şükela:  tümü | bugün
 • sadece kız yakında veya yol üstünde ise yapılabilecek bir eylem. lakin ters yönde ve uzaktaysa, en yakın toplu taşıma veya taksi durağına bırakmak daha akıllıca olacaktır. (bkz: emlakçı gözlüğüyle cinsel partner seçimi)

  ayrıetten, hele bir de kız işine geldiği zaman eşitlik*, işine geldiği zaman sen erkeksin diyen bir hatunsa, durağa bile bırakmamak hayırlı olacaktır.
 • erkeğin yapmasının gerektiği hareketlerden sadece biri*
 • yeri gelmişken (bkz: erkeğin yapması gereken hareketler)
 • bırakılan kıza ve ona karşı hislerinize göre kimi zaman sıkıcı, kimi zaman anlamlı olabilecek bir eylemdir.
  gerekliliği ya da gereksizliği bırakan ve bırakılan kişilere göre değişir.
  kızı eve bırakmak, kızın evebeynleri gözünde size artı puan kazandırabilir."bak naciye, kızımızı yalnız bırakmadı gece vakti yalnızbaşına, efendi çocukmuş." diyebilirler.

  bir de amerikan sineması klişesi vardır bu eylemle ilgili.ilk buluşmada oğlan, kızı evine bıraktıktan sonra, kızdan bir iyi geceler öpücüğü bekler. kız da oğlanı öper. felan filan fistan...

  edit: demişim de, o güne kadar kimi nereye bıraktıysam artık!

  8 yıl boyunca suadiye-fındıkzade hattında haftanın her günü her saat aralığında bu mesafenin ne kadar sürede alınacağını öğrenecek kadar çok bu yolu yapmış biri olarak, aklınız fikriniz var ise yapmayın diyorum. bu bir alışkanlığa sonra da zorunluluğa dönüşüyor. bazen hiç bırakanız gelmiyor, bazen bırakıp dönesiniz falan derken aman diyim. yapmayın etmeyin. bir ara dolmuşçu olmayı düşündüm zaten gidip geldiğim yol bu diye.
 • kızla çıkmak isteyen erkegin
  kıza bakıslar atmak,
  kızın arka sırasına oturmak
  kızla ortam hakkında konusmak,
  kızın elinde gordugu ders kitabına goz atma talebinde bulunmak
  ders cıkıslarında mahalden uzaklasana kadar birlikte yuruyup mırıldanmak
  ve
  dersten sonra bir kahve icmeye davet etmek

  asamalarından sonra yapması uygundur.
 • çok gereksiz olmasına rağmen, çoğu erkeğin ısrarla yapmak istediği bir hareket. ya da benim rastladıklarıma denk gelmiştir bilemiyorum ama cidden bu ısrarı anlamıyorum. ama dediğim şey, yol üstündeyken geçerken bırakma değil, avrupa yakasındayken anadolu yakasına geçip kızı bırakıp geri dönme gibi bir hareket (ayrıca bazen arabayla bırakma da olmuyor bu olay, beraberce otobüse binip gidiyorsun, kızı bırakıp dönüyorsun, yuh!), bunun ne amacı vardır?

  1)kızın evini öğrenmek
  2)kızı eve bırakırken öpme ihtimali
  3)kızın evde kahve içmeye çağırma ihtimali
  4)hanzoların asılmasını engellemek
  5)kıza ne kadar değer verdiğini göstermek
  6)çevresinden öyle görmüş (eski kafalı, ben bu tabiri bizzat kendisinden duydum, ben eski kafalıyım dedi)

  başka sebepler de olabilir tabiiki, ama benim için bu olay bir inatlaşmaya dönüyorsa soğuma sebebi oluyor. bu kendim de gidebiliyorum anlamında değil, hoşlanmıyorum ve gereksiz buluyorum. ayrıca evet kendim de gidebiliyorum. ha bazı kızlar belki eve bırakılmaktan hoşlanır, o zaman ilk tanışma anında anlaşılır olay ve bundan sonraki buluşmalarında eve bırakırsın veya bırakmazsın. ısrar nedir? beni eve zorla bırakmak isteyen adam benim için bitmiştir, bu böyle biline *. ha şimdi düşündüm de bu olay ya 1, ya 2, ya 3'tür, 4-5-6'yı unutun, onlar bahanedir. ay bir de şey aklıma geldi, kız eve bıraktırmama oyununu kazanmışsa, 'eve gidince bir kere çaldır' oyunu başlar.
 • herhangi bir kızı evine bırakmak anlamındaysa adı geçen eylem örneğin yağmurda karda soğukta veya gece geç bir saatte ; bir centilmenlik örneğidir. yok eğer kız arkadaş , sevgili ise kastedilen biraz daha fazla zaman geçirme isteği de olabilir.
 • her halukarda sevilen kizdan belirli yada belirsiz bir sure uzaklasmak anlamina geldigi icin uzen, can yakan, kiz kapiyi yavasca kapatana kadar kizin ardindan huzunle baktirtan (hatta kapiyi kapattiktan sonra bir sure daha surebilie bu huzunlu bakis) bir durumdur. boyle bir olay olsa da yarin yada en kisa zamanda kizi evden almak durumunu yaratacagi, ertesi gun o bulusma heyecanina sebep olacagi icin bir diger bakis acisi ile guzel bir durumdur da...