1. bir bakanın beyanatı. kızının sıradan bir özel üniversitede 3,65 ortalama tuttturmasının türkiye'nin en seçkin tıp fakültesine girebilmesi için yeterli olduğunu, herhangi bir torpil durumu olmadığını iddia etmektedir. onbinlerce insanın hakkını hukukunu gözler önünde ihlal etmenin ve bir de bunu rahat rahat savunabilmenin nasıl mümkün olabileceğini içlerimizi acıtarak göstermiştir.
 2. peki neden kızın ilk önce red alan 13 kişiden biri olduğu halde neden sonradan o üniversiteye kayıt yaptırabiliyor.
 3. lys ye girdiği yıllarda varlığından bihaber olduğu idealizm kavramını özel üniversite yıllarında kavrar kavramaz 447 taban puanlı bir okuldan 535 taban puanlı başka bir okula ışınlanan hanım kızımızın meseleyi usulüne uygun şekilde kotarmış ve bu öz güvenle de en kısa zamanda mağdur edebiyatına başlaması muhtemel babasının yapmış olduğu hıyanettir, pardon bayanettir, yok yok beyanattır.
 4. kızı için özel olarak açılan ek kontenjanı savunan bakan söylemi. daha fazla ortalama tutturan daha idealist doktor adayları var ama onlar için ek kontenjan açılmıyor.
 5. bu insanların özellikle akp kesiminin karşısında ki insanları aptal yerine koyması ne olacak hiç bilemiyorum.

  hani bir halt yediniz insanların hakkına gasp ettiniz utanmadan bir de bunu meşru hale getirmeye çalışmak?

  ee madem çok sevgili zeynep çelik kendi hakkı ile girdi, nerede kabulünün gerçekleştiği video kaydı?

  nerede bu işin hakkı ile olduğunun belgeleri? yok. herşeyi bir kenara bırak,

  acıbadem paralı tıp: 26.800
  acıbadem tam burslu tıp: 3.670
  hacettepe tıp: 583.

  bu sıralama bile her şeyi açıkça net bir şekilde ortaya koyuyor. zeynep çelik'in birilerinin hakkını gasp ederek, torpille oraya girdiği çok açıktır.