şükela:  tümü | bugün
7 entry daha
 • keske sadece etleri çalsalardı, esas önemli hırsızlık kan bağışı üzerinden oldu... artık kimse güvenmiyor ve bağış yapmıyor, kan bekleyen hastalar da kan bulamıyor... kan bağışı çağrısında bulunan doktorlar da kızılay’a destek istiyormuş gibi muamele görüyor, hastalara nasıl kan bulacağını şaşırıyor...

  not: bildigim kadarıyla hastanelere direkt başvurarak orada da kan verebiliyorsunuz, her bağış kızılay üstünden değildi. kesin bilgiye erişip editleyeceğim.

  edit 1: birçok hastanenin kendi bünyesinde kızılay’dan bağımsız kan merkezi olduğu bilgisini aldım meslektaşlarımdan. ancak kesin bilgi için hastanenin kan merkezinden yeniden bilgi alıp editleyeceğim. hatta bu konu hakkında yakında ilgilenenler ile organize olup bir başlık altında sesimizi duyurabilirsek birçok kan bağışçısı ve hasta için faydalı olacaktır.
 • bu haber sahte olabilir ancak acı olan ise haberin gerçek olma ihtimalinin bizde şaşkınlık yaratmayacak olmasıdır.
 • gece yarısı olmasına rağmen troller mesaiye devam ediyor.
  haber ve görüntüler hakkındaki yorumum sadece insaf, insaf, insaf.
 • en ufak şaşırma ifadesi oluşmadı
 • bu ülkede istifa etmek için ne gerekiyor acaba?

  şu olanlar japonya falan olsa kan satma dedikodusu çıktığı an adam bıçağı taktıydı kendine, bizde 7-8. tur atılıyor.

  insanlar para vermeyi, kan bağışını bıraktı umurları değil... hala zorluyorlar antipatinin dibine vurdular.

  hayır kaza bela yarın biri çıkıp 'baştan aşağı yönetim değişti, hesap veren, şeffaf bir düzen olacak' dese bile krar etmeyecek.
 • kızılay artık gözümde “afet olsa da para toplasak” kurumu olduğu için okuma ihtiyacı hissetmediğim iddiadır. gerçek ya da yalan olmasıyla ilgilenmiyorum. bir tür akbabalar gözümde.
 • yakında yayım yasağı gelecek olan ve son dönem rezaletlerinden sadece 1 tanesidir.

  bilmem kaçıncı sulh ceza hakimi şuan bu başlığa erişim engeli ve yasak kararını alması için tatlı uykusundan uyandırılmıştır bile.

  kadına tecavüz etseniz, insan öldürseniz, hırsızlık yapsanız, otel yaksanız, canice insanları katletseniz, yıllar sürecek ve beraat edeceğiniz davalar; böyle başlık engellemeye, yayım yasağı getirmeye geldi mi 30 dk'da bitiyor. bu konularda yazı yazanlar da anında para cezası yada hapis cezası ile karşı karşıya kalıyor.

  tanım: siyasal hırsızlık.
 • eğer temelindeki çürük niyeti şatafatlı isminin arkasına sakladığını artık saklayamayan devlet nam kuruma en ufak bir inancımızın kaldığı bir paralel evrende yaşıyor olsaydık, yanlışlığının belgelerle ortaya konmasının elzem olduğunu iddia edeceğim iddia olurdu. ama mevcut şartlarda hakkında iddia sahibi olmayı dahi lüzumsuz odak kaybı olarak değerlendirebileceğim böyle bir durum gerçekse zaten üzerime çıkarabileceğim vazife şundan ibarettir; otelin ismini verirseniz ve bir vesileyle orada bulunma şansım olursa bu konuyu hatırlayıp tekrar değerlendireceğim, yargı dağıtacağım. celladınız olacağım, el havlusu indirmekmiş, her gün sabunları çantaya atmalarmış, bilinen tüm gaddarlıkları sergileyeceğim. sizden de bir boş zamanınızda devlet üzerinde bütünsel bir değerlendirmenizi dinlemeyi çok arzu ederim. ben bundan sonra, bu şekilde, değerli ve hayali takipçilerimle sohbet formatında kullanacağım sözlüğü. çok şükür yeni türkiye’mizin yeni ekşisözlüğümüzde her tür formatta yazabiliyoruz. kılıçdaroğlunun sgk’nın başında olduğu yıllarda ülkede bir format çeşitliliği yoktu. kızılay’ı da kılıçdaroğlu batırmış olabilir. devlet de bu işleri hiç beceremeyip sıçıp batırmış olabilir. siz ne dersiniz sevgili okuryazar kardeşlerim? sizce de öyle olmuş olabilir mi? ispatlanamayan her şey yanlıştır. akp’nin etleri kızılay’ın otelinden de çıkmış olabilir. kızılay’ın kemal kılıçdaroğlu’nun sgk yönetimi döneminden kalan et açıklarını akp’li vekilin otelinden alarak kapattığı da ortaya çıkarsa ben şahsen hiç şaşırmam. olamaz mı? benden ahmet hakan olan paralel bir evren var. allahım sen koru yarabbim.
 • o kadar şaşırtmıyorlar ki artık.
53 entry daha