şükela:  tümü | bugün
 • kazıkçının dik alası. ayıp bi şey lan. biz düzgün mekanlar diye buralara gidiyoruz bunlar esnafa bağlamış. su bardağının yarısı kadar votka 18 lira. lan sek votka lan içine iki tane buz atıp getiriyon. hizmet mi bu. insan bunu servis etmeye utanır. bi de viski bardağında getiriyolar. bardağın üzerinde viskinin markası yazıyo amk. su bardağını da ölçü olarak söyledim. su bardağı falan değil. bildiğin ortanca bardak.

  parası gitsin lanet gitsin öderiz de insan utanır. ben orda barmen olsam müşteriyi uyarırım. garson olsam hakeza. abi bunu alma patron kazıkçı derim. tipinize bakıp bi şey sanıyoz siz bildiğin pazarcı kafası yaşıyosunuz. yazık.

  biradan başka bi şey içmeyin buralarda.

  çıkışta da yine bahşiş verdim emekçi bunlar diye ama hata bizde herhalde. iyi davranıyoruz insanlara.
 • ben altı-yedi yaşımdayken dayım beğendik'in oralarda oturuyordu. ofisi de olgunlar'a çok yakın bir yerde. ara ara gider biraz kalır gelirdik.

  biz eve olgunlar'dan kocatepe'ye çıkan o yokuştan çıkardık. şimdi kafka, papillon filan var oralarda.

  neyse bir gün yine tırmanıyoruz annem var yanımda da, ben tabi kafe bar nedir bilemiyorum hiç görmedim de o yaşıma kadar, ışıklı filan garibime gidiyor. gençler sırtlarında gitar çantaları, saç sakal uzun, küpeli erkekler... allahım diyorum allahım ne bunlar, kim bunlar ve buralarda ne yapıyorlar??

  şimdi olsa bilmediğimi ve merak ettiğimi çaktırmaz biraz gözler filan bi şekilde fikir sahıbısı olurum da o zaman çocuğum, annem elimi tutuyor, büyük şehir ya kaybolmayayım diye.

  "ya buralar ne böyle ışıklı filan mum da var" deyiveriyorum.

  26 yaşımdayım, 2 hafta önce ankara'daydım ve o sokaktan çıkıyordum; hala aynı şaşkınlık ve ön yargı ile saçlı sakallı adamların oturduğu barlara kafelere baktığımı fark ettim. bunun sebebi annemin verdiği cevaptı:

  "oralar satanist barı hep!"

  yani zamanında yeşil soda şişesine bakıp "bundan istiyoğğm" diye ağlayan bana "içki o" diyen kadın, belli ki o da bilmiyormuş o zamanlar, tip benziyor gibi destekli atayım demiş sanırım.

  o kafelerde barlarda otururken canımın kedi kanı çekmesinin bilinç altımla bir alakası var mıydı sence?

  şaka yaptım gel. benden soğumadın di mi? hiç bırakmiycaksın! :(
 • gitmem. ben zaten bara gitmem. bir ara gidesim gelirse de kızılay'dakine gitmem.

  öğrenciyken de açmadı buralar. şimdi de açmıyor.

  öğrenciyken şu adilhan'ın karşısında bir mekan vardı. (adnını hatırlayamadım. çok gideni var ama. hatta en son silahlı bir saldırı haberi çıkmıştı orayla ilgili) en son oraya gidip kızılay ve bar faslını kapattım zaten. neydi lan o öyle sıkış tepiş. 10 metre yürüyeceğim desen 10 kişi ile akraba oluyorsun. bir de millet ağzının suyu aka aka "abi bu akşam oraya gidelim" demiyor muydu. aklım almıyordu yemin ederim.

  kafam şişiyor. ondandır biraz da sanırım.
 • hala duruyor mu bilmiyorum ama (bkz: ssk işhanı). *
 • yeminle memleketin en gereksiz en işe yaramaz tiplerinin görülebileceği mekanlardır. amk 30-40 yaşında tipler doluşmuş "aga şu kızdan ayrıldım bu kızdan ayrıldım" diye 20 yaşındaki bebelerle geyik dönderiyolar. lan cibiliyetinizi sikiyim ülkeye ne faydanız var? ülkeyi geçtim dünyaya ne faydanız var? gören de bunları bi bok sanır. ulan bi dışardan kendinize bakın amk. kasıntı hallerini görseniz. bi sike yarasalar, muhabbetleri bi sikime benzese diyecem ki haklılar. ulan saçına aklar düşmüş bara gidip yaptığın muhabbete bak be yarak kafası seni.

  şu barlara bi gidin, orda oturan tiplerin muhabbetine bi kulak kabartın, bi tiplere bakın görün bana hak vereceksiniz lan. aha işte bunlar ekşicilerin türevleri. akşama kadar sözlükteler hani bi bok yok ya. saçma bakınızlarla "selim ışık hojuuuuuum"larla vakit öldürüyolar ya burda, aha bu barlardaki tipler de öyle. bunlar aşmış aşmış! sorsan hepsi aşmış. ulan bu beyinsizliğe bu kasıntı nedir!
 • 20'li yaş bunalımlarının yaşandığı barlardır.
  herkeste bir " ben farklıyım, topluma dahil değilim " düşüncesi hakimken gecenin başında muhabbetler de buna göre şekillenmekte. ancak ilerleyen saatlerde akla " seks " güdüsü yerleştiğinden ötürü tek gaye bu geceyi yalnız geçirmemek olur. bünyelerde de muhabbet ve davranışlar bu güdüye göre şekillenir hali ile.

  taban popülasyonunda da " ne olursa olsun cool'luğu elden bırakma " mottosu hakimdir.

  maalesef, iğrençsiniz ibneler.
 • angaralıların ruhuna hitap etmemekle birlikte, mekan çokluğu, insan yokluğu çeken barlar.

  dışarıdan gelen öğrenciler olmasa, yıkılır barlar açılır pavyonlar.
 • aslında teknik olarak bakarsak kızılay'da hiç bar yoktur. bahsedilen barlar sakarya caddesindeki barlar olabilir.
 • kosmopolitlik konusunda istiklal caddesinin katlayacak barlardir. aralarında bir kaç ekşi sözlük yazarını da bulunduran ve bir boku beğenmeyen ekşi sözlük yazarı tarafından bok atılan barlardir. şuan onlardan birindeyim ve baya güzellerdir.

  edit: kizilayda nereye takılacağını bilmeyen bir yazar tarafından komplesine bok atılan barlardir.

  su ankara'ya bok atmayı bırakın artik
 • sürekli 50lik bira bardağıyla kan verdiğim barlar.