şükela:  tümü | bugün
  • hemen kötü düşünmemek lazım, hak yiyecek hali yok ya koskoca müslüman ülkenin müslüman başbakanı. belki binali bey kendi yakınları arasında liyakat usulüne göre seçmiştir kızılay çalışanlarını ne biliyorsunuz?

misal milyarlarca liralık bütçeye sahip kızılay'ın yönetim kurulu başkanlığına pek tabii kardeşini layık görmüş olabilir. ya da ilkokul mezunu odacının şimdilerde başkanvekili olması da liyakat esaslarına göre seçilmiştir. adam gelinini, kızını, yeğenini onların arkadaşlarını, hepsini kimsenin hakkını yemeden yönetime getirmiş olabilir yani sonuçta. kul hakkı mı yiyecek?

http://m.t24.com.tr/…erkes-basbakanin-yakini,463697
  • ulan bu kadar para, zaman, emek harcayıp üniversite okuyacağıma, bunca yıl akp ilçe teşkilatında çay kahve içsem şuan işsiz gezmezdim. ilkokul mezunu nedir ya, içim sızlıyor.
  • şaşırdık mı sorusunun cevabının koskoca ve temizinden bir hayır olduğu tespittir. yahu bu habere şaşırmak için aksini düşünmek ve düşündüğüne de inanmak gerekir. hala bu ülkede aksini düşünebilen kaldıysa geleceğe umutla bakmamız için bir sebep de kalmamıştır demektir. yo yo iyi niyet çogzel bir şey onda bir sıkıntı yok da 15 yıldır her şeyi görüp görüp hala o saf duygularla* düşünebilmek, en hafif tabirle olsa olsa aptallıktır.
  • devletin her kurumuna sirayet etmiş bir akp'li davranışıdır. danıştay, ptt örneğinde olduğu gibi, torpilli alım durdurulsun diye karar veriyor. adamlar onu bile uygulamıyorlar. en çok bana bu koyuyor. devlet hukuku saymazsa vatandaş neden saysın? bu kafanın mafyadan ne farkı var?
  • "kızılay ile kalsa keşke" deyip üstteki yazarlara katıldığım durumdur.

yıllardır dirsek çürütüp "aman şu niteliğimde de olsun" dediğim, okuduğum okullar yerine teşkilata girseydim; şimdi param vardı ve amca/dayı ilişkileri ile atımı istediğim koşturabiliyordum.

dirseklerim çürüdü, diplomalar çoğaldı ve yenileri eklenecek, amcam/dayım yok, atım yok... ama onurum var. ideallerim var. bu da, haklı bir züğürtün tesellisi.
  • inanılmaz gerçekten dediğim hadise.

sinirden kendimi sikicem en sonunda.
  • (bkz: at çiftliği)
  • her zamanki gibi, zerre kadar hakkımız varsa haram olsun. boğazlarından geçmesin, burnundan gelsin.
  • kizilay'a kan bagisinda bulunmamamin sebeplerinden birisi. guvenmiyorum kardesim hepsi bu.
  • sözlük'te link verirken mobil link vermek kadar ilginç bir olaydır.

imgur linki verince ana avrat sövenlerin buna sessiz kalmaları bir hayli ilginç.