• bildiğin ziyandır.
  • mimari rezaletidir. yalnızca türkiye'de yaşanacak olaylar, başlığına yazılası bir hikayesi var.
  • arada sırada birilerinin intihar girişiminde bulunduğu yerdir...
  • bugün kızılay'dan geçerken "yakında hizmetinizdedir" yazısını görüp gözlerimin dolmasına sebebiyet vermiş projedir. o an hemen "yakında" kelimesinin ankara'da yaklaşık bir 10 yıla tekabül ettiğini anımsayınca kendime geldim. taksi şoförüne dedim "abi hayırdır, bir rüya gerçek mi oluyor?" "ben bilmem, i.melih bilir" dedi. zaten ankara'da bir taksiye binin, melih gökçek'i eleştiren bir iki söz söyleyin, şoförün yorumsuz kaldığını göreceksiniz, hepsi i.melih'i çok sever ve sayar. neden acaba? neyse sonra şoför dedi ki: "binanın içinde vinç unutmuşlar, yıllardır o yüzden kapalı." dedim "nasıl vinç unutmuşlar ya? bildiğimiz vinç?" "evet" dedi. inanırım, unutmuşlardır. avm açılınca içerde bir vinç görürseniz şaşırmayın, sabrımı taşırmayın.

(bkz: kızılay meydanı'ndaki açılmayan alışveriş merkezi)
  • oralarda eskiden yanan kızılay binası vardı. onun çaprazında kuzgun acar adlı çok önemli bir sanatçımızın vakti zamanında eseri vardı, komünist olduğu gerekçesiyle zaman içinde onu allem ettiler kallem ettiler kaldırdılar, orayı da otel yapıyorlar şu anda. biraz daha gittiğinizde başka bir rölyef sanatçımızın eseri vardı, bir süpermarket siyaha boyadı demode(?) olduğu gerekçesiyle sonradan gelen yoğun tepki üzerine eski haline döndürdüler falan filan neyse ne alakası var avm ile bu anlattıklarımın, boşverin. zaten ben de, bizlerde 5 sene içinde ankarada neden bu kadar avm kurulduğuna alaka kuramadık.
  • bir ankamall, bir cepa gibi 3-4 kat üzerinde ve geniş araziye kurulu yataylamasına (bunun mimari bir adı vardır kesin) falan olmayacaktır ki. zaten yapı itibariyle taş çatlasın 1 dönüm araziye kurulu koca gökdelenden bir ankamall nasıl çıkar? tam karşısındaki ykm gibi her katı ayrı konseptte olan bir yer olacak muhtemelen.
  • her zamanki gibi yıllarca süren dava yüzünden nihayet açılma aşamasına gelmiş avm.
    ben ilkokulda anadolu lisesi sınavına girerken dahi kapalıydı sanırım şimdi yıllar geçti üniversite bitti paramı kazanır hale geldim ama hala kapalı duruyordu. artık öyle böyle de olsa neticede iyi olmuştur.
  • bilen bilir, ankara'da pek avm yoktur. vatandaş yana yakıla avm arar durur. ankaralıların avm yetmezliği sendromuna ilaç gibi geleceğini düşünüyorum kendisinin.
  • haftasonu ne kadar kalabalık olabileceğini düşünemediğim avm. durdular, durdurlar, durdular avm yaptılar ya orayı daha ne diyeyim ki.
  • ankara'nın en sakin ve nezih semtinde yapıldığı için içinde louis vuitton, dkny, versace, harvey nichols ve collezione gibi klas markaları görebilmeyi umduğum avm.
hesabın var mı? giriş yap