• yönetiminde herhangi bir siyasal islamcının bulunduğu kurumlara bağış yapan saftrikler düşünsün.

bizi bağlamıyor.

edit: haber sahte veya maksatlı olabilir. lakin bu durum ülkede siyasal islamın sızdığı kurumlara güvenmediğim gerçeğini değiştirmiyor. çöpümü vermem çöpümü.
  • kızılay artık gözümde “afet olsa da para toplasak” kurumu olduğu için okuma ihtiyacı hissetmediğim iddiadır. gerçek ya da yalan olmasıyla ilgilenmiyorum. bir tür akbabalar gözümde.
  • yok canim. asla yapmazlar. kesin komplo. baskalari yapmistir ama siyasal islamcilar asla haram yemez. yani biz hic görmedik.
    gunahsiz melek hepsi.
  • keske sadece etleri çalsalardı, esas önemli hırsızlık kan bağışı üzerinden oldu... artık kimse güvenmiyor ve bağış yapmıyor, kan bekleyen hastalar da kan bulamıyor... kan bağışı çağrısında bulunan doktorlar da kızılay’a destek istiyormuş gibi muamele görüyor, hastalara nasıl kan bulacağını şaşırıyor...

not: bildigim kadarıyla hastanelere direkt başvurarak orada da kan verebiliyorsunuz, her bağış kızılay üstünden değildi. kesin bilgiye erişip editleyeceğim.

edit 1: birçok hastanenin kendi bünyesinde kızılay’dan bağımsız kan merkezi olduğu bilgisini aldım meslektaşlarımdan. ancak kesin bilgi için hastanenin kan merkezinden yeniden bilgi alıp editleyeceğim. hatta bu konu hakkında yakında ilgilenenler ile organize olup bir başlık altında sesimizi duyurabilirsek birçok kan bağışçısı ve hasta için faydalı olacaktır.
  • “bu kuruma bağış yapan gerizekalıları ilgilendiren durum beni bağlamaz” diyeceğim ama diyemiyorum. vicdanım el vermiyor şu gördüklerime.

insanların göz göre yanlış yolda gidiyor olmasına sadece sinirlenme lüksüne sahibim. fikirleri dar da olsa, ihtiyaç sahiplerine gitsin diye yardım etme duygusu olan insanlar bunlar. ulan insan utanır ya, dünya kadar malınız mülkünüz var namussuz doymazlar. muhtacın iki lokmasına da göz dikmeyin hain şerefsizler.
  • okuyunca kizilay kavurmalarinin nalbur dükkanında aylarca beklemesi geldi aklıma. anadolu'da bir ilçede kizilay ilçe başkanlığı yapan bir nalburun dükkanında aylarca beklemişti kizilay'in kavurmalari. sonra ne oldu o kavurmalar muhtemelen akp'li olan birilerine dağıtıldı, kizilay ilçe başkanı olan nalbur da sonradan akp ilçe başkanı oldu zaten.
    anadolu'nun başka bir köşesinde bir mahalle muhtarı'na rastlamıştım kapı kapı ihtiyaç sahipleri için ramazan yardımı topluyordu. 'muhtar devlet senin elindeki listeye göre yardım yollamiyor mu, sen niye dolasiyorsun?' diye sordum. meğerse muhtarlara değil akp mahalle teşkilat başkanlarına yollaniyormuş yardimlar. mahalle başkanı da kendi elindeki partili listesine göre dagitiyormuş yardimi.
    özetle akp'nin vakıfları deyip ensari, turgevi ya da tugvayi söylüyorsunuz ya aslinda bildiğiniz bütün vakıflar iktidar üzerinden iktidarin yoksullarına dağıtıyor yardımı.
    bu başlık da ispatı.
  • ilkokulda kızılay kolu başkanıydım. sınıf arkadaşlarıma posta pulu satıp, parayı ilçemizdeki kızılay şubesine götürür teslim ederdim.

ama artık kızılay’dan öyle iğreniyorum ki, daha önceleri kan verdiğim için her hafta biz şuradayız gelin kan verin mesajlarından gına geldi ve bir şekilde uğraştım ve bu mesajları iptal ettirdim. artık gelmiyor.

ilkokuldaki o temiz duygulara sahip birisini bugün kızılay’dan soğutan tüm badem bıyıklı ve bıyıksızlara hakkımı helal etmiyorum. bir tarafınızdan çıksın inşallah.

tanım: kızılay’ın daha ne kadar iğrenç olabileceğini gösteren durum.
  • ülkenin en köklü,asırlık kurumlardan birini,siyasal islam bokuna bulaştırıp milletin gözünde değersizleştiren kurumun son dönem rezaletlerinden sadece biri olan olay.

sonra ağlaya ağlaya kan stokları tükendi,paramız bitti diye günde 50 tane mesaj atıyorsunuz.sizin gibi insanlara bu millet nasıl,neden güvensin.ben ve ailem uzun bir zamandır düzenli kan bağışçısıydık.bu kızılay rezaletlerinden sonra değil kanımızı,günahımızı bile vermeme kararı aldık.size değil,o kanlara,bağışlara ihtiyacı olan insanlara acıyorum.benim yüzümden 1 insan dahi ölse ben o görevi bırakırım.ne nasırlaşmış o ahlaksız suratlarınız be kardeşim.kene gibi yapıştınız o koltuklara,kalkmak bilmiyorsunuz.
  • gece yarısı olmasına rağmen troller mesaiye devam ediyor.
    haber ve görüntüler hakkındaki yorumum sadece insaf, insaf, insaf.
  • ar yu redi misiniz beyler!

bu kepazeliği ifşa eden gazeteciye 'işyerine izinsiz girmek'ten dava açılmış :))

tipik siyasal islamcı, default akepeli: sıfır utanma, sıfır! ne olursa olsun, zerre kadar rahatsızlık duymayan bir karakter..

https://twitter.com/…?t=clu9z2a2cfvvoxqrrlu9bq&s=19
hesabın var mı? giriş yap