şükela:  tümü | bugün
 • en ufak şaşırma ifadesi oluşmadı
 • kızılaya bağış yapan salaklar var mı hala acaba diye düşündürdü
 • bu ülkede istifa etmek için ne gerekiyor acaba?

  şu olanlar japonya falan olsa kan satma dedikodusu çıktığı an adam bıçağı taktıydı kendine, bizde 7-8. tur atılıyor.

  insanlar para vermeyi, kan bağışını bıraktı umurları değil... hala zorluyorlar antipatinin dibine vurdular.

  hayır kaza bela yarın biri çıkıp 'baştan aşağı yönetim değişti, hesap veren, şeffaf bir düzen olacak' dese bile krar etmeyecek.
 • kızılay artık gözümde “afet olsa da para toplasak” kurumu olduğu için okuma ihtiyacı hissetmediğim iddiadır. gerçek ya da yalan olmasıyla ilgilenmiyorum. bir tür akbabalar gözümde.
 • yakında yayım yasağı gelecek olan ve son dönem rezaletlerinden sadece 1 tanesidir.

  bilmem kaçıncı sulh ceza hakimi şuan bu başlığa erişim engeli ve yasak kararını alması için tatlı uykusundan uyandırılmıştır bile.

  kadına tecavüz etseniz, insan öldürseniz, hırsızlık yapsanız, otel yaksanız, canice insanları katletseniz, yıllar sürecek ve beraat edeceğiniz davalar; böyle başlık engellemeye, yayım yasağı getirmeye geldi mi 30 dk'da bitiyor. bu konularda yazı yazanlar da anında para cezası yada hapis cezası ile karşı karşıya kalıyor.

  tanım: siyasal hırsızlık.
 • eğer temelindeki çürük niyeti şatafatlı isminin arkasına sakladığını artık saklayamayan devlet nam kuruma en ufak bir inancımızın kaldığı bir paralel evrende yaşıyor olsaydık, yanlışlığının belgelerle ortaya konmasının elzem olduğunu iddia edeceğim iddia olurdu. ama mevcut şartlarda hakkında iddia sahibi olmayı dahi lüzumsuz odak kaybı olarak değerlendirebileceğim böyle bir durum gerçekse zaten üzerime çıkarabileceğim vazife şundan ibarettir; otelin ismini verirseniz ve bir vesileyle orada bulunma şansım olursa bu konuyu hatırlayıp tekrar değerlendireceğim, yargı dağıtacağım. celladınız olacağım, el havlusu indirmekmiş, her gün sabunları çantaya atmalarmış, bilinen tüm gaddarlıkları sergileyeceğim. sizden de bir boş zamanınızda devlet üzerinde bütünsel bir değerlendirmenizi dinlemeyi çok arzu ederim. ben bundan sonra, bu şekilde, değerli ve hayali takipçilerimle sohbet formatında kullanacağım sözlüğü. çok şükür yeni türkiye’mizin yeni ekşisözlüğümüzde her tür formatta yazabiliyoruz. kılıçdaroğlunun sgk’nın başında olduğu yıllarda ülkede bir format çeşitliliği yoktu. kızılay’ı da kılıçdaroğlu batırmış olabilir. devlet de bu işleri hiç beceremeyip sıçıp batırmış olabilir. siz ne dersiniz sevgili okuryazar kardeşlerim? sizce de öyle olmuş olabilir mi? ispatlanamayan her şey yanlıştır. akp’nin etleri kızılay’ın otelinden de çıkmış olabilir. kızılay’ın kemal kılıçdaroğlu’nun sgk yönetimi döneminden kalan et açıklarını akp’li vekilin otelinden alarak kapattığı da ortaya çıkarsa ben şahsen hiç şaşırmam. olamaz mı? benden ahmet hakan olan paralel bir evren var. allahım sen koru yarabbim.
 • o kadar şaşırtmıyorlar ki artık.
 • okuyunca kizilay kavurmalarinin nalbur dükkanında aylarca beklemesi geldi aklıma. anadolu'da bir ilçede kizilay ilçe başkanlığı yapan bir nalburun dükkanında aylarca beklemişti kizilay'in kavurmalari. sonra ne oldu o kavurmalar muhtemelen akp'li olan birilerine dağıtıldı, kizilay ilçe başkanı olan nalbur da sonradan akp ilçe başkanı oldu zaten.
  anadolu'nun başka bir köşesinde bir mahalle muhtarı'na rastlamıştım kapı kapı ihtiyaç sahipleri için ramazan yardımı topluyordu. 'muhtar devlet senin elindeki listeye göre yardım yollamiyor mu, sen niye dolasiyorsun?' diye sordum. meğerse muhtarlara değil akp mahalle teşkilat başkanlarına yollaniyormuş yardimlar. mahalle başkanı da kendi elindeki partili listesine göre dagitiyormuş yardimi.
  özetle akp'nin vakıfları deyip ensari, turgevi ya da tugvayi söylüyorsunuz ya aslinda bildiğiniz bütün vakıflar iktidar üzerinden iktidarin yoksullarına dağıtıyor yardımı.
  bu başlık da ispatı.
 • ilkokulda kızılay kolu başkanıydım. sınıf arkadaşlarıma posta pulu satıp, parayı ilçemizdeki kızılay şubesine götürür teslim ederdim.

  ama artık kızılay’dan öyle iğreniyorum ki, daha önceleri kan verdiğim için her hafta biz şuradayız gelin kan verin mesajlarından gına geldi ve bir şekilde uğraştım ve bu mesajları iptal ettirdim. artık gelmiyor.

  ilkokuldaki o temiz duygulara sahip birisini bugün kızılay’dan soğutan tüm badem bıyıklı ve bıyıksızlara hakkımı helal etmiyorum. bir tarafınızdan çıksın inşallah.

  tanım: kızılay’ın daha ne kadar iğrenç olabileceğini gösteren durum.