şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • editler bitiyordu editi: tuğba'nın da aileye şiddet ya da zorbalık uyguladığı konusundaki iddialar, haluk levent tarafından da üstü kapalı da olsa dile getirilmiş. babayı haklı çıkarmaya çalışanlaradır bu son editim. tuğba haksız olabilir, sorunlu olabilir, hasta olabilir. bunun çözümü şiddet değildir. şiddet şiddet ile çözülemez. şiddetin hiç bir türü kabul edilemez. dr'lar ve hastaneler bu durumlar için var. sosyal hizmetler bunun için var.

haluk levent son tweet
    sonun sonu editi: haluk levent'ten güzel haberler var
    iyi ki varsınız iyi insanlar

edit4: @hasr hat isimli yazarın gönderdiği linkte ilginç şeyler oluyor. olayın yalan olduğunu düşünüyorum bir an, sonra haluk levent geliyor aklıma, bilemiyorum..
    adamın yeğeninin yazışmaları

edit3: gözaltına alınırken gazetecilere küfür etmiş.
    karakola giriş anı

twitter'da gördüğüm ve gördüğüm andan beri nefes alamadığım videodaki baba.

"kızının üstüne oturan, böğüren, tuvaletini yapan kişiye baba denir mi?"derseniz, denmez elbette ama sıfat bu işte, yapacak bir şey yok.

yorumlarda gözaltına alınıp serbest bırakıldığını okudum ama çok da emin değilim gerçekliğinden.

bir kez daha sosyal medyanın gücü ile elimizden geleni yapalım lütfen.

kaynak

videoyu çeken işkence gören kızın kardeşi imiş.

edit: @kulturshock isimli yazarın belirtmesi üzerine haluk levent'in konu ile ilgili attığı tweet işin vehametini gözler önüne seriyor. sanırım tam da korktuğumuz gibi bazı şeyler

haluk levent

edit2: @patatesagacı isimli yazarın uyarısı ile yeni link geldi. neredeyse babayı haklı çıkaracak olanlar bir de bunu izlesinler bakalım. video2
  • üzerine gidilmesi gereken yüz kızartıcı olay. ekşisözlük buna benzer olaylarda gündem oluşturmayı başarmıştı, bu üzerimize bir sorumluluk düştüğü anlamına gelir.
  • acilen gündeme gelmesi gereken işkence içerikli bir videodur. hassas bünyeler izlemesin. kolluğun acilen göreve gelmesi lazım. tweet'in aşağılarında paylaşan kişi bu babanın (tabi baba denebilirse) aynı zamanda kızın üstüne dışkısını yapacak kadar sapık olduğunu da yazmış.

bizim elimizdeki tek güç sosyal medya, karıya kıza yürümek yerine biraz da güzel şeylere kullanalım. bileğinize kuvvet yiğidolar.
  • (bkz: erkek terörü)
    (bkz: artık erkek olmaktan utanmak)

herifin oturma pozisyonu korkunç. kızına tecavüz bile etmiş olabilir. bu arada kızının üstüne tuvaletini yapan bu aşağılık mahluk 10 gün uzaklaştırma almış. evet, sadece 10 gün. o kızın acilen devlet korumasına alınması gerekiyor. annesi de yatalakmış. olayın meydana geldiği yer de bok çukuru tarlabaşı. çaresizlik ve talihsizlik diz boyu.

beyler kim ne derse desin bu ülkede pkk kadar önemli olan bir erkek terörü sorunu var. hemcinslerimiz dehşet saçıyor. buna en başta biz dur demek zorundayız. hakkını arayan hanımlara "feminazi" diye kin kusarak bu alçaklara cesaret veriyorsunuz. meriç diyecek olanlarınızın... neyse. bir kez olsun elinizi vicdanınıza koyun. kadın haklarını savunan erkek sivil toplum örgütleri şart artık. bu ülkenin her kadını değerlidir. destek olmamız gerekiyor.
  • amk kısır döngüsü dünyada takılıp kalmışız. bu psikolojiye sahip çocuk nasıl sağlıklı bir birey olabilir. onun yetiştireceği çocuk ne kadar sağlıklı olacak.
    edit: sorumluların acilen müdahale etmesi gereken yüz kızartıcı olay. babanın en iyi ihtimalle baba hakları elinden alınması gerek. baba denilirse tabi.
  • ahbap platformu konuyla yakından ilgilendiğini tweetlemiş.
    kendilerine yardımcı olmak lazım.

(bkz: haluk levent)
  • daha beteri olamaz daha kötürü olamaz derken yine en kötüsüne rastlıyorum.
    ülkenin ve ülke insanının boku çıktı artık.

bu nasıl bir insanlık suçudur bu nasıl bir hainliktir aklım almıyor, orospu çocuğu erkeğim diye dışarlarda geziyordur birde.
  • ya ben tecavüz ediyor sandım, sonra işkence olduğunu görünce bir nebze olsun rahatladım. bizi manyak ettiler iyice. gözün gördüğünü yüreğim kabul etmiyor.
    ekleme:
    bu sözlükte okuyan çok anlayan hiç yok. şiddeti, işkenceyi asla savunmam hep karşısında olurum. fakat benim öznel yargım şudur ki, cinsel istismara maruz kalmak daha zor bir travma olur diye düşünüyorum bir kadın olarak. bunu da açıklatırdınız ya... idrakta bu kadar sığ bir güruh, başka yerde görülmemiştir!
  • allahın belası pislik işin içinde tecavüz olabilir
  • bizim peder beyden şüphelendiğim başlıktır ki zaten öldüğü aklıma gelmiştir. sen bu yaşımda benim karşıma geçip kabadayılık yapacaktın ki senin ağzını yüzünü nasıl sikiyordum, dedim bir an.