şükela:  tümü | bugün
 • hiç bir şeyi beğenmeme timi neden kızılaya bu kadar çemkiriyor diye araştırınca---- türk kızılayının sıkı çalıştığını gördüm, iftihar ettim.
  web sitesinin bir sayfasını komple endonezyaya bağışa ayırmış, endonezya için bağış topluyor. ekipleri sahada ve çalışıyor.
  yine endonezyada: cami ilaçlayıp yıkıyorlar.
  bir daha kızılaya çemkirirken 2 kez düşünün sayın suserler!

  --------------
  *22 mart tarihli yıkama faaliyeti=
  https://twitter.com/…lay/status/1241717626658840576
  *endonezya için 10 tl bağış isteyen web sayfası=
  https://www.kizilay.org.tr/…donezyaya-insani-yardim
  *https://t24.com.tr/…se-turkiye-ye-de-ugrayin,868303
  ------------
  corona günlerinde kızılayın yurt içinde yapabileceği ama tamamen gereksiz bazı aktiviteler=
  *kızılay böyle bir zamanda
  *el dezenfektanları dağıtabilirdi
  *temizlik ürünleri dağıtabilirdi
  *gıda paketleri dağıtabilirdi
  *yaşlıların ihtiyaçlarını karşılayabilirdi
  ya da
  böyle zamanlarda sms ile bizden yardım istemediğine mi şükretsek acaba? (alıntı burası)
 • hatırlatma; kızılay, türkiye yardım kuruluşlarından biridir.

  tanım; kendi ülkesine yararı olmayan ama diğer bütün ülkelere yararı olan kurum.
 • gözlerim yaşardı. işte gerçek müslümanlık budur. kızılay başkanına italya tatili hediye etmek istiyorum, angara beni bulsun.
 • simdi camiyi yikamak baska yikiyormus gibi yapip yardim toplamak baska...

  vergiden kacmak baska kacinmak baska.....

  delikli kuruşa kurban olsunlar....
 • son derece zamansız bir harekettir.

  evinde yangın varsa önce onu söndürüp sonra iki yan apartmandaki yangını söndürmeye yardım edersin. bunu eleştirene okçomar vs demek artık en basit muhakemeyi bile yapamayan bir mal değneği olduğunuzu gösterir.

  ekleme: aşağıda başka bir mal değneği durumu 1940'ta çin'e yapılan aşı yardımıyla falan karşılaştırmış, maymunlu falan bir şeyler demiş. öncelikle klavye kullanabildiğine göre nispeten gelişkin bir primat arkadaşımıza anlayacağı dilden yazalım, bakalım hala orul orul ötecek mi:

  1940 çin'e aşı gönderildiği esnada tüm dünyayı olduğu gibi senin ülkeni de sarmış bir pandemi yok. başı bir tür endemiyle dertte olan bir ülkeye yardım ediyorsun.

  şu anda ise tüm dünyayı kasıp kavuran, senin ülkende de binlerce kişiye bulaşmış, belki on binlerce kişide kuluçka süresini tamamlayıp sağlık sistemini çökertme riski olan bir pandemi dünyayı esir almış durumda. kaç kişinin işsiz kalacağı, kaç kişinin kurulu işinin batacağı, kaç kişinin bir tas çorbaya bile muhtaç hale geleceği belli değil. sen yaşama ihtimalin yüksek olan bu kriz döneminde ülkenin zaten sınırlı olan kaynaklarını başka bir ülkenin sorununa ilaç olmaya harcarsan elbette küfrü de lafı da yersin.

  mesela kalın sıçan bazı kardeşlerimiz işlerini bitirdikten sonra götlerini trol ile sildiler ve trolü çöp kovası yerine klozete atıp üzerine sifonu çektikleri için ülke çapında bir kanalizasyon problemi çıktı diyelim. istanbul büyükşehir belediyesi, 15 küsur milyonluk nüfusuyla kendi şehrinin aynı problemle uğraştığı gerçeğini görmezden gelip de sırf belediyesi chp'li diye ardahan belediyesi için yardım toplamaya kalksa ya da istanbul'un imkanlarını başka bir belediyenin emrine sunsa burada gelip en başta laga luga yapacak sizlersiniz. azıcık tutarlı olun lan.
 • hay sokacam endonezya'sına... malezya'sına da somali'sine de girecem...
 • benim okuduğum haberde endonezya kızılhaç örgütüyle işbirliği yaptığı söyleniyordu. 250 milyon nufusu ülkenin %90 lık kesmi musluman hiristiyanlar kizilhaclarini kurmus müslümanlar öyle bekliyor.
 • ekrem başkan'a tatil diye zıplayan akboyları buralara davet ediyorum. 18 yıldır dinci fetişizminizi izliyoruz böyle. mhp ile ittifakı devam ettirmek için milliyetçi söylemler geliştirdiğinizi biliyoruz. akp yöneticileri hiçbir zaman anadolu&trakya insanı olamadılar. dünyanın neresinde bir dinci yer varsa oralarda fetişist ritüellerini yürüttüler. bu halk artık gerçek anadolu insanıysa bu ülkeyle kendisini özdeşleştiremeyen insanları yönetimden indirmeli ve iktidarı bu toprakların evlatlarına yani türklere vermelidir.
 • (bkz: dosta korku, düşmana güven)

  kendi doktoruna, sağlıkçına maske dağıt, dezenfektan dağıt, kolonya dağıt. ne sike yararsın sen amk.