şükela:  tümü | bugün
 • 6 senedir ankarada olmama rağmen açılışına hala tanık olamadığım mekan.kızılaydaki dört yolun dörtte birini kaplayan, yani kızılay meydanının dörtte biri olan fakat işlevsiz bir yerdir bu.bir zamandan sonra üzerine reklam asmalarına işlev diyen zihniyetler olmazsa tabi.
  görüntü itibari ile kızılay meydanindaki en modern binadır fakat hala kapalıdır.kızılayda küçük bir dükkanın 750 milyar lira olduğu düşünülünce önünden her geçişilişinde insanlarla binanın orda boş durmasının sahibine ne kadar zarar ettiği hesaplanmaktadır.ama nafile,hala bu bina hizmete açılmamaktadır.olayın arkasında siyasi güçler olduğu düşünülmektedir.
 • hayatta görülebilecek en çirkin dış görünüme sahip binalardandır. inanmayan ykm nin üst katındaki kafeden bir baksın derim. meydana doğru olan köşesinin komple insanın tepesine çökecekmiş gibi durması da cabası. bunu çizen mimarın da, duvarını yapan ustanın daa, tuğlasını taşıyan amelenin dee diye başlayası geliyor insanın fakat emeğe saygımız vardır. doğru adres bulununca o yöne doğru küfür edilecektir.
 • 10 yildan fazladir, atil kapasite duran bina.

  gecen sene i. melih, kucuk sahneyi yikip alisveris merkezi yapmak icin ugrasacagina bu binayi degerlendireydi daha iyi ederdi.
 • kanuni alacak verecekten kaynaklanan bir mahkeme neticesinde, kullanılamaz şekilde beklediği söylentileri dolaşan alışveriş merkezidir.
 • bunun bir benzeri gaziosmanpaşa'daki bitemeyen gökdelen oteldir.
 • o alışverişi yaklaşık 7-8 senedir atıl durumdadır nedeni de orasının açılması durumunda trafiği felç etmesi ve hayatı zorlaştırmasıdır.otoparkı olmaması ve önünde yeterli alanı olmaması sonucuyla oluşturacağı insan ve araç yığılması o bölgeyi kilitleyecektir ki şu anda bile kızılayın göbeği bu ağırlığı kaldıramamaktadır.
 • çok lazımdır. hemen açılmalıdır. yetmiyor çünkü sekiz tane koca alışveriş merkezi, hepimize ipekyol etek, hepimize mango tişört, hotiç ayakkabı, sarar takım gerek. kolombiya harmanı kahvelerden içmeden kendimize gelemiyoruz, hayattan tat alamıyoruz. acilen açılsın, zordayız.
 • bina, meydana adını veren türkkızılayı'na aittir, bilenler bilir binanın olduğu yerde vakti zamanında kızılay köşkü bulunmakta idi. her neyse, bina yıllar önce yap-işlet-devret modeline benzer bir konsept ile beğendik gurubuna verilmiş, fakat beğendik gurubu maddi sorunlar üzerine binayı tamamlayamamıştır (bu aşamadan sonra beğendik'in hakları iş bankası'na geçmiş ve kızılay'in muhattabı iş bankası olmuştur). türkkızılayı mahkemeler sonucunda binanın haklarını tekrar kazanmış, hatta birkaç ay önce binaya büyük bir türkkızılayı bayrağı açmıştır. fakat karşı taraf temyize gitmiştir ve bina tekrar mahkemelik olduğundan üzerinde herhangi bir çalışma yapılamamaktadır. son olarak eklemek gerekir ki, binanın altında 3 katlı bir otopark ve çatısında helikopter pisti vardır.
  (ekşi sözlük haber ajansı ankaradan bildirdi, bir sonraki programımızda emekli sandığı'na devredilen 7 otelin son durumunu tartışacağız, esen kalın)
 • ayda 1 milyon ytl gibi bir fiyata türk telekom'a kiralandığına dair bir dedikodu var. doğruysa boş kalmak zorunda bırakıldığı yıllar için derinden bir "oha" diyorum. anlaşmanın olduğu dönemde telekom'un kızılay'a kan bağış kampanyası başlatması da ilginç.