• yazardır*.kaliteli bir makine mühendisidir. en baba özelliği bir kutu sütü milisaniyeler içinde bitirebilmesidir. hala bira içme yarışmasında bana yenilmektedir ama olsun*. aynı zamanda hayatekstresi yazarıdır.
  • hayat sırrının suyunu nerelerde bulamayacağımı biliyordum da nerde bulmam gerektiğini ondan öğrendim ben:

sevdanın kuşun kanadında olduğunu biliyordum da kendimi nereye koyduğuma dair hiçbir fikrim yoktu, bulmaya hevesim de yoktu nedense. önce kendimi bulmam gerektiğini ondan öğrendim. yalnızlıktan da ders çıkarılabileceğini mesela, yalnızlığa hiçlikten çok daha fazla şey sığdırılabileceğini...

gam, keder, elem, tasa geçer gider elbet dedi bir gün bana. uzun bir süre bu cümleden güç aldım, bir cümleden ne kadar güç alınabilirse tabii... en çaresiz, umutsuz anlarımda o cümleyi hatırlattım kendime...

bir merhaba, hatır sorma ve dostlukların elbet yaşadığını da güzelliklerle yarışmam gerektiğini de ondan öğrendim, en güzel şekliyle...

güzel kalbiyle her şeyin en iyisini, en güzelini hak ettiğini kendisi de fark edecek bir gün biliyorum. belki geç olacak ama vardır onun bir bildiği, buna hiç şüphem yok.

en yalnız, en çaresiz olduğum anda rastladım ki ona; dağ başında rastlanan, bin yıllık bir halıya bağdaş kuran bir çınardan farksızdı benim için. kendisi hakkında söyleyebileceğim daha çok şey var ama bazı şeylerin de sadece bana kalmasını istiyorum...

kimsenin vermeye tenezzül dahi etmediği desteği verdi bana, kısacası çok şey borçlandım ona; güzelliklerle yarışarak borcumu ödeyeceğim sözünü verdim, belki de yıllar sonra denk gelirsek bir yerlerde, ben hayallerime kavuşmuşsam, o hak ettiği gibi huzurluysa, bulmuşsa aradığını, birkaç bira ısmarlarım ona, işte değmeyin keyfine o zaman.*
hesabın var mı? giriş yap