şükela:  tümü | bugün
  • ismi lazım değil, liseden bir arkadaşımın babası. kız anlattığında çok tuhaf gelmişti bana. tamam moderniz, çağdaş düşünebiliyoruz da bunu kabul eden hemcinsimi de anlayamam kimse kusura bakmasın. olur da bir gün evlenirsem, kızım olur da bana böyle bir teklifle gelinirse kıyameti koparırım, iş boşanmaya kadar gidebilir de hatta. öyle çirkeflikten falan değil, çünkü o adam eski sevgilisini unutmadığı gibi eşine de saygı duymuyor demek oluyor bu. eşine böyle bir saygısızlık yapan adamın neresine saygı duyulabilir ki...
  • bir bakıma eski manitaya hitaben "kızım ben senin adının yanına soyadımı koyacağım dedim!" çekmektir. ayrıca o kıza her baktığında, adını her söylediğinde o eski manitasıyla yaşadıkları aklına gelir insanın lan. ensest misiniz lan siz?! *
  • buyuyunce kizini ellere verir. seems legit.
  • --- spoiler ---

yüreğim seni çok sevdi isimli kitap'ta kendisinden bir tane var. en son sayfasında bunu öğrenip ağlamanız gerekiyor.

--- spoiler ---
  • eski sevgilisinin ismini çok beğenen babadır belki de.
  • eniştemdir. ilk evliliğinden olan kızına eski sevgililerinden birinin adını, oğluna da o kızın abisinin adını vermiş. ikinci evliliğinden olan kızına da yine sevdiği bir kızın adını vermiş.
    eşlerinin çok sonradan haberi olmuş bu durumlardan.
  • seyfi doğanay'ın ağlıyorum gizlice şarkısında enine boyuna incelediği durum. tartışmaya gerek yok, burda hazır koyulmuşu var.

kızımın adına ismini koydum
    bakıyorum özlüyorum sessizce
    kaşları gözleri sana benziyor
    bakıyorum özlüyorum sessizce
    bakıyorum ağlıyorum sessizce

seni bana aratmıyor sağolsun
    o var iken sanki sen oluyorsun
    tesellim oluyor daha ne olsun
    bakıyorum ağlıyorum sessizce
    bakıyorum ağlıyorum gizlice

arkadaşız geziyoruz el ele
    dertlerimi bölüşüyor benimle
    bazen ona bakıyorum sen diye
    ağlıyorum sızlıyorum gizlice
    bakıyorum ağlıyorum gizlice
  • kendisi benim babam olur.
    aylarca erkek evlat olarak beklenirken pipisiz doğunca haliyle düşünülen bütün isimler suya düşer, ilk çocuğunun doğumunun verdiği sevinçle kendini viskiye vuran babam sarhoş kafayla adımı koymuş olur.
    sanırım ayılınca iş işten fazlaca geçmiş olacak ki bişey diyememiş çünkü gerek soyadımla uyumu gerek anne ve babamın ismiyle uyumu fazlaca beğenilmiştir, fısıldanmıştır kulağıma falan filan
    yıllar sonra itiraf etmiş anneme babacığım, lise aşkının adıymış meğer, sevinçten sarhoşluktan aklına ilk düşen isim o oluvermiş, o zaman nasıl bir kavga edildi ne tripler yendi bilemem ama mutluyuz şimdi, babam bana bakıp bakıp ağlamıyor yani, çok da büyük bir mesele değil, dost meclislerinde anlatılıp anlatılıp gülünür arada o kadar.
  • kiz babasi olunca anlayabilecegim vuku