlendirmek için kakayı dışarıya yapıyor, atacaksın dışarıda dişilerle takılacak dedi. haspam sanki tüm dişi kediler kollarını açmış benim minnağı bekliyor. tamam yakışıklı bi kedi kabul ediyorum ama biraz çekingen yapıdadır kendisi.

velhasıl şu an minnak bey banyoda, daha fazla yıkayıp silecek halimiz kalmadı. biraz küstü ama sevmek için kucağıma alınca hala mırrlayıp, seviyor. işte bu duygu sayesinde yaptıkları tüm çılgınlık hatta pisliklere rağmen onlarsız bir dünya düşünemiyorum.
  • bir an önce dişi kedi bulmalı. yoksa insan evladı için bile tehlikeli olabilir.
  • bir an önce kısırlaştırılmalı. yoksa sokaklar daha fazla kediyle dolacak, maksimum iki sefil ve acımasız bir hayata doğacak nesillere sebep olacaktır.
  • sahibinin koluna kerkinen piçtir kendileri.

gözü bize dikti ağzına tükürdüğüm tontikosu. bir an önce sosyalleştirmek gerek. yoksa bizimle sosyalleşecek.
  • bizim evde bulunan manyak modelini battaniyem ile bastığım kedi modeli, dönemi.
    battaniyeyi ağzında tutuyor ve mıncıklıyordu sadece. 7-8 aylık bir gariban tekir, kızgınlık başlamış olabilir mi?
  • gırnavuklamıştır