• izlerken bile beni fazlasıyla geren fakat gülmekten gözümden yaş getirten çileli baba.

--- spoiler ---

allah allaaaah enteresan bir şey ya.

allah belanı vermesin ya bunu bu kadar yapmanın bir mantığı yok ki ya.

lanet olsun niye taşların üzerine gidiyorsun ya. sebebi neydi ki?

çevirsene şu zıkkımı yaa.

yerleşim yerlerinde senin araba sürmen doğru değil. sana ehliyet verenin allah belasını versin.

--- spoiler ---

http://m.youtube.com/…e_gdata_player&v=ylyl6us_y_0#

edit: saatler geçti ama ben hala aynı şiddette gülüyorum. bazılarımız çok yanlış yaklaşmış olaya, kadına çocuğa şiddete bağlayacak olanlarımız da olacaktır. fakat bu baba kendi fikrimdir ki kesinlikle kötü bir baba değil. sadece fazla sinirli ve gergin. ettiği küfürler bir nevi refleks ve tam da yerinde. sonunda da korkuyorum yavrum ya diyerek normal haline bağlıyor ya, gönlümde bambaşka bir yere oturdu artık.

ayrıca hepimizin hayatından izler taşıyor.
    (bkz: #30201752)
  • direksiyon sınavında hoca olsa trafik canavarı kalmaz bu ülkede*

tanım: trafik canavarlarının baş düşmanı baba
  • tarzi değişik olsa da kızına emek veren bi baba.
    ayrıca o kız o babadan arabaya kullanmayı öğrenirse helal olsun. amca çok gergin ya.
  • babanın hasıdır. benim babamdır.

kuşadası'ndayken tatlıses oteli'nin arkasındaki sessiz sakin yolu bilen bilir, orada öğretmeye çalışmıştı bizim peder. annemin tüm korkularına rağmen direksiyonun başına geçip arka koltuğa muzip bakışlar atıyordum lakin havam kısa sürdü. arabanın altından siyah dumanlar çıkardığımı hatırlıyorum. sonra babam bir daha öğretmedi bana, ehliyet kursuna gidersin orada öğretirler dedi.

(bkz: bu da böyle bir anımdır)
  • çok çok samimi babadır. gerginliği ve küfürleri de tamamen kızını umursaması ile ilgilidir. bu arada büyük bir ihtimalle ankaralıdır videodaki insanlar..
  • bana kendi babamı hatırlatan videodur.
    'kızım insanlık namına ehliyet felan alma sen, bi yere gidiceksen taksi parasını veririm.'
    kahkalar atarak izlediğim video.
  • kendi babamın ağzından küfür duymadığım için amcayı biraz yadırgasam da "uçtun adamın anasını siktin!" feryadıyla beni kahkahalara boğan videodur.

tabi ki benim de babamla olan direksiyon maceramı hatırlatmıştır.

sürücü koltuğuna kuruldum, kontağı çevirip gaza bastım saatte yaklaşık 5 bilemedin 10 km bir hızla ilerliyorum. dikkatli bakmazsan anlamazsın yani arabanın ilerlediğini.

o sırada babamdan "direk varrrr! dikkat et direğeeee! direkkkk!" feryadı koptu. dikkat etmem gereken direk de 7-8 metre ileride, yani oraya gelmeme daha aylar yıllar var. :)

o an anladım olmayacak bu iş bizimkiyle, yol yakınken vazgeçtim. pamuk gibi bir babanız yoksa eğer hiç bulaşmayın direksiyon işlerine onunla. tavsiye etmiyorum.
  • babanın tepkisini çok doğal ve haklı bulduğum video.

buna benzer bir olayı anneme araba sürmeyi öğretirken yaşadım.

annem düz yolda önüne çıkan çocuğu görünce direksiyonu bırakıp:

-ayy! çekil yoldan çekil.

diyerek ellerini sallamaya başladı.

karşıdaki bisikletli çocuğun suratındaki dehşet ifadesini hala hatırlarım.
  • doğal babadir. kendi kızı bile olsa ehliyet alma sen diyen baba. dile kolay üç yıldır çekiyor adam. sabah sabah yarmistir.
  • "sebebi neydi ki?" ile yaran amcasakdfsadg
hesabın var mı? giriş yap