şükela:  tümü | bugün
  • y. k. y. (yapı kredi kültür yayınları) etiketiyle raflara çıkan, ebeveyn ve kreş öğretmenlerinin alıp, küçücük çocuklara okuyacakları veya okutacakları bir masal kitabı olan küçüklere masallar isimli eserde karşınıza çıkan durum, tam olarak başlıkta anlatılanla aynıdır.

eksiği yoktur, fazlası vardır.

masaldaki karakter, genç kızı kıyma bıçağıyla doğradıktan sonra tavaya atıp kızartıyor.

üstüne eve bir cadı geliyor, o da tavaya düşüyor filan.

yani masal filan eyvallah da ismi bari küçüklere masallar olmasaymış.

kıyma bıçağı ile genç kız doğramak ne abi? tavada pişirmek?

şöyle bir yorum gördüm; "bunların üstüne, kitabı bitirince biraz da ışid videosu izletelim mi çocuklara?"

tamam ömer seyfettin'in de fena öyküleri var, kabul. fakat onlar öykü, masal değil.

bu da vahşetin görüntüsü

edit: farklı bir isimle aynı konu için başlık açılmış, toparlanın, oraya taşınalım.
  • sürekli ''dosyanız yayın formatımıza uygun görülmemiştir'' diyen bir yayınevinin, formatına uygun gördüğü masal kitabı.

edit: mesele bizim de canilik içeren masallarla büyümüş olmamız değil, yaşadığımız sürecin ve ülkenin gidişatının bu konularda daha hassas bir süreçten geçmesi.
  • naçizane bir kelle paça sever. muhtemel adanalı * *
    egzantirik bi şehirde yaşıyor olsak da özümüzde iyi insanlarız vesselam
  • acilen piyasadan toplanması gereken kitaptır. yeterince ruh hastası yokmuş gibi yenilerini de yetiştirecekler bu saçmalıklarla.
  • şaka olduğunu en azından yky yayını olmadığını düşünmek istiyorum. kitabın gerçekten acilen toplatılması lazım.
  • nasıl üzülmem düşündükçe halini memleketimin,
    çırpınıyor ayakları altında bir avuç hergelenin
  • başlığı görünce ''bi tıkliim'' dedim..internet yavaş olduğu için sayfalar biraz geç açılıyor..o esnada da içimden diyorum ''allah'ım bu da türkiye ile ilgili bi haber değildir inşallah'' diye..

bingo! türkiye..

şu an 10 yaşlarında olan çocuklar 10 sene sonra canavara dönüşecek..10 sene sonra hepberaber bu başlığa bakalım..

''ya medvedev neden öyle diosun?'' e bu kadar kötüden, iyi şey çıkar mı?
  • bu nedir ya? cidden bu igrenclik cocuk kitabi diye satiliyor mu ?

ıyiden iyiye kafayi yemis millet. kucucuk cocuga bunu okuyan bir cocuk cok yanlis islere kalkisir cok...