şükela:  tümü | bugün
 • urgup-goreme karayolu uzerinde bulunan ve gunes batarken muthis goruntulere sahne olan kapadokyanin en guzel yerlerinden biri. kizilcukur olarak da bilinir. gunesin battigi saatlerde tum vadi zemin rengine bagli olarak kizila doner, kapadokyanin olmazsa olmazlarindandir.
 • ak$am vakti bakılması güzel yer. tabi gidilen yer kızıl vadi değil, kızıl vadinin görünümüne hakim bir tepe'dir. (bkz: smiley)
 • kapadokyada gördüğüm en güzel nokta. aşık oldum. yanına sevdiğinizi alın gidin, yönetmen sandalyenizi hakim bir noktada kurun, güneşin batışına karşı şarap için. bir an için tüm dertlerinizi sıkıntılarınızı unutacaksınız.
 • kapadokya’nın genelinden farklı kırmızı tüf kayalardan oluşan vadi.

  kapadokya’nın en fotojenik noktalarından birisi. gün batımında iyice kızıllaşarak masalımsı bir manzara sunuyor.
  genelde turlar şaraplı günbatımı etkinliğini burada yaparlar.

  şuradan kapadokya hakkında güzel gezi önerileri okunabilir; kapadokya görülecek yerler
 • kızıl vadi goreme
  gün batımının müthiş olduğu ve manzarasının mutlaka deneyimlenmesi gerektiğini düşündüğüm enfes bir yer. belki bir gün yeniden... belki bir ara daha uzun süreliğine...

  şeytan diyor ki; kalk git var oraya, günü batır, gecele, sabahla...
 • türkiye'de gün batımının en iyi izlendiği yerler listesindeki yerini almıştır. gün batımı izlemek için kesinlikle şahane bir noktadır. adını aldığı vadinin kızıllığı gün batımına doğru bambaşka renklere bürünür. en güzel yeri kapmak için gün batımından en az 1 saat önce vadiye gitmelisiniz. kamp sandalyelerinizi alın ve bu şahane manzaranın keyfine varın. şansımıza gün batımı izlediğimiz gün tam arkamızda da dolunay belirmişti. insan bu ortamda hangisinin güzelliğine bakacağını şaşırıyor inanın. önümüzde tüm kızıllığını bize yansıtan güneşi batırırken, arkamızda tüm parlaklığıyla yükselen ayı izlemek şahane bir deneyimdi.

  lakin bu güzelliklerin öncesinde herkesi krize sokacak bir uygulamaya geçilmiş. ana yoldan kızıl vadi'ye gidilen yolun yaklaşık 400-500 metre ilerisine bir kontrol noktası belirlemişler ve her araçtan 10 lira alarak resmen bilet kesiyorlar. ve bu uygulamayı sadece gün batımı saatlerinde yapıyorlar. öyle bir trafiğe sebep oluyorlar ki dönel kavşaktaki ışıklar yeşile dönse bile kimse ilerleyemiyor. tam bir kaos ortamı ve milim milim ilerleyebiliyorsunuz. eğer bu yolda geçecek süreyi hesaplayamazsanız muhtemelen aracınızın içinde günü batırmış olacaksınız.