şükela:  tümü | bugün soru sor
  • askerde bulunan, normal şehir bakkalında bulunamayan, çok güzel olduğu iddia edilen maden suyu. ben anlamadım bu işi, ne yapalım ille 3m migros mu bulalım?
  • muzlu üzümlü çikolatalı kolalı gofretle iyi giden içecek.
  • bir umutla içip beğenmediğim içecek. bence güzel değil. bi an heyecanlanıyosun ama öyle değil.
  • - arkadaşlar gelin bakalım yeni bir maden suyu yapalım
    + yapalım patron. nasıl olsun
    - şimdi biliyorsunuz piyasada her şey var. değişik bir aroma olsun istiyorum
    + kivi?
    - cıx
    * ananas?
    - daha değişik
    ^ bisküüüütün yanında iyi giden bir aroma olmalı bence
    - ne dedin sen?
    ^ iyi giden bir aroma olmalı dedim
    - hayır ondan önce ne dedin?
    ^ püssküüt dedim
    - evet işte bu! tebrik ederim. arkadaşlar bisküvi aromalı maden suyu yapmalıyız
    + aman patron. bisküvi aromalı maden suyu mu olur?
    - olur olur bal gibi olur
    * bence içine biraz da meyve aroması katalım. içenin vücuduna vitamin girsin
    - olabilir. portakal da koyalım
    + çok asitli olmasın. mideyi rahatsız eder
    - o zaman elma da koyun aq. her şeyi ben mi düşüneceğim
  • kan bağışı için kızılay'dan gelen abiler sayesinde tanıştım bu tuhaf şeyle. gazoz desen değil, maden suyu hiç değil; bisküvi de var, elma da.

çok değişik bir tadı var. incecik bir dilim elmayı ağzınıza attığınızı düşünün. çiğnediniz. tam yutacakken bir de petibör gömdünüz. ikisini birden yutacakken fanta'yı kafaya diktiniz!!!

alacağınız tat tam olarak bu. algınız o kadar karışıyor ki ilk içtiğimde dişlerimin arasından bisküvi ve elma kalıntılarını çıkarmaya çalıştım dilimle. halbuki yok öyle bir şey, o kadar tuhaf.

içmeye başladığınızdaki tuhaf hissiyat, şişenin sonlarına doğru yerini baygınlık ve bıkkınlığa bırakıyor. yalnız içmeyin, arkadaşınızla için. kafası çok güzel anlayacağınız, tek başına harcamayın :)

"alt tarafı bir gazoz için neler yazmış" demeyin, siz de deneyin.
  • bana ilk anlatan arkadaşım, birçok konuda mübalağa etmeyi seven birisiydi. o sabepten dolayı böyle birşeyin varlığına çok ihtimal verdiğimi söyleyemem. ancak bugün oturduğum kafede garson arkadaşın önerisiyle deneme şansını elde ettim. tadı bildiğimiz portakallı eti cin'e benziyor. 10 üzerinden 7 verdim.
  • tam fanta degil de belki yedigun icmekten hoslanan birilerine hitap edebilir. olmasa da cok rahat olur.
  • fantaya petibor bisküvi batırıp yediğinizde ağza gelen tada hafif elma aroması eklerseniz bu sodanın tadını tahmin edebilirsiniz. kokusu ayrıca çok hoştur. türkiye'de tek markette satıldığını gördüm şimdiye kadar, o da hacettepe beytepe'deki bakkalda. bu yüzden bana güzel kampüs anılarımı da hatırlatır bu soda.
  • şu aralar favorim olan meyveli sodadır. yalnız son aldığım iki paketteki şişelerin gazı sanki kaçmış gibi idi. üretim hatası mı bilemedim. aldığım yer : migros
  • başlığı okuduktan sonra boğazımda balgamımsı bir şey oluştu.