şükela:  tümü | bugün
 • ülkede insanların kendi adaletini kendilerinin sağlamasına yol açabilecek kadar sıkıntılı bir beyanat.
 • hani beyin bedavaydı diye sormamızı sağlayan beyanat.
 • "oy'una sahip çıksaydın" diye düzeltilmesi gereken söz.
 • yaşadığım memlekette vakti zamanında bir baba kızını kesmiş idi. o zamanlar ortalığı çalkalayan bu olay zamanla küllendi gitti.

  toplantı yapıyoruz. konu güvenlik, kentte güvenlik filan derken, kentte gençlerin ölümüyle ilgili konulara geldi. küllenmiş olan yukarıdaki hadise de birinin dilinden döküldü.ortamdaki tek avukat:
  -o adamı kim savundu biliyor musunuz? ben dedi gururla.
  olayın caniliğine takılan bizler nasıl savunursun bir caniyi , hiç mi vicdanın sızlamadı? nasıl yüreğin kaldırdı bunu? diye hep bir ağızdan sorunca:
  -ya olayın iç yüzünü bilmiyorsunuz dedi.
  - adamın kızının bir adamla ilişkisi varmış. kız hamile kalmış bu seferde baba hamile bırakana "kızımla evlen" demiş. adam senin oro.. kızınla mı evleneceğim demiş.ama kızı da rahat bırakmamış.adam cumhuriyet savcısına gitmiş. savcıya kızının peşindeki bu adamın uzaklaştırılması için bir şeyler yapmasını rica etmiş.savcı odasından kovarken senin or.. kızına devlet mi bakacak? kızına sahip çıksaydın diyerek kapı dışarı etmiş.adamda bir hışım kızını kesmiş. bunlar hafifletici sebep sayıldı. cezasını indirimli aldı. dediydi .

  o kadar şaşkınlaştık,dumura uğradık ki herhangi bir yorum yapamadan toplantıyı sonlandırdık.
 • tabi zaten dekolte de giyinmişse kesinlikle tecavüzü göze almalı değil mi?
 • sanırım mahkemelerin ve hukukun gereksiz olduğunu düşünen bir hakimin ağzından çıkan sözlerdir. demek ki bu hakime göre herkes çocuğuna sahip çıksa tecavüz falan bir daha olmayacak. madem hakim bu seviyelere iniyor o zaman birisi de kendisine sormalı; annesi babası olmayan kimsesiz çocuklara tecavüz edilse sahip çıkanı olmadığından onlar için tecavüz hak mı olacak ya da annesi babası olan çocuklar tecavüze uğradıklarında suçlu annesi ve babası mı olacak? kızların sadece daha sosyal olduğu için bile motor ilan edildiği bir ülkede muhtemelen zaten yolluydu denilerek bir iki gün içinde unutulacak olaydır. tecavüzün bu kadar içselleştirildiği memlekette taciz olaylarının vardığı noktayı varın siz düşünün.
 • leyla ile mecnun'da sevim kaçırılınca, erdal bakkal metin' e " karına sahip çıksaydın" demişti. hadi absürt komedi diyosun, hadi erdal bakkal'ın meşhur pisliği diyosun da...ama bu hakim? ama o kız? ama hani adalet?

  tanım:türkiye'de hukuk sisteminin absürt trajediye dönüştüğünü kanıtlayan sözdür.
 • laf söylediğinde gg kapsamından insanın başına iş açabilecek bir durum, bir hakim söylemi. yani sen karşındaki mağdur kadına küfreder gibi kızına sahip çıksaydın derken iyi, ben sana şimdi şurda küfür etsem* "neden küfür ediyorsun" diye götüme sokacaksın o sözleri değil mi?

  adaletini sikeyim dünya!
 • bu ülkeye bir kaç tane değil baya baya, mesela binlerce narkotikçi suna lazım olduğunu gösteren hakimsi beyanatı.
 • bir hakimin bir tecavüz mağduru küçük kızın annesine söylediği iddia edilen sözler.

  bir hakimin tecavüze uğrayan küçük bir kızın annesine bu lafı söyleyebileceğine kesinlikle inanmıyorum. ortada bir bilgi kirliliği olduğunu düşünüyorum. hiçbir hakim, hakimi geçtim ortalama hiçbir insan böyle bir durumda bu sözü kullanamaz. haberi inceledim. yetişkin erkeklerin küçük kıza hap içirerek tecavüzleri var, bu tecavüzün video kaydı var, video kaydı kullanılarak tekrar birliktelik için şantaj var, şantajın şantaj olarak kalmayıp gerçeğe dönüşmesi var. yani bu görüntüler internette yayınlanmış. ortada bir suç var, suçun delili de var. aynı zamanda internette yayınlanarak çocuğun kişilik haklarına büyük bir saldırıda bulunulmuş. ki internette yayınlamışsa (tecavüzcülerin profesyonel bilgisayarcı olmadığından bahisle ) bunun ispatı çok kolay. okkalı bir ceza için tüm şartlar oluşmuş. bu durumda hakimin ceza vermeyip salıvermesinin sebepleri başkadır. hem de ağır ceza mahkemesi hakimi.