şükela:  tümü | bugün
160 entry daha
  • çocuğu intihar etmek isteyen kadının sığ düşündüğünü düşünen ama kendisi daha sığ düşünen yazarların anlam veremediği olay.

kadından yıllarca çalışmasını bekliyoruz. işte çalışsın, evde çalışsın, az uyusun, devlete faydalı olsun, ailesine faydalı olsun...

kendi yapamadığımız çok fazla şeyi başkalarından bekliyoruz sözlük. bişeyleri düzeltmek istiyorsak kendimizden neden başlamıyoruz??
  • intiharı dövmeyle, doğru düzgün eğitilememiş olmakla, acizlikle, güçsüzlükle tanımlamak yalnızca ve yalnız kötü kalpliliktir. kimse güçlü olmak zorunda değil, kimse ama onlar neler yaşıyor diye hayata tutunmak zorunda değil, en önemlisi de kimse yaşamayı istemek zorunda değil. sanıyorsunuz ki intihar, ay her şey çok kötü öf sıkıldım diye alınan bir karar. insanın yaşama içgüdüsünü yok sayıp o noktaya sürüklenmesini anlayama ihtimaliniz yok, umarım bir gün anlamazsınız da.

buradaki kızın dış görünüşüne bakıp sadece ilgi görmeye çalışan biri diye düşünerek saldırmak iğrençlik. he, kaldı ki bana da ilgi çekmek istiyor gibi geldi çünkü gündüz saati pencereden atlamaya kalkmak sadece ilgi çekmek için yapılır ama bu da sandığınız gibi berkecanların ilgisi, instagram likeları için değil, ailesinin ilgisini çekmek için diye düşünüyorum. annesinin verdiği korkunç tepki de bunu destekler nitelikte.

''kızını eve 7 den sonra almayıp, haftada 40 lira verip, kılığına kiyafetine karışan bir babayla sürekli tehdit edip, devlet liselerinde süründürseydi nasıl hayatından memnun olurdu degil mi? seve seve olmazsa sike sike yine olurdu. oluyor da zaten'' demiş bir yazar arkadaş, tam da bu tanıma uyan kız benim. hayatımdan sike sike nasıl memnun olmadığımı, benim de aynı noktalara geldiğimi, o günlerde yaşadıklarım yüzünden hala nasıl sorunlar yaşadığımı, ne kadar mutsuz biri haline geldiğimi ben biliyorum. kız dövmeli değil de basma etekli olsaydı ah yazık diyecektiniz herhalde. iğrençsiniz.