şükela:  tümü | bugün
  • ön edit: şurda açtığım başlıktan dolayı, kadın düşmanı ve potansiyel tecavüzcü ilan edildim. halbuki bu olay ilk gündeme geldiğinde olayın ne olduğu bile anlaşılmadan; 72 yaşındaki baba kızına tecavüz eden sapık biri ilan edilmişti. tabii o şahısla da kalmamıştı olay, bütün erkekler sapık ve terörist ilan edilmişti. hatta kimileri erkekliğinden utanmıştı. ben gösterilen şiddeti savunmuyorum elbette. şiddetin karşısında ilk ben dururum. ama; şiddeti gösterene ve şiddet gösterilene bakmam, kadın mı erkek mi gözetmem! insancıl bakarım olaya...

kızı linç edin vs gibi bir söz yok entrymde, ama madem kızın gözünden baktınız olaya şimdi de ailenin gözünden bakacaksınız!

hep aynı argüman; erkekler potansiyel şudur budur, geçin artık şu zırvaları...

hiçte anlaşıldığı gibi olmayan olayın arka planıdır. yine bir olay üzerinden; kaldı ki, yalan olan bir olay üzerinden erkekler terörist ilan edilmiştir.

(bkz: #96415541)

olay tam olarak; post truth vakasıdır. ne yazık ki, linçten çok hoşlanan ekşi ahalisinin bir kısmı erkekleri hedef almıştır.

ilgili twitter linki

instagramdaki iddialar

kızın kardeşi olduğunu söyleyen kişiyle olan instagram yazışmaları

kızın ilkokul arkadaşı olduklarını iddia eden iki ayrı kişi şöyle tweetler paylaşmışlar.

2 yıla yakın bir zaman önce kız hakkında şöyle de bir başlık açılmış sözlükte; garip giyimi ile metrobüste şeytanı andıran kız

ayrıca kız hakkında 1 yıl önce şu (bkz: #83590561) entry girilmiş. bir iddia da kızın ünlü olmak için bunu yaptırdığı yönündeydi. yorum sizin suskunlar.

edit: videoyu sizlerle birlikte bende izledim. elbetteki gördüğüm görüntü iğrençti ve kesinlikle normal karşılanamaz. lakin, daha önce açtığım; izmir'de öğrencileri döven müdür yardımcısı başlığında en çok beğenilen entryler bu (bkz: #95768934) ve bunun gibi entrylerdi. açıp bakabilirsiniz. ne o, dayak yiyen kişi erkek olunca; haylazlık yapınca dayak yiyebiliyor mu? kaldı ki şiddet gösteren kişi çocukların babası bile değil. altta bir yazarın da belirttiği gibi; ya kız annesine şiddet gösterdiği için babası kızına şiddet gösteriyorsa? sizin, okulda haylazlık yapanların dayak yemesini mazur görmenizle aynı şey değil mi bunlar? yoksa o öğrenciler erkek diye mi dayak yiyebiliyordu?

her yazdığınız şeyden cinsiyetçilik akıyor, iki yüzlüsünüz...

edit2: haluk levent de olaya dair tweet paylaşmış.

ilgili haluk levent tweeti
  • ben videoyu izlerken kızın tipinden işkillenmiştim zaten. atalarımız boşuna "kulağınla duyduğuna inanma, gözünle gördüğünün de yarısına inan" dememiş.
  • ekşi sözlükçe dikkate alınmayacak başlık. kimse tükürdüğünü yalamak istemez! *

ayrıca; babanın yaptığı elbetteki yanlış, fakat olayın arka yüzünde neler olduğunu halen tam olarak bilmiyoruz. umarım en kısa zamanda olay aydınlatılır.
  • kanıt ? yok.
    kardeşinin iddiası. a haber gazeteciliğinin twitter versiyonu mu bu?
  • feminist ler iş başında yine.
  • kanıt tweet akışlarında mevcut. harbiden sosyopata benziyor kız.
  • "hiç bir şey göründüğü gibi değildir." sözünü hatırlatan olay.

videodaki görüntüler iğrençti, ama baba denen şahıs; "bir daha annene bir şey yapma-vurma" gibi bir şey diyordu. eğer yazılan şeyler doğruysa olayın özeti tam olarak şudur;

https://ibb.co/s38qxj2

edit: imla
  • doğru da olsa kimse kızının üstüne öyle oturmaz.
    git polise, sosyal yardımlaşmaya falan.
    tecavüz sahnesi gibiydi.
  • videoyu ilk izlediğimde bir şey olduğunu anlamıştım. dikkatli izlerseniz kızın bağırıp çağırdığını babasının da aslında bunu engellemeye çalıştığını fark edersiniz. ayrıca dalmışım öyle okuyodum. ekranı son fotoğrafa kaydırmamla ödüm koptu aq.
  • iyi de seytan gibi giyinmesi, garip davranislarda bulunmasi, uyumsuz olmasi falan normal degil mi? korkunc olaylar yasayan insanlarin asiri duzgun davranmasini mi bekliyorsunuz nedir?