• kayınbabam olasıca
  • bence kızına nasihat veriyordur: "kızım git ara sıra sevgilinde kal, erkek milleti başıboş bırakılmaya gelmez" filan diye. adamın ne godoşluğunu ne gavatlığını bırakmışsınız maşallah. oysa adam doğru bir şey söylüyor.

ben isterdim yani babamla erkek arkadaşım hakkında konuşayım, bana tavsiye versin. eleman beni aldatırsa yahut üzerse gitsin dövsün, en olmadı "gidiiim döviim mi" filan gibi bişiler desin gülüşelim. tamam benim babam kızım git ara sıra sevgilinde kal demezdi. ama diğer ihtimaller mümkündü.

bence bir kız, babası ile bu tip bir iletişim kurabilir. kurarsa şanslıdır. çünkü karşısındaki erkeği anlaması ve sağlıklı bir iletişim kurabilmesi için kızlarla fiskos yapması yahut annesine danışması yetmez. babası ile annesinin de sağlıklı bir ilişkisinin olması, bunu görebilmesi ve babasından da tavsiye alabilmesi gerekir. bir kızın eğitimi, sadece kadınların eline bırakılabilecek bir şey değildir. kız psikopat olur sonra. aynı şekilde erkeğin eğitimi de erkeklerin eline bırakılmamalı.

bir insan, ancak karşı cinsinden öğrenir kendi cinselliğini. ve en sağlıklı tavsiyeyi de kendi babasından alır. çünkü baba sana kızmaz, baba seni sever, kollar. baban feleğin çemberinden geçmiştir, o zırtapoz oğlan giderken o geri dönmüş sigarasını tellendirmeye başlamıştır. o nedenle "anneeaa börkecan neden böyle yapıyoooo" diye ağlamak yerine, "baba sence berkecan neden böyle yaptı" diye sormak her zaman mantıklıdır.

toplumsal rollerin içinde beyni katılaşmış insanlar, neler olup bittiğini bal gibi bildikleri halde oynanan tiyatrolarla kendini kandırırlar. kızım ara sıra sevgilinde kal diyen baba ve kızı da, bunları afedersin donunda sallar. işte bu kuyruk acısındandır tiyatroseverlerin bu adama godoş, kavat demeleri.
  • kızına karşı geniş davranan baba tiplemesinin yeni versiyonu. diğerlerinin aynısı bu. sıktı valla. bu başlık açma sevdası ne elim bi bunalımmış arkadaş.
  • kızının erkek arkadaşını tanıyan, ona güvenen; ek olarak kızına da güvenen ve hayatı boyunca ona güven vermiş, açık fikirli, görmüş geçirmiş, insanların namusunun iki bacağının arasında olmadığını bilen, kendisi sağlam kişilikli ve sağlam kişilikli çocuk yetiştiren; kızının karşı cinsle ilişkilerinde, babasıyla olduğu gibi ciddi ve güvenilir temelde ilişki yaratmayı ve bunu aramayı kızına öğretmiş, özgürlük kavramını düşünmeye ciddi zaman ayırmış bir babadır.

kısaca söylemek gerekirse, güven probleminin üstesinden gelmiş babadır. böyle babaya can kurban. keşke bütün babalar böyle olsa.
  • hayaldir. neden hayaldir biliyor musunuz? böyle bir konuda farklı düşünen (farklı düşünen diyorum çünkü bunun anlayışlı olmakla ilgisi yok, farklı düşünmekle ilgisi var) bir babanın ya da ailenin böyle bir cümle kurmasına gerek yoktur. sorun yoktur. varsa bile çözülmüştür zaten. ama böyle düşünmeyen insanlar konuya farklı baktıkları için böyle diyaloglar uydururlar.
  • gavat.net.
  • muhtemelen kızına çok sinirlenmiştir. ve birşeyler ima ediyordur.
hesabın var mı? giriş yap